זיהוי פשפש המיטה

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

זיהוי פשפש המיטה וזיהוי עקיצת פשפש המיטה – אתם צריכים רק אחד משני הכללים האלה כדי להבין שיש או אין לכם פשפשים החיים יחד איתכם במיטה.

אין דומה עקיצת פשפש מיטה לעקיצת יתוש או פרעוש, נאמל”ק לכם בקצרה:

זיהוי פשפש המיטה – ארבעה כללים

 1. את פשפש המיטה אפשר לראות בקלות (בניגוד לפרעוש, פסוקאים וכו’ שיותר קשר לראות בעין בלתי מזויינת).
 2. פשפש המיטה נע בגוון שקוף-אדמדם-חום (בהתאם לכמה דם הוא שתה ממכם).
 3. פשפש המיטה עובר חמישה גלגולים – לכן הוא קטנטן בהתחלה (אך אינו חמוד) וגדול ומפחיד יותר בסוף התהליך (אחרי שנהנה ממכם במשך מספר שבועות).
 4. סימן ההיכר הבולט ביותר של פשפש המיטה הוא הצואה שלו – נקודות שחורות שנמצאות לרוב על בסיס המיטה ועל מזרון המיטה – אם לא מצאתם את הפשפש חפשו תחילה את הנקודות הללו. (אם תנסו להעביר את האצבע על הנקודות והן לא ירדו – תדעו שזה לא לכלוך אלא צואת פשפש המיטה).

זיהוי עקיצות פשפש המיטה 

 • עקיצות פשפש המיטה לרוב יהיו בסריה של מינימום 2-3 עקיצות בכל אזור (ייתכן גם יותר)
 • עקיצות פשפש המיטה יופיעו מתחת לבגדים (רגליים, בטן, גב) ואף באזור הפנים!
 • קיימים מקרים בהם הנעקץ מרגיש שהוא נעקץ בלילה אך בבוקר הוא אינו רואה שום סימנים על גופו (למזלו או לרעתו, אתם תחליטו). 
 • גרים עם בןבת זוג? באחוז מאוד גבוה של המקרים רק אחד מבני הזוג נעקץ (ומתנחם בעובדה שהוא “מתוק” יותר).  
 • זיהוי פשפש המיטה זיהוי פשפשים

עוקצים אתכם?

גלו האם מדובר בפשפשים או במשהו אחר.

עקיצות פשפשים תמונות

איך נראות עקיצות פשפש המיטה?

עקיצות פשפש המיטה עשויות להיות לא ברורות כמו שאפשר לחשוב.
למעשה, הן לרוב קטנות וקשה לראותם ולהבחין בהן מיד. עם זאת, לחלק מהאנשים יש תגובה בולטת יותר מאחרים (ובכלל, לעיתים רק אחד מבני הזוג נעקץ שזה בכלל כיף).

בעוד שרבים עשויים לחוות אדמומיות קלה של העור לאחר שננשכו על ידי חרק, זה בדרך כלל לא מה שקורה כשמדובר בעקיצות של פשפש המיטה. חלק מהאנשים שהמיטות שלהם נדבקו בפשפש המיטה אינם מראים תסמינים כלל. עם זאת, במקרים מסוימים, אנשים יכולים לפתח בלוטות לימפה נפוחות שעות או ימים לאחר שננשכו על ידי פשפש (ואז כמובן בכל פעם שעולה תגובה אלרגית להיוועץ עם רופא וברוב המקרים זה יתן כדורי אנטי היסטמינים).

בכל מקרה, חובה שמי שננשך על ידי פשפש המיטה יקבל טיפול מקצועי (אנו נמליץ כמובן על עצמנו, הדברה בחום לפשפש המיטה שאנו מבצעים) כדי להדוף כל זיהום אפשרי, כל פשפש אפשרי, כל ביצת פשפש אפשרית ו..הבנתם.

זיהוי פשפש המיטה ליד משקוף הדלת

מהן עקיצות פשפש המיטה?

עקיצות פשפש המיטה מתרחשות כאשר אדם בא במגע ישיר עם פשפש המיטה (לרוב בלילה, לרוב בניגוד לרצונו של האדם).
חרקים אלה משגשגים בלילה וניזונים מדם אנושי בזמן שאתה ישן – שימו לב חרקים אלו הם היחידים שניזונים מדם בני אדם! הם יכולים לגרום לגירוד, דלקת, נפיחות, גירוי וכאב במשך שעות לאחר שעקצו. למרות שישנם יחידי סגולה שלא שמים לב לעקיצות הללו בכלל (ויש גם את הצד השני שמתנפח וזקוק לכדורים אנטי-היסטיניים).

לרוע המזל, אנשים רבים אפילו לא מבינים שהם הותקפו עד שהעוקץ מתפתח במלואו. כמו כן, אנשים לרוב לא יודעים מה עוקץ אותם עד שהם קולטים שמדובר בפשפש המיטה (כאמור, מוטב מאוחר).

זה יכול להיות קשה לקבוע אם נשיכה מפשפש המיטה היא האשם מאחורי תגובה עורית. מסיבה זו, חשוב שתפנה לטיפול רפואי עבור כל סימנים או תסמינים בלתי מוסברים, במיוחד לאחר בילוי מחוץ לביתך (הכוונה לצימר, מוטל, הוטל וגם מלון מפונפן – בכל מקום פשפשי המיטה יכולים להיות).

אז אם העקיצות לא על הרגליים בלבד סביב הקרסול – משמע עקיצות פרעושים,

ואם העקיצות רק באזורים חשופים על עורכים ואינן בסריה – משמע עקיצות יתושים

ואם אתם חשים רק גירודים ללא עקיצות כלל – משמע לרוב כיני (קרציוני) יונים.

סימן שבא אביב – סתם, סימן שאלו פשפשי המיטה.

צואת פשפש המיטה

איפה פשפש המיטה עוקץ ראשון?

לרוב פשפשי המיטה טעמים דומים בבחירתם על חלקי הגוף שמהם הם ניזונים. הם רוצים את הדם שלך כמו יתושים, אבל הם הרבה סולדים מאור כך שיגיעו למקומות לרוב לא בולטים. אם ננשכת על ידי פשפשים בעבר, אז אתה עלול להבחין בבליטות אדומות או תסמינים אחרים על: צוואר ופנים זרועות ידיים ואצבעות כפות רגליים, צוואר, גב או כתפיים! בקיצור – כמעט בכל מקום אך לאו דווקא במקומות חשופים!

העקיצות מהיצורים הללו עלולות להתנפח, מידע מעניין הוא שברגע הנשיכה הפשפש מזרים חומר מאלחש כך שאתם בקושי תרגישו את העקיצה עצמה!

מכיוון שהם ניזונים מדם, העור מתחת לכל ביס יהפוך לעתים קרובות לאדום וכן יפתח בליטה שנראית כאילו היא מלאה בנוזל. אם תמשיך להיעצץ על ידי פשפש המיטה בחלקים שונים של הגוף שלך, זה עלול לגרום לפצעים פתוחים עקב שריטות.

האם פשפש המיטה נושך כל לילה?

פשפשי המיטה הם יצורים ליליים, מה שאומר שהם ניזונים בדרך כלל מהקורבנות שלהם..בלילה. הם נמשכים לפחמן הדו חמצני שהגוף שלך פולט כמו גם לחום העור שלך. זו הסיבה שהם רודפים קודם כל אחרי אנשים, אבל אם אין אנשים זמינים להם להאכיל, אז הם יתקפו חיות מחמד במקום (נדיר מאוד). בדרך כלל, הם ינשכו אותך כל 1-3 לילות.

תוך כמה זמן מופיעות עקיצות פשפש המיטה?

בדרך כלל תוך 1-6 ימים עד שעקיצות פשפש המיטה הופכות לתסמינים. הסיבה לכך היא שהגוף שלך צריך זמן כדי ליצור את הנוגדנים שיפעלו כדי להדוף זיהום ממזיקים אלה. אם לא ננשכתם על ידי פשפשי מיטה בעבר, ייתכן שיחלפו עד חודש עד שתפתחו תסמינים כמו אדמומיות, גירוד או כאב באזור. כמובן, ישנם אנשים שיתחילו להציג תסמינים מיד לאחר שננשכו.

זיהוי פשפש המיטה
סוג מזיקאופי העקיצות
פשפש המיטהפשפשי המיטה יעקצו אתכם בסריה (כלומר ברצף של לפחות 2-3 עקיצות) באותו אזור. זה יהיה בכל אזור בגוף בעיקר מתחת לבגדים אך יכול להופיע גם בצוואר, בפנים ובמקומות חשופים!
יתושיםיתושים יעקצו אתכם באזורים החשופים שלכם קרי ידיים ורגליים בלבד (יכולים גם בפנים אך נדיר הדבר). יתושים יעקצו בחודשי האביב-קיץ וכמעט ולא בחורף (בניגוד לפשפשי המיטה).
פרעושיםפרעושים יעקצו אתכם תחילה ברגליים סביב אזור הקרסול. במידה והמקום נגוע מאוד אזי הפרעושים יעקצו גם סביב הירכיים והבטן התחתונה. במקרים נוספים יטפסו גם לגב. הפרעושים יעקצו אתכם גם ביום וגם בלילה לכן אם נעקצתם ביום – סימן שאין מדובר בעקיצות פשפש המיטה אלא במשהו אחר!
כיני (קרציוני) יוניםכיני יונים לרוב יותר יגרדו ופחות יעקצו. פחות תראו סימנים אדומים בולטים של עקיצות ויותר תגרדו ללא הרף את הגוף. כמעט ולא תראו סימנים שלהם וגם לא תמיד קל לראות את החרק עצמו. חפשו קן יונים תחילה והתחילו משם בחיפושכם אחר כיני היונים.
אלרגיה שלא כתוצאה מחרקיםגם בזה נתקלנו. לא תמיד מדובר בחרקים שעוקצים אתכם. לעיתים החלפה של סבון, החלפה של מרכך כביסה או אבקת כביסה תגרום לכם לאדמומיות ותתחילו לחשוב שקיימים אצלכם מזיקים (שלא באמת קיימים).

אם זה המצב, חפשו תחילה סימנים, בדקו מתי אתם מרגישים את העקיצות והתחילו את המסע שלכם משם.

כיצד מדבירים את הפשפשים בחום – צפו בסרטון

תהיו עדינים, אלו מהסרטונים הראשונים שהפקנו (השתפרנו מעט מאז..)

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

הדברת בתי מלון פשפש המיטה בחדר בית מלון

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הקודם:
לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..