איך להיפטר מנמלים בגינה

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

מצאתם נמלים בגינה שלכם (מקווים עבורכם שזה לא נמלת האש), ושאלתם את עצמכם איך להיפטר מנמלים בגינה? יש חמש דרכים אפשריות (נתחיל מהקל אל הכבד).

 1. הסרה פיזית – מצאתם קן נמלים? שאבו אותו או אספו את הנמלים עם פיסת קרטון וזרקו את הקרטון לדלי עם מי סבון.
 2. הדברה ביולוגית – השתמשו בנמטודות – תולעים שאוכלות נמלים (טוב זה למטיבי לכת..).
 3. הדברה טבעית לנמלים – יש חיה כזאת – כתבנו על זה כתבה שלמה.
 4. פזרו גרגרים יעודיים להדברת נמלים בגינה (שהפועלות יקחו לקן וירעילו את הקן מהשורש) – ישנם המון סוגי גרגרים – אנו במזיקיס משתמשים בגרנולר (שהם טובים גם לנמלת האש). 
 5. הדבירו עם מזיקיס (היינו ממליצים לכם להדביר בעצמכם אם זה היה קל ולא מסוכן) אנו נרסס בחומרים יעודיים לנמלים, נאתר הקנים ובסוף נקנח בחומרים שהפועלות (הבודדות שישארו) יקחו את הרעל לקן וירעילו את הקן מהשורש.

האם חומץ יעזור לי להיפטר מנמלים בגינה?

נמלים נמשכות למתיקות הסוכר ולעתים קרובות פולשות למטבחים בחיפוש אחר מזון. כדי להיפטר מהמזיקים הללו, ערבבו חלקים שווים של מים וחומץ בבקבוק תרסיס והשתמשו בו כדי להדביר את הנמלים. חומצה אצטית בחומץ תהרוג נמלים במגע.
אתם גם יכולים להשתמש בחומץ כדי ליצור מחסום שנמלים לא יחצו. כל שעליכם לעשות הוא להשרות צמר גפן בחומץ ולהניח אותו בנקודת הכניסה של הבית או הגינה שלך (זה אמנם לא יעזור כמו הדברה אבל זה יותר טוב מכלום).

מדוע הגינה שלי מוצפת בנמלים?

ישנן כמה סיבות לכך שהגינה שלך עשויה להיות כר פורה לנמלים.

 1. אפשרות אחת היא שיש לך שפע של מקורות מזון שמושכים אותם. זה יכול להיות דברים כמו זרעי ציפורים שנשפכו, פירות וירקות בשלים מדי (כן, הפירות שנשרו מהעץ ולא אספתם בזמן ועכשיו הכל התמלא שם נמלים וזבובונים), או מאכלים מתוקים אחרים (גם שאריות של המזון שלנו שלא אספנו כמו שצריך מהגינה).
 2. אפשרות נוספת היא שיש בעיית רטיבות בגינה שלכם. נמלים נמשכות למקומות לחים, כך שאם הגינה שלך רטובה מדי היא יכולה למשוך אותן.
  לבסוף, יתכן שכבר קיימות מושבות נמלים בגינה שלך והן רק מתרבות. לא משנה מה הסיבה, אם יש לך הרבה נמלים בגינה שלך חשוב להדביר (ועדיף עם מזיקיס).
מה הורג נמלים באופן טבעי?הסבר על כל דבר
אדמה דיאטומיתישנן מגוון דרכים טבעיות להרוג נמלים בגינה שלך. אחת הדרכים היא להשתמש באדמה דיאטומית, שהיא אבקה העשויה משאריות מאובנות של אצות. אבקה זו פועלת על ידי ניקוב השלד החיצוני של הנמלה, מה שגורם לה להתייבש ולמות. אתה יכול למרוח ולשפוך אדמה דיאטומית סביב היקף הגינה שלך או היכן שאתה רואה נמלים מתאספות (או טוב יותר מכך את קן הנמלים).
הכנת קוטל ביתי של מים וסבוןדרך טבעית נוספת להרוג נמלים היא להכין קוטל חרקים ביתי באמצעות מים וסבון. כל שעליך לעשות הוא לערבב יחד חלקים שווים של סבון כלים ומים, ולאחר מכן לרסס אותם ישירות על הנמלים. הסבון יחנוק אותן ויהרוג אותן במהירות. אתה יכול גם להשתמש בתערובת זו כאמצעי מניעה, לרסס אותה סביב היקף הגינה שלך כדי למנוע מנמלים להיכנס.
חומץ לבןלבסוף, אתה יכול גם לנסות להשתמש בחומץ לבן כקוטל נמלים. חומץ הוא חומצי ויהרוס את השלד החיצוני של נמלה ועל ידי כך יהרוג אותה באופן מיידי. אתה יכול לרסס חומץ ישירות על הנמלים או להשרות כדורי צמר גפן בחומץ ולהניח אותם ליד המקום שבו אתה רואה נמלים מתאספות (רק קחו בחשבון את הריח – אולי תרצו גם לשים איזה כדור צמר גפן טבול בריח טוב יותר).
איך להיפטר מנמלים בגינה שלך

איך מרחיקים נמלים מהגינה?

הסרה פיזית

אחת הדרכים הטובות ביותר להיפטר מנמלים בגינה שלך היא להסיר אותן פיזית. ניתן לעשות זאת על ידי שימוש בשואב אבק או על ידי איסוף עם פיסת קרטון ולאחר מכן השלכת הנמלים יחד עם הקרטון לדלי מלא במי סבון. זה יכול לעזור לכם במידה והבעיה היא בראשיתה או שלא מצאתם יותר מקן אחד או שניים בגינה שלכם. אם המצב כבר יצא משליטה זה הזמן להזמין אותנו.

הדברה

דרך נוספת להיפטר מנמלים בגינה שלך היא להשתמש בחומרי הדברה. ישנם סוגים רבים ושונים של חומרי הדברה שניתן להשתמש בהם כדי להרוג נמלים, גם כאלה שנמכרים לקהל הרחב ולא רק למדבירים אך יש להיזהר בעת השימוש בהם מכיוון שהם עלולים להזיק גם לבני אדם ולבעלי חיים. אם תחליטו להשתמש בכימיקלים כדי להיפטר מנמלים, הקפידו לעקוב בקפידה אחר ההוראות על התווית.

בקרה ביולוגית

הדברה ביולוגית היא אפשרות נוספת להיפטר מנמלים בגינה שלך. זה כרוך בשימוש באורגניזמים אחרים, כגון טורפים, טפילים או פתוגנים, כדי להרוג או לשלוט באוכלוסיית הנמלים. זה כבר ממש למגזימים – אבל כן יש גם דרך כזאת (אנו לא נרחיב עליה כיוון שאנו איננו בקיאים מספיק בנושא).

(שימו לב שאתם לא רואים נמלים מהסוג הזה שכן זוהי נמלת האש – והיא גורמת לא רק לנזקים שמנינו אלא גם לעקיצות)

למה בכלל להדביר נמלים בגינה?

אחד היתרונות של הדברת נמלים בגינה שלך הוא שיפור בצמיחה של צמחים. צמחים נקיים ממכת נמלים מסוגלים לצמוח מהר יותר ונמרץ יותר מאלה שאינם. בנוסף, לצמחים מטופלים היטב על ידי בעליהם יש סיכוי גבוה יותר להיות בריאים ועמידים למחלות. כבר ראינו לא מעט עצי פרי עם פירות מחוררים ומשחירים כתוצאה מקיני נמלים שהיו בסמוך לעץ ונמלים שעלו וירדו בחופשיות מירבית לאורכו של העץ.

נזק מופחת לרכוש

לקחנו את זה ממש לאקסטרים הא? אז לא כך הם פני הדברים. ראינו בעיניים שלנו כיצד נמלים יוצרות חורים בקירות, מוציאות חול ועושות דברים שבאמת לא חשבנו שהן מסוגלות. כנראה שלא סתם בספר משלי עוד אמרו – “לך אל הנמלה עצל, ראה דרכיה וחכם”. תמיד אפשר ללמוד מהן משהו.

הדברת חרקים אחרים (בלי שבכלל רציתם)

יתרון אחרון של הדברת נמלים בגינה שלך הוא הדברת חרקים טובה יותר. נמלים ממלאות תפקיד במחזורי החיים של סוגים רבים ושונים של חרקים, ועל ידי הרחקתן מהגינה שלכם, תוכלו לצמצם את אוכלוסיית החרקים המזיקים כמו כנימות וזבובים.

סיכונים בהימנעות מהדברת נמלים בגינה

יותר נמלים? יותר חרקים

אחד הסיכונים העיקריים של אי שליטה בנמלים בגינה שלך הוא שבסופו של דבר יהיו לך יותר מזיקים אחרים. הסיבה נעוצה בעובדה שנמלים ידועות כמגינות על חרקים אחרים, כמו כנימות, מפני טורפים. זה אומר שאם יש לך הרבה נמלים בגינה שלך, סביר להניח שיהיו לך גם הרבה חרקים אחרים, שעלולים להזיק לצמחים שלך.

גידול צמחי לקוי.

סיכון נוסף של אי שליטה בנמלים בגינה שלך הוא צמיחה לקויה של צמחים. הסיבה לכך היא שנמלים עלולות להזיק לצמחים על ידי אכילת השורשים או העלים שלהן, או על ידי הפרעה לאדמה שמסביב לצמחים כך שהן לא יכולות לקבל את חומרי ההזנה הדרושים להם.

איך להיפטר מנמלים בגינתך - נמלים בחול

מדוע יש נמלים באדמת הגינה שלי?

ישנן מספר סיבות מדוע נמלים עשויות להיות נוכחות באדמת הגינה שלך. אפשרות אחת היא שהנמלים מחפשות אחר מקורות מזון שנמצאים באדמה, כמו זנים מסויימים של חרקים אחרים. אפשרות נוספת היא שהנמלים מחפשות לחות, או לשתייה או לשימוש לקינים שלהן. במקרים מסוימים, נמלים עשויות גם להשתמש באדמת הגינה שלך כמקום לבניית הקינים שלהן.

לא משנה מה הסיבה לנוכחותן, נמלים באדמת הגינה שלך יכולות להוות מטרד. הן עלולות לפגוע בשורשי הצמחים, מה שמקשה על הצמחים שלך לקבל את החומרים המזינים והמים שהם צריכים. מנינו לא מעט דרכים כדי להיפטר מהנמלים בגינה בין אם בדרך טבעית או בהדברת נמלים – הנמלים צריכים להיות מחוץ לבית ובטח מחוץ לגינה שלכם.

אתה יכול גם לנקוט בצעדים כדי להפוך את הגינה שלך לפחות אטרקטיבית לנמלים על ידי הסרת מקורות מזון ומים.
שמרו על פחי אשפה וקערות מזון לחיות מחמד נקיים וריקים כדי שנמלים לא יימשכו אליהם.
השקה את הצמחים שלך באופן קבוע ומדוד – אדמה לחה מידי תביא עימה נמלים צמאות. 

(בסרטון דימה ממזיקיס מסביר מעט כיצד מבוצעת הדברת ג’וקים ונמלים בבית פרטי בהרצליה)

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

איך להיפטר מנמלים בגינה שלך

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..