האם עכברים חוזרים?

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

האם עכברים חוזרים? זאת אחת השאלות הנפוצות ביותר ששואלים אותנו. אז ראשית עכברים הם אחד מהמזיקים הביתיים הנפוצים ביותר במקומות רבים בעולם. אם יש לכם עכברים או חולדות בבית, אולי אתם תוהים איך להיפטר מהם לצמיתות (אמל”ק – לכידה וביצוע אטימת חורים).
אמנם ישנן שיטות שונות להדברת עכברים או הדברת חולדות, אך שחרורם לטבע היא היא – האופציה ההומנית ביותר (לצערנו, לנו אין זמן לזה ולכן מבחינתנו “הומני” זה להרוג אותם בלי לגרום להם סבל מיותר ולכן אנו משתמשים במלכודות קפיץ שהורגות במקום).

אז כדי לענות לשאלה האם עכברים חוזרים (או בעצם כדי למנוע שיחזרו) – דעו לכם שהדרך הטובה ביותר לשחרר עכבר היא למצוא שדה או פארק בקרבת מקום. לכדתם את העבר או החולדה במלכודת כלוב? שחררו אותו (או אותה) כמה שיותר רחוק מהבית – ההמלצה היא לפחות 1 ק”מ – כדי שלא יחזרו.

כמה רחוק לשחרר עכברים כדי שלא יחזרו?

כמה שיותר רחוק יותר טוב!
הדרך הטובה ביותר להבטיח שעכבר ששוחרר לא יחזור היא לשחרר אותו כמה שיותר רחוק מהבית שלך לפחות קילומטר מהבית!
גרים בכפר? אל תתפתו לשחרר את העכבר או החולדה קרוב לביתכם – הם יחזרו כי הם יודעים ששם (אצלכם) אפשר למצוא מזון וסביר להניח גם מחסה. גרים בעיר? סעו לפארק (לא זה ליד הבית) בשעות הלילה ושחררו את העכבר או החולדה. 

איך להוציא את העכבר מהבית בלי לעורר חשד?

שמענו המון סיפורים מצחיקים איך אנשים הוציאו את העכבר או החולדה בלי שמישהו ישים לב – הזוכה בפרס הראשון (לא באמת זכה אבל אצלנו הוא תמיד מעלה חיוך) היה לקוח שלקח את החולדה בתוך מזוודה!
כשאחרים חשבו שהוא טס לחו”ל רק הוא ידע את האמת – שהוא הולך לשחרר את החולדה בפארק מחוץ לבית.

האם עכברים חוזרים - לאן שיגיע מזון כן - עכבר אוכל

האם עכברים משוחררים – חוזרים?

אין ערובה שעכבר ששוחרר לא יחזור (אלא אם כן הוא שוחרר מספיק רחוק), אבל זה לא סביר. עכברים הם יצורים טריטוריאליים ולרוב יישארו בטריטוריה שלהם. אם עכבר אכן חוזר, סביר להניח כי הוא מצא מזון או מחסה בתוך הבית שלך. אם אטמתם את כל נקודות הכניסה האפשריות והסרתם מקורות מזון פוטנציאליים, הסבירות שעכבר יחזור נמוכה מאוד.

האם עכברים זוכרים אותך?

לעכברים יש ראייה לקויה והם מסתמכים במידה רבה על חוש הריח שלהם, כך שייתכן שהם לא יוכלו לזהות אותך. עם זאת, הם בוודאות יוכלו לזהות את המקום ממנו הם גורשו בעזרת חוש הריח.

האם עכברים חוזרים - שחרור עכבר בשדה

האם אתם במזיקיס לוכדים במלכודת כלוב ומשחררים לטבע?

חד משמעית לא. לא כי אנחנו לא הומאנים אלא בעיקר כיוון שהלקוחות רוצים את היצורים האלה כמה שיותר מהר מחוץ לביתם. עם הניסיון שצברנו גילינו כי מלכודות כלוב (מעבר לגודלם הלא סימפטי) פשוט לא יעילות כמו מלכודות קפיץ שהורגות במקום (גם סוג של הומאניות – כמו שחיטה כשרה). את מלכודות הקפיץ אנו יכולים למקם במגוון רחב של מקומות בניגוד למלכודות כלוב שהן מאסיביות ולא תמיד מתאימות לעכבר או לחולדה. 

עם כל הצער שבדבר המחירים הזולים שאנו גובים לא מאפשרים לנו ללכוד וללכת לשחרר לאחר מכן בטבע (לצערנו), מה עוד שברוב המקרים גם אם היינו משחררים בטבע – רוב הסיכויים שהיינו מעבירים את הצרה למישהו אחר (ומבחינת קארמה – זה לא נראה לנו מתאים). 

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

האם עכברים חוזרים - לאן שיגיע מזון כן - עכבר אוכל

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הקודם:
לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..