איך להשתיק צרצרים?

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

איפשהו באזור 2015 לקוחות רבים שלנו באזור כפר אלדד (סמוך לירושלים) התארגנו כקבוצה ורצו לבצע הדברה לג’וקים ונמלים. בין לבין הם סיפרו לנו שהם לא יכולים לישון בלילה בגלל “נגינת הצרצרים”. אנחנו מטבענו הסברנו להם שנעשה הכל על מנת להיפטר מהג’וקים והנמלים ולגבי הצרצרים אנחנו לא יכולים להתחייב. לשמחתנו, לאחר ההדברה גם הצרצרים נעלמו – משמע אם אתם חושבים לעצמכם איך להשתיק צרצרים? אז יש דרך.

למה צרצרים מרעישים?

צרצרים הם חרקים רועשים הפעילים בלילה. הם משתמשים ברגליהם האחוריות כדי לשפשף את כנפיהם יחד, מה שיוצר צליל חזק ומרעיש, הרעש משמש כדי למשוך צרצרים מחד ולהזהיר טורפים מאידך.
התדירות של הרעש נקבעת על ידי הטמפרטורה. ככל שהטמפרטורה עולה, כך גם הרעש עולה והתדירות עולה. מחכים לתחזית מזג האוויר? פשוט הקשיבו לצרצרים.
בגלל הצורה הייחודית של כנפי הצרצר והצורה בה הכנפיים מעוצבות חלק מכנף הצרצר חלק והחלק השני מחוספס, כאשר הכנפיים משתפשפות יחד הקצוות המנוגדים יוצרים רטט. הרטט יחד עם הפתח בבטן הצרצר יוצרים את הרעש.

למה הצרצר מצרצר בלילה?

ראשית כמעט כמו כל החרקים (ג’וקים, חולדות ועוד) איתם אנו מתמודדים הצרצרים הם חיות ליליות. 
 דווקא נמלים ונמלת האש אינן חיות ליליות – ככה אם אין לכם כל כך הרבה מזל אתם יכולים להיות מוקפים 24 שעות סביב מזיקים (נמלים בבוקר, ג’וקים וצרצרים בלילה). 
בלילה לצרצרים יש פחות רעשים מתחרים ואף לטורפים יהיה פשוט יותר קשה למצוא את הצרצרים. כמו כולנו, גם הצרצרים

איך משתיקים צרצרים?פירוט הפעולה של השתקת הצרצרים
הסרת מקור הרעשמצאתם את הצרצר? מצויין – הרגו אותו או אם אתם מרחמים עליו הניחו אותו בעדינות יתרה בחוץ ובדקו שאין לכם חורים וסדקים בקירות וכן הדלתות וחלונות הבית סגורים (או עם רשתות).

אם לא מצאתם את הצרצרים פשוט תנסו לפתות אותם עם חתיכה בשר (חתיכת בשר) או פרי והקסם יעשה מעצמו.

רעש נגדי לצרצריםבינינו, מי לא רגיל להירדם מול הטלויזיה? הפעילו את הטלוויזיה או המוזיקה המועדפת עליכם ותוכלו בצורה הזאת להסוות את רעש הצרצר. אם תרצו תמיד תוכלו לשים חדשות הספורט בערוץ 5+, השידורים החוזרים יעשו את שלהם ואתם תירדמו כמו תינוקות. 
הדברת הצרצריםבשביל זה אנחנו כאן. 
איך להשתיק צרצרים?

צרצרים נכנסים אליכם בקיץ בלילה? 

דרך נוספת להשתיק את הצרצר הוא ע”י הורדת הטמפ’ בתוך הבית. צרצרים אוהבים טמפ’ גבוהות ואם הטמפ’ בחוץ תהיה גבוה מהטמפ’ בבית רוב הסיכויים שהם יצאו לבד החוצה. 

מתי הצרצרים יפסיקו לזמר? 

“תמיד הכי חשוב לפני עלות השחר” שר שלום חנוך – הסתבר שזה לא כל כך נכון, או לא תמיד נכון. בכל אופן הצרצרים יפסיקו להרעיש עם האור הראשון של הבוקר. 

למה ככה חזק?

בשיר אלירן סבג של של דודו פארוק הוא שר: למה ככה חזזזזק? ואם אתם שואלים את עצמכם למה פתאום הצרצרים התחילו לחצרץ כל כך חזק תדעו שזה תלוי בכמה גורמים:

 1. טמפרטורה
 2. לחות
 3. אויבים מסביבם

אז אם הצרצרים אצלכם בבית ולא בגינה, שימו לב ל – 3 הגורמים האלה ואולי תדעו לטפל בגורמים וע”י לגרום לצרצרים לצאת לבד החוצה. 

איך להשתיק צרצר בלי הדברה?

צרצרים הם יצורים ליליים, ואם אתם שומעים אותם בלילה, כדי לגרום להם ללכת, הסירו את נקודות המחבוא שלהם ע”י הפעלת פנסים ישירות עליהם. 

רוצים להכין מלכודת צרצרים בעצמכם?

הניחו בגינה (או בבית) מיכל עם מים וסבון מתחת לאור (זה יעבוד בלילה בלבד) מאחר והצרצרים פעילי לילה הם ינועו בלילה לכיוון האור, יקפצו לתוך המיכל עם המים והסבון ויטבעו.

איך להשתיק צרצרים בלי להרעיל אותם?

אז כבר הבנו שאפשר לבצע הדברה ירוקה ולהרוג אותם בקלות בצורה הזאת, אפשר להכין מלכודות או להשאיר את הפנסים דולקים בלילה בגינה. אבל אם שאלתם את עצמכם, מתי הסיוט הזה יגמר? תדעו שצרצרים לא אוהבים טמפ’ קרות או חמות מידי – אז ככל הנראה בקיץ החם ובחורף (בימים הקרים) הם יעלמו מעצמם – בכל יתר העונות, כמו שאומרים בצבא – צפו פגיעה. 

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

נושאים רלוונטים – שבטוח תרצו לקרוא מהם עוד:

איך משתיקים צרצרים?

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הקודם:
לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..