איך להיפטר מריח של נבלה

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

אם אי פעם היה לכם המזל להתמודד עם חולדה מתה, אתם ודאי יודעים כמה קשה זה יכול להיות להיפטר מהריח הנלווה של הגופה. סירחון של עכברוש, חולדה או עכבר המחלחל לביתכם וגורם לתחושה בלתי אפשרית, אבל כמו שאומרים בשבק’ס – אל חשש אדון בלש – יש פתרונות שיעזרו לענות על השאלה איך להיפטר מריח של נבלה.

איך נפטרים מריח של נבלה?

1. מציאת הגופה
2. יצירת סירקולציה ואוורור המקום
3. חיטוי השטח
4.שימוש בסופחי ריחות

שלבי ההיפטרות מהריחאז איך באמת נפטרים מריח נבלה?

הצעד הראשון – מציאת הגופה והסרתה מהשטח

הצעד הראשון להיפטר מהריח של חולדה מתה הוא למצוא ולהסיר את מקור הבעיה: החולדה המתה. אם אינכם מוצאים את החולדה, היא עשויה להיות מוסתרת במקום שקשה להגיע אליו. במקרה זה, ייתכן שתזדקקו לנו ככאלה שרגילים לפינוי פגרים ונשמח לתת לכם שירות. 

השלב השני – יצירת סירקולצייה

לאחר שהוצאתם את החולדה המתה, חשוב לשפר את זרימת האוויר באזור כדי לסייע לאוורור החלל ולהפיג את הריח. אתם יכולים לעשות זאת על ידי פתיחת חלונות ודלתות, יצירה חלל בהנמכת הגבס שימוש במאווררים, מטהר אוויר או ריחן חשמלי.

השלב השלישי – חיטוי השטח

מכיוון שחולדות יכולות לשאת מחלות, חשוב לחטא כל אזור שהגיע במגע עם חולדה מתה או עם הפגר שלה. זה כולל שטיפת ידיים ביסודיות לאחר הטיפול בפגר, כמו גם חיטוי משטחים שאולי היו מזוהמים. השתמשו באקונומיקה כדי לטפל בצרה הזאת.

השלב הרביעי והאחרון – שימוש בסופחי ריחות

בנוסף לשיפור זרימת האוויר וחיטוי האזור, השתמשו במסירי ריח סופחי ריח כדי לעזור להסוות או לנטרל ריח של חולדה מתה. זה יכול לכלול ריסוס מטהר אוויר, שריפת נרות ריחניים, שימוש במפזרי שמנים אתריים או רכישה סופח ריח מיוחד שפותח במיוחד למטרה זאת (תוכלו למצוא כאלה בקרוב אצלנו ובינתיים ברשת הגרעין).

איך להיפטר מריח של נבלה? בתוך ארגז

סיבות לריח של חולדה מתה.

חיידקים והתפרקות הגופה.

תהליך הפירוק נגרם על ידי חיידקים הנמצאים באופן טבעי בסביבה. חיידקים אלה מפרקים את הרקמות של החולדה המתה, תוך שחרור גזים לא נעימים בתהליך. ריח של חולדה מתה מתואר לעתים קרובות כדומה לריח של בשר נרקב (יש לי תחושה שכולנו היינו מעדיפים בשר נרקב מהריח הזה – גם לנו כמדבירים שמזהים ריח כזה מקילומטרים – עדיין קשה).

חוסר זרימת אוויר

סיבה נוספת לריח הלא נעים של חולדה מתה נובעת מחוסר זרימת אוויר. אם חולדה מתה בחלל סגור, כמו מאחורי קיר או בהנמכת גבס, הגזים המשתחררים במהלך הפירוק עלולים להילכד. זה יכול לגרום לריחות להיות מרוכזים וקשים יותר להסרה.

נוכחות של מזיקים אחרים

גורם נוסף התורם לריח של חולדה מתה הוא נוכחותם של מזיקים אחרים. עכבריםחולדות ומכרסמים אחרים נמשכים לעתים קרובות לאזורים שבהם יש מזון או אשפה. אם קיימים מזיקים אחרים, הם עלולים להימשך לאזור על ידי ריח החולדה המתה, מה שמחמיר את הבעיה (נסו לחשוב על גופת חולדה – עכשיו נסו לחשוב על גופת חולדה, יחד עם הריח הבלתי נסבל וג’וקים, תולעים ונמלים חגים סביבה – וסליחה מראש). 

איך להיפטר מריח של נבלה

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הקודם:
לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..