הדברה בבית עם בעלי חיים

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

הדברה כשיש תינוק, כלב, חתולה, אוגר, ארנב תוכי וכו’ – יכולה להיות מפחידה כשלא יודעים כיצד להתכונן אליה. בשביל זה אנחנו כאן, לענות לכם על כל השאלות שמטרידות אתכם ואתם לפעמים לא בטוחים אם לשאול או לא. אז הדברה בבית עם בעלי חיים, אפשרית?

הדברה בבית עם בעלי חיים

זריקת הרגעה! 

על חומרי ההדברה שאנו עובדים איתם (טמפריד, באג, אדמירל סופר, אדמירל ודומיהן) אין התייחסות לבעלי חיים, נשים בהריון או תינוקות. ההמלצות שאנו נותנים הן המלצות כדי להיות בצד הבטוח, כלומר להיות יותר בטוחים ממה שכתוב על חומרי ההדברה. הסיבה היא שאנו מאמינים שהדברה עושים פעם בשנה, ועדיף לנקות כללי זהירות קטנים כדי להיות הכי רגועים שבעולם.

במזיקיס, אנו לא מבטיחים הבטחות וחושבים עליכם יותר מאשר על הכיס שלנו – לכן אנו מעדיפים להפסיד עבודות למדבירים שמבטיחים הבטחות אחרות, ופשוט לא לסכן לא אתכם, לא את הילדים הקטנים ולא את בעלי החיים האהובים עליכם. 

המלצות כלליות

 1. 24 שעות לתינוקות שרק נולדו (עד גיל חודשיים). אוגרים ותוכים צריכים 24 שעות ואו להוציא אותם לגינה או המרפסת או מתאפשר. 
 2. 12 שעות לכלבים קטנים (בהדברות פרעושים – 24 שעות).
 3. 6 שעות לנשים בהריון, תינוקות זוחלים חתולים וכלבים בינוניים-גדולים (בכל סוג הדברה).
 4. ילדים שלא מכניסים דברים לפה, מבוגרים וכו’ – שעה. 
 5. ניתן להשאיר את כלבים וחתולים בחדרים שלא נדביר בהם – כל עוד הם נשארים שם את פרק הזמן הנדרש (בין 6-12 שעות).
הדברה בבית עם בעלי חיים - עם כלב בבית

כמה זמן לכלב אסור לחזור הבית אחרי הדברה?

כלבים יכולים להיות רגישים לחומרי הדברה. הסיבה לכך נעוצה בסקרנות של הכלב, בעובדה שהכלב מריח, מלקק ואוהב לגעת בכל דבר (וזה כולל את הקקי של החתולים, בלי קשר להדברה).  

כלב קטן (פינצ’ר, שיצו, פומרניאן, ביגל וכו’) 

כלבים קטנים הם הרגישים ביותר. אם תקשיבו להנחיות המדביר אין סיכוי שתגמרו בבית דגן (בית חולים וטרינרי). בעוד על חומר ההדברה כתוב שעה ואין התייחסות לבעלי חיים אנו נמליץ: 6 שעות בהדברת ג’וקים נמלים ו – 12 שעות בהדברת פרעושים (בה כל הרצפה מכוסה בחומר הדברה ולא רק הפנאלים בלבד).  

כלב בינוני גדול 

כלבים בינוניים גדולים הם פחות רגישים. תוכלו להחזיר אותם כבר לאחר 6 שעות. בעשור ניסיון שצברנו אנו עדים לכך שהרבה אנשים מחזירים את בעלי החיים שלהם לאחר פחות זמן אבל מבחינתנו BETTER SAFE THAN SORRY.

כמה זמן לכלב אסור לחזור הבית אחרי הדברה?

הדברה כשיש תינוק בבית

חומרי ההדברה יכולים להיספג בגופינו בצורות הבאות: דרך מערכת הנשימה, דרך העור ודרך הפה. בנוגע לתינוקות אנו נוקטים במשנה זהירות מאחר ושטח גופם קטן והם נוטים יותר להכניס דברים לפה ממבוגרים ולכן אנו מבקשים ברוב המקרים 6 שעות יציאה מהאזור המרוסס.

תינוק שרק נולד

הסיבה שאנו מבקשים 24 שעות לתינוקות שרק נולדו היא כי קשה מאוד לראות סימנים של מצוקה על תינוקות כל כך קטנים. ושוב, נזכיר, על חומר ההדברה כתוב לא להיות שעה באזור המרוסס אבל אנו יודעים (רק יודעים, לא מרגישים אני לא רוצה להסתבך לא עם אשתי ולא עם 50% מהאוכלוסיה) מה נשים עוברות במהלך 9 חודשים ולכן אנו נעשה כל מאמץ מבחינתנו כדי לשמור על בריאות התינוקות שלכם.

תינוק זוחל 

לתינוקות זוחלים אנו נמליץ 6 שעות + לנסות להרחיק אותם מהפנאלים במהלך ה – 24 שעות לאחר הריסוס. תינוקות זוחלים הם גם מכניסים כל דבר לפה ולכן חשוב שבעתיים לא להכניס אותם הביתה לפני שהריסוס התייבש לחלוטין (בדרך כלל תוך שעה בכל מקרה). 

ילד בין 2-3 

ילדים בגיל הזה כבר הרבה פחות בסיכון כיוון שכבר אינם מכניסים כל דבר לפה, חלקם יודעים כבר יותר להקשיב להורים (מהניסיון שלי, רק חלקם) אז למרות שאפשר גם פחות אנו נמליץ על 6 שעות.

הדברה בבית עם בעלי חיים ותינוק בבית

הדברה כשיש אישה בהריון בבית

גם עבור אישה בהריון אין התייחסות מיוחדת בחומרי ההדברה, ושוב מהניסיון שלנו אנו יודעים שנשים בהריון גם נכנסו אחרי הרבה פחות מ – 6 שעות (המלצתנו) וברוך השם לא קרה שום דבר להם או לעובר. עם זאת אנו נמליץ על – 6 שעות שהייה מחוץ לאזור המרוסס.

הדברה בבית עם בעלי חיים – עם חתול בבית

חתולים (מניסיון אישי) הם הרבה פחות רגישים מכלבים בכל הנגוע לחומרי הדברה (ובאופן כללי גם לבני אדם). למרות זאת, כיוון שהם יקרים לנו, וקשה לראות על חתולים (בניגוד לכלבים) סימני הרעלה – נבקש 6 שעות יציאה מהבית לאחר הריסוס.

הדברה כשיש גור חתולים בבית

גורי חתולים, כמו התינוקות שלנו הם בראש ובראשונה סופר חמודים. בגלל גודלם הקטן (או פשוט בגלל קוטנם) הם רגישים יותר לחומרי הדברה. לכן ההמלצה היא לפחות 6 שעות מחוץ לבית. 

הדברה כשמדובר על חתול בית 

אפשר פחות מ – 6 שעות, אך ההמלצה שלנו תהיה בכל מקרה 6 שעות מחוץ לאזור המרוסס.

הדברה כשיש חתולים בחוץ 

על חתולי “בר” כאלה יש הרבה פחות שליטה. לכן אין לנו המלצה גורפת עבורם. רק נגיד שבעשור האחרון אף חתול לא נפגע כתוצאה מריסוס שביצענו בבניין משותף או כאלו שרצו רק ריסוס בחצר ביתם. 

הדברה כשיש תוכי אוגר או כל חיה קטנה אחרת בבית 

חיות קטנות כאלה הם סופר רגישות ואנו עדים לפחות אחת לשנה למדביר שקטל חיה מהסוג הזה. לצערנו, לצער המשפחה ובכלל צער כללי אין התייחסות על חומרי ההדברה לאף חיה אחרת לכן אנו לומדים הרבה פעמים מניסיון של אחרים ולכן ההמלצה שלנו היא 24 שעות או להשאיר במרפסת בחצר למשך פרק זמן של 24 שעות בטרם מכניסים את החיות הללו חזרה הביתה.

הדברה בבית עם בעלי חיים - עם חתול בבית

צוות מזיקיס – הדברה בתל אביב ובירושלים

בעבר מזיקיס היה ONE MAN SHOW  – לאורך הדרך גדלנו, והיום אנו משרתים לקוחות רבים יותר והצטרפו אלינו גם אנשים יקרים מאוד.

היום אנו גאים בכל הלקוחות שלנו ורצוי שתדעו שאנו המדבירים של גן החיות התנכי בירושלים.

הדברה בבית עם בעלי חיים 1

(לכתבה על המלצה עלינו במגזין טיים-אאוט תל אביב)

הדברה בתל אביב - מדבירים מומלצים

הקודם
הבא


אילו סוגי הדברות אתם מבצעים?

מזיקיס המדביר מבצע את כל סוגי ההדברות החל מהדברת ג’וקים (כולל תיקן גרמני), הדברת נמלים, הדברת כיני יונים, הדברת פרעושים, לכידת חולדות, לכידת עכברים, הדברת מכרסמים, הדברת פשפשים ופשפשי מיטה, הרחקת יונים ועוד.

האם אתם מבצעים הדברה ירוקה?

ראשית חשוב להסביר מה היא הדברה ירוקה? הדברה ירוקה היא עדיין הדברה כימית. פשוט אינה מכילה זרחן אורגני. כן אנו מבצעים הדברה ירוקה שהיא הדברה על בסיס הפיריתרואיד. גם כאן יש להקשיב לתווית חומרי ההדברה ולצאת לשעה מהאזור המרוסס (אנו נמליץ לבע”ח 6-12 שעות, תינוקות ונשים בהריון – 6 שעות).

האם לעשות ניקיון לפני או אחרי ההדברה?

את הניקיון יש לבצע לפני ההדברה כיוון שאחרי ההדברה לא מומלץ לשטוף במשך 48 שעות את הפנאלים. 

כן תוכלו לנקות במרכז הבית גם שעה לאחר הריסוס, תוכלו להתקלח כמובן, לשאוב אבק ולטאטא. אך את הפנאלים מומלץ יומיים לא לשטוף לאחר הריסוס.

האם ההדברה מסוכנת לילדים?

ההדברה מסוכנת לכולם נקודה. להדברה יש כללים – הם רשומים בתווית חומר ההדברה – בחומרים בהם אנו משתמשים כתוב לצאת לשעה מהדירה לאחר הריסוס. לתינוקות שזוחלים על הרצפה, נשים בהריון ובעלי חיים אנו נמליץ לשהות 6 שעות מחוץ לבית לאחר הריסוס.

האם ההדברה מסוכנת לבעלי החיים?

על חומרי ההדברה אין התייחסות ספציפית לבעלי חיים אלא כתוב שם שיש לצאת לשעה לאחר הריסוס אך לבעלי חיים אנו נמליץ על בין 6-12 שעות תלוי בבעל חיים (בגודלו, במשקלו ובסוגו) ותלוי הדברה (למשל בהדברת ג’וקים נמלים משתמשים בפחות חומר מהדברת פרעושים). צרו קשר כדי לדעת בדיוק לכמה שעות בעל החיים שלכם צריך מחוץ לבית.

האם ההדברה היא ללא ריח?

ההדברה היא חסרת ריח לחלוטין. תוכלו לחזור חזרה הביתה לאחר שעה ולשכוח שביצעתם הדברה (אולי הג’וקים המתים יזכירו לכם שכן ביצעתם הדברה). 

מתי אתם משתמשים בג’ל לנמלים בהדברה?

במידה ואנו נגיע לבית בו נצטרך להתמודד עם נמלים אנו נשתמש ב – 2 אמצעים: 1. ריסוס נגד נמלים. 2. פיתיונות ג’ל (שהן יקחו לקן וירעילו אותו מהשורש). 

השימוש בצמד הפתרונות הנ”ל יפתור את הנמלים באופן סופי ואתם תקבלו 6 חודשי אחריות.

בהדברת מכרסמים (חולדות ועכברים) באיזה מלכודות תשתמשו?

בהדברת חולדות ועכברים אנו משתמשים במלכודות קפיץ (כאלה שהורגות במקום). אנו לא נשתמש במלכודות כלוב כי הן מסורבות ולרוב לא תופסות 1 ל – 1, ולא נשתמש במלכודות דבק כיוון שאלה אכזריות, לא הומאניות ולא תמיד עובדות נגד חולדות.

האם ישנן הדברות טבעיות או דברים שאפשר לעשות לבד בלי מדביר?

בוודאי!

פרסמנו מדריכים שונים כיצד אפשר להילחם במגוון מזיקים לגמרי לבד. במקרה בו לא תצליחו או תצטרכו עזרה מקצועית נוספת תמיד תוכלו להזמין אותנו ונגיע באהבה.

הדברה בבית כשיש בעלי חייםתינוקותאישה בהריוןלכמה זמן יש לצאת מהבית?
תינוקות בני יומם24 שעות
תינוקות זוחלים, נשים בהריון חתולים וכלבים גדולים-בינוניים6 שעות
כלבים קטנים12 שעות
תוכי, אוגר או כל חיה קטנה אחרת24 שעות
האם יש צורך לצאת מהבית בהדברת מכרסמים?לא.

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

הדברה בבית עם בעלי חיים 2

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הקודם:
לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..