נמלים בבית איך נפטרים מהן?

 נמלים הן חיות חברתיות שחיות בקבוצות (קולוניות). בטיפול בנמלים בבית על ידי הדברה או ריסוס לנמלים צריך לקחת בחשבון דבר אחד. יש להשמיד את הקן מהשורש. אז איך נפטרים מנמלים בבית? כל התשובות פרוסות לפניכם במאמר הבא

  יש להשמיד את כל הקן כולו.

רק לרסס על הנמלים יהרוג את הנמלים הנראות לעין. לא שווה את המאמץ שלכם. בטח לא שווה את הכסף של תכשיר הריסוס. ריסוס לנמלים הנגלות לעין בלבד בוודאי שלא יפתור את הבעיה. רק השמדה המונית של הקן כולו יפתור אתכם מבעיית הנמלים.

1
ארבעת סוגי הנמלים הנפוצות ביותר בישראל: 1. קמפונית שחורה 2. נמלה אצנית 3.נמלת האש 4. נמלה פרעונית
2
הנמלים הן חיות חברתיות מאוד – ראיתם נמלה אחת? סביר להניח שהיא לא לבד ושיש עוד נמלים בסביבה.
3
הדברת נמלי אש שונה מהדברת נמלים רגילה 1. שימוש בריסוס חזק יותר מהרגיל (יציאה ל – 6 שעות מהאזור המרוסס) לקטילת רוב האוכלוסייה. 2. שימוש בגרגרים יעודיים שהנמלים לוקחות לקן ומרעילות אותו מהשורש.

תוכן עניינים

איך נפטרים מנמלים?

מחיר הדברת ג’וקים ונמלים הינו החל מ- 200 ש”ח לדירת סטודיו ריקה, מחיר דירת 2 חדרים למשל הינו 250. אחריות ניתנת שנה לג’וקים וחצי שנה לנמלים והמחיר עולה מעט ככל שמספר החדרים עולה.

בדר”כ לשעה – תלוי בסוג החומר בו משתמשים – אצלנו במזיקיס תמיד אנו מראים באילו חומרים אנו משתמשים וברוב סוגי ההדברות יש לצאת לשעה בלבד.

בהדברת ג’וקים ונמלים – יש להרחיק חפצים מהקיר כמה ס”מ, לפנות את השיש במטבח ואת הארון מתחת לכיור ובאמבטיה להוציא את מגבות הפנים ומברשות השיניים.

בהדברת פרעושים בתל אביב יש להרים הכל מהקרקע ובנוסף להרחיק חפצים מהקירות כמה ס”מ. 

ברוב המקרים כן, תלוי כמובן בשעות. במזיקיס הלוז שלנו פתוח עבורכם ותוכלו דרך האתר לקבוע בזמן שלכם!

איך נפטרים מנמלים בבית ובמטבח – איך הן מגיעות לשם?

 נמלים במטבח זוהי תופעה נפוצה. נמלים נכנסות לביתינו כדי לחפש אוכל ומחסה. הן חיות בתוך הקירות ויוצאות דרך הרובה שבין הפנאלים. בקרמיקה במטבח הן אוהבות להתחבא בין הרובה שבין הקרמיקות. ראיתם נמלה במטבח? אתם לא לבד – חפשו האם הרובה (או הסיליקון) שלמה או מחוררת? האם יש לכם אוכל מעל ארונות המטבח? האם יש חורים בקירות המטבח? ברגע שתבינו את התנהגות הנמלים תדעו כיצד להדביר אותן בצורה הטובה ביותר. נמלים נכנסות לביתינו דרך החורים הקטנים ביותר בחיפוש אחר מים ומזון.

 איזה אוכל נמלים אוהבות ומה נמלים בבית מחפשות?

נמלים נכנסו למטבח? הן יחפשו אוכל מתוק או אוכל המכיל חלבונים שומן בכמות גבוהה. ברגע שהנמלה תמצא את מקור המזון הן ישאירו פרומון (ריח) כדי שנמלים נוספות יגיעו אחריהן. 

שאלות על נמלים תשובות קצרות
איפה הנמלים אוהבות לטייל?
קרוב לוודאי שתמצאו את הנמלים על השיש במטבח, באמבטיה בחריצים בין החרסינות וליד משחת השיניים, ליד עציצים בבית ועל רצפת הבית (סמוך יותר לצירי הדלתות)
האם ג'ל לנמלים יפתור את הבעיה לבד?
במידה ונתקלתם בבעיה נקודתית בלבד (ובתוך הבית ולא בחוץ) קיימים סוגים שונים של ג'לים שיפתרו את הבעיה (או לפחות ידחו את הקץ עד ביצוע ההדברה)
על איזה ג'ל נמלים אתם ממליצים?
אנחנו ממליצים על הג'ל שאנו עובדים איתו של חברת "אדוויון".
איך ההדברה מתבצעת בפועל?
הריסוס מתבצע על כל הפנאלים בבית (החלקים התחתונים של הקיר), בארון מתחת לכיור, בניקוזי האמבטיה והמטבח, בעדני החלון במסגרות החלונות ובכל המקומות המועדים לפורענות.

נמלים או טרמיטים?

הרבה מתבלבלים בין נמלים מעופפות לטרמיטים (כיוון שגם לאלו יש כנפיים) אבל חשוב לשים לבד לכמה הבדלים בולטים.

נמלה: 

נמלה

 לנמלים יש גוף שמחולק למקטעים. אחד יותר מהטרמיט. הן פחות או יותר באותו גודל אך ההבדל המרכזי הוא באנטנות. לנמלים אנטנות מכופפות בעוד לטרמיטים אנטנות (מחושים) ישרים.

 טרמיט בתמונה – שימו לב למחושים הישרים

טרמיטים

 איך נפטרים מנמלים בבית?

כדי להיפטר מהם – תחילה יש לבצע ניטור לנמלים.

מה סדר הפעולות בניטור נמלים?

חפשו אחר קן הנמלים, עקבו אחרי השיירות שלהן. נמלים משאירות כימיקל בשם פרומון. הפרומון מונח בכל תוואי הדרך שלהן מהקן היישר אל מקור המזון שלהן – כדי שהן בקלות יוכלו להגיע לנתיב המוביל אותן לאוכל.

בתוך הבית חפשו סביב הפנאלים, הפינות, פינות הדלתות, מסגרות החלונות. במטבח? חפשו בכל נקודה אפשרית. נמלים ברוב המקרים יופיעו תחילה במטבח ולאחר מכן במקלחת. 

למה נמלים מופיעות במקלחת?

המקלחת היא המקום הלח ביותר בבית. נמלים אוהבות לחות חום וחושך ובעיקר בתוך הבית מחפשות מחסה. הרובה שבין הקרמיקות במקלחת לרוב נסדקות והנמלים מוצאות מחסה בתוך הקירות. מאחר וחדר המקלחת הוא הלח ביותר בבית – לאחר המטבח הוא במקום השני בעדפתן של הנמלים.

נמלים מחוץ לבית – כיצד נפטרים מהן?

מחוץ לבית חפשו את הנמלים סביב הדלת כניסה (בחיבור עם הבית). חפשו את הנמלים על עדני החלון תחילה. יש לכם גינה עם עצי פרי? חפשו סביב הפירות – נמלים רבות אוהבות את הפירות שאתם מגדלים. יש לכם חפצים גדולים וכבדים שלא הזזתם זמן רב? הרימו אותו – קרוב לוודאי שתמצאו נמלים סביבו. נמלים יודעות להתחבא מצויין.

חושדים שיש לכם נמלי אש?

 אם באמתכתכם טפטפות חפשו במהלך היום על הטפטפות עצמן.

– עקבו אחרי השביל של הנמלים על מנת למצוא את קן הנמלים.

 – מצאתם את הקן? טפלו בו ישירות!

טיפים להדברת נמלים והשמדתם

ישנן שתי בעיות עיקריות כאשר מתחילים לטפל בנמלים.

– נמלים שחיות בחוץ ונכנסות פנימה

– נמלים בתוך הבית שכבר בנו את הקן בתוך הבית (ואז רואים אותן ביתר שאת).

 הטיפול בנמלים צריך להיות תלוי בסוג בעיה בה נתקלנו. שוב, חפשו את השביל של הנמלים – על מנת להגיע לקן.

נמלים שחיות מחוץ לבית ונכנסות פנימה:

נמלים שמגיעות מבחוץ יטיילו לתוך הבית בחיפוש אחר מזון. ישנן סוגי נמלים שברגע שיגיעו הביתה כבר יתיישבו ויבנו קן בפנים. עקבו אחר ההוראות הבאות על מנת לטפל בבעיה.

1. אטמו חורים, סגרו חרירים ובגדול אל תאפשרו לנמלים להכנס בקלות הביתה. מאחר ונמלים הן מצויינות בזיהוי נקודות כניסה לביתך בטח לא נצליח לסגור את כל החורים.

2. נקו את כל הנקודות שאתם חושבים שנמלים מגיעות משם. כמו שכבר קראתם למעלה – הנמלים משאירות פרומון בשביל שלהן. ברגע שננקה הפרומון כבר לא יהיה שם והנמלים גם כן יעלמו.

3. חפשו את הקן בחוץ – ברגע שמצאתם אותו השמידו אותו ישירות.

נמלים בבית ונמלים במטבח – כיצד להדביר אותן?

ישנן נמלים שלא באות רק בחיפוש אחר מזון מים או מקלט בביתך. יש כאלה שיקימו מושבות בתוך הבית. זה יכול לקות בכל עונות השנה אבל באביב ובקיץ ביתר שאת. ברגע שנמלים מקימות קן בתוך הבית – כמעט כל סוגי המזון שתחשבו עליהם יכולים להיות נגועים.

נמלים במקלחת?

המון פעמים אנחנו מקבלים דיווחים על נמלים במקלחת. מה הן עושות שם? תזכרו תמיד שמזיקים באופן כללי אוהבים שלושה דברים עיקריים: חום, לחות וחושך. את כל זה המקלחת מספקת בצורה מעולה.
חום – המקלחת לרוב היא חדר קטן יחסית לשאר החדרים בבית – כל פעם שאנו מתקלחים אנו מדליקים את המים החמים והאדים יוצרים חום גבוה במקלחת.
לחות – מטבע הדברים המקלחת היא המקום הלח ביותר בבית.
חושך – בניגוד לשאר החדרים חדר האמבטיה ברוב הזמן חשוך יחסית הרבה יותר מחדרים אחרים בהם אנו מבלים זמן רב יותר.

 פיתיונות ג’ל לנמלים

בסרטון תוכלו לראות כיצד הנמלים מתקבצות סביב הג’ל – לאחר 24 שעות כל הנמלים נעלמו.

נמלים במקלחת

ג’ל לנמלים יכול להיות פתרון מצויין במקרה בו בעיית הנמלים אצלכם הינה נקודתית. ברגע שזיהיתם שביל של נמלים בתוך הבית – חכו רגע. קנו ג’ל לנמלים – הניחו מספר טיפות במרחק של 20 ס”מ אחד מהשני ותראו כיצד הנמלים מגיעות לקן בשניות. זה יראה לכם כאילו הנמלים נדבקות לג’ל אבל למעשה הנמלים לוקחות חלק מהג’ל חזרה לקן ומשמידות את הקן מהשורש.

ריסוס לנמלים 

 עדיף למנוע מאשר לרפא. ריסוס לנמלים בחומר הדברה שארתי יפתור את הבעיה. שימו לב שאתם יכולים לראות גם חודשים לאחר ריסוס גופות נמלים. נכון זה לא יפתור את הבעיה מהשורש אבל תסכימו שהרבה יותר כיף לראות גופות נמלים מאשר לראות נמלים חיות בתוך הקורנפלקס.

 בריסוס נמלים המדביר תמיד יקנח בג’ל או פתיונות גרגריים לנמלים. על מנת גם להרוג את כל הנמלים מעל פני השטח וגם לטפל בבעיה מהשורש, מהקן.

אם אתם חושדים שיש לכם נמלים בבית אתם מזומנים להתייעץ איתנו. בטלפוןבוואטסאפ, ב SMS – אנחנו זמינים עבורכם.

הדברת נמלים עם מזיקיס | ציון 9.97 במידרג | מעל 550 המלצות | עוד על מזיקיס בפייסבוק מזיקיס המדביר היווני 

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 205 ביקורות

 

 

מחיר הדברת נמלים - כמה עולה להדביר נמלים?

גודל הבית מחיר הדברת נמלים
דירת סטודיו ריקה
200 ש"ח
דירת חדר
250 ש"ח
דירת 2 חדרים
280 ש"ח
דירת 3 חדרים
300 ש"ח
דירת 4 חדרים
350 ש"ח
דירת 5 חדרים
400 ש"ח
דירת 6 חדרים
450 ש"ח
בית פרטי
החל מ - 250 ש"ח