הדברה ידידותית לבעלי חיים

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

כאשר חושבים על הדברה – רוצים תמיד שהיא תהיה כמה שיותר ידידותית, בטח אם יש לכם בעל חיים כמו כלב, חתול אוגר או תוכי אתם תרצו הדברה ידידותית לבעלי החיים שלכם. אבל איך הדברה יכולה להיות ידידותית? האם יש משהו שאתם צריכים לעשות עם בעלי החיים לפני או אחרי ההדברה? ועד כמה זה באמת מסוכן? 

הדברה ידידותית לבעלי החיים – יש דבר כזה? 

אז כן ולא.. אם תתייחסו לבעלי החיים שלכם כמו שאתם מתייחסים אליכם מבחינת רעילות ההדברה רוב הסיכויים שבעלי החיים שלכם יורעלו. למרות שעל גבי חומרי ההדברה שאנו עובדים איתם אין התייחסות לבעלי חיים ורשום שניתן לחזור לאחר שעה (או לאחר התייבשות התכשיר) אנחנו נוקטים זהירות יתר בכל הנוגע לבעלי חיים. 

 • שעה למבוגרים
 • 6 שעות לחתולים, כלבים בינוניים – גדולים, ארנבים וכו’
 • 12-24 שעות לכלבים קטנים.
 • 24 שעות לתוכי, אוגרים וחיות בית קטנטנות נוספות.
 • לגבי חיות אחרות – צרו איתנו קשר ושתפו אותנו בחיה ונדע להעריך לכם את הזמן שהיא צריכה מחוץ לבית. 

תוכן עניינים (שיעשה לכם חיים קלים)

אילו סוגי הדברות אתם מבצעים?

מזיקיס המדביר מבצע את כל סוגי ההדברות החל מהדברת ג’וקים (כולל תיקן גרמני), הדברת נמלים, הדברת כיני יונים, הדברת פרעושים, לכידת חולדות, לכידת עכברים, הדברת מכרסמים, הדברת פשפשים ופשפשי מיטה, הרחקת יונים ועוד.

האם אתם מבצעים הדברה ירוקה?

ראשית חשוב להסביר מה היא הדברה ירוקה? הדברה ירוקה היא עדיין הדברה כימית. פשוט אינה מכילה זרחן אורגני. כן אנו מבצעים הדברה ירוקה שהיא הדברה על בסיס הפיריתרואיד. גם כאן יש להקשיב לתווית חומרי ההדברה ולצאת לשעה מהאזור המרוסס (אנו נמליץ לבע”ח 6-12 שעות, תינוקות ונשים בהריון – 6 שעות).

האם לעשות ניקיון לפני או אחרי ההדברה?

את הניקיון יש לבצע לפני ההדברה כיוון שאחרי ההדברה לא מומלץ לשטוף במשך 48 שעות את הפנאלים. 
כן תוכלו לנקות במרכז הבית גם שעה לאחר הריסוס, תוכלו להתקלח כמובן, לשאוב אבק ולטאטא. אך את הפנאלים מומלץ יומיים לא לשטוף לאחר הריסוס.

האם ההדברה מסוכנת לילדים?

ההדברה מסוכנת לכולם נקודה. להדברה יש כללים – הם רשומים בתווית חומר ההדברה – בחומרים בהם אנו משתמשים כתוב לצאת לשעה מהדירה לאחר הריסוס. לתינוקות שזוחלים על הרצפה, נשים בהריון ובעלי חיים אנו נמליץ לשהות 6 שעות מחוץ לבית לאחר הריסוס.

האם ההדברה מסוכנת לבעלי החיים?

על חומרי ההדברה אין התייחסות ספציפית לבעלי חיים אלא כתוב שם שיש לצאת לשעה לאחר הריסוס אך לבעלי חיים אנו נמליץ על בין 6-12 שעות תלוי בבעל חיים (בגודלו, במשקלו ובסוגו) ותלוי הדברה (למשל בהדברת ג’וקים נמלים משתמשים בפחות חומר מהדברת פרעושים). צרו קשר כדי לדעת בדיוק לכמה שעות בעל החיים שלכם צריך מחוץ לבית.

הדברה בבית כשיש בעלי חייםתינוקותאישה בהריוןלכמה זמן יש לצאת מהבית?
תינוקות בני יומם24 שעות
תינוקות זוחלים, נשים בהריון חתולים וכלבים גדולים-בינוניים6 שעות
כלבים קטנים12 שעות
תוכי, אוגר או כל חיה קטנה אחרת24 שעות
האם יש צורך לצאת מהבית בהדברת מכרסמים?לא.

פרסמנו כתבה שלמה על הדברה עם בעלי חיים בבית – מוזמנים לקרוא. יש לציין שלצוות מזיקיס בבית יש תינוקות, כלבים וחתולים ועל כן אנחנו יותר ממעורים בכל מה שנוגע לחומרי הדברה ובעלי חיים, תינוקות וכו’. 

הדברה ידידותית לבעלי חיים

הדברה ירוקה עם כמה שהיא ירוקה וידידותית עדיין מסוכנת במידת מה לבני אדם ולבעלי חיים – הרי ההדברה בסופו של יום תפקידה לקטול להרוג ולהרחיק מזיקים. ישנו הריסוס האורגני בו משתמשים בכל מיני חומרים שאינם מזיקים לא לבני אדם ולא לבעלי החיים (כמו ציטרונלה, שמן נים וכו’) אבל מבחינת היעילות ומבחינת השארתיות (כלומר כמה זמן החומר נשאר ככזה שהורג מזיקים) היא פחותה משמעותית מלבצע הדברה. 

הדברה ידידותית – במה באמת מדובר?

אם מדברים איתם בטלפון ואומרים לכם – כן כן ההדברה ידידותית – ישר תחשדו. תשאלו, במה באמת מדובר? מה הם חומרי ההדברה? מה כתוב על גבי תוויות החומרים? אל תסתפקו בתשובה: “כן ההדברה ידידותית לבעלי חיים ולבני אדם” – ותחפרו לעומק. בסופו של דבר לא שומעים כל יום על כלב או חתול שמת כתוצאה מהרעלה שנבעה מהדברה, יחד עם זאת כדאי לנקוט משנה זהירות כאשר בחדר אחד יש חומרי הדברה יחד עם בעלי חיים. 

הדברה ידידותית לבעלי חיים וחתולים

הדברה ירוקה היא הדברה ידידותית? 

כן, בטח בהשוואה להדברה כימית (על בסיס זרחן אורגני). גם בהדברה ירוקה ישנם חומרים שהם יותר חזקים ויכולים לעורר הרעלות אצל בני אדם ובעלי חיים (למשל החומר:”סנטור”) וכאלה שהם חלשים וידידותיים (למשל החומר:דיפטרון). אנחנו נדע להתאים את החומר הספציפי הטוב ביותר מחד והידידותי ביותר מאידך כדי לטפל בבעיית המזיקים אצלכם מבלי לפגוע בכם, בנו או בבעלי החיים. 

קחו בחשבון, ישנם מקרים קיצוניים בהם יש התפשטות מזיקים רבה כמו פרעושים, או תיקן גרמני ושם השימוש בחומרי הדברה הוא בחומרים חזקים יותר – כאן התפקיד של המדביר הוא לציין בפירוש לכמה זמן אתם צריכים להוציא את בעלי החיים מהדירה.
בריסוס הסטנדרטי של ג’וקים, נמלים, פרעושים ברמה סבירה, פשפש המיטה ומכרסמים לרוב תצטרכו להוציא את בעלי החיים ל – 6 שעות בלבד. 

הדברה ידידותית לבעלי חיים כלב חולה

מה התסמינים בבעלי חיים להרעלה מהדברה?

הקאה

אם חיית המחמד שלך מקיאה זמן קצר לאחר החשיפה למוצר הדברה, זה עשוי להיות סימן להרעלה. אם ההקאות נמשכות או מלווה בתסמינים אחרים, התקשר מיד לוטרינר שלך. הקאה אמנם הוא סימן להרעלה מהדברה ברוב המקרים אם ההקאה קורת בסמוך לסיום ההדברה אך קחו בחשבון שדווקא זהו סימן חיובי. לאחר שיחות עם וטרינרים בנושא הקאה היא השלב הראשון של בעל החיים להוציא את הרעלים מגופו. 

שלשול

שלשול יכול להיות גם סימפטום של הרעלה אצל חיות מחמד. אם חיית המחמד שלך סובלת משלשול והיא גם מראה תסמינים אחרים צרו קשר עם הוטרינר. אם חיית המחמד שלכם עד מועד ההדברה לא שילשלה ולפתע מתחילה לשלשל אחרי שהחזרתם אותה חזרה (לאחר ביצוע ההדברה) ככל הנראה היא סובלת מהרעלה. 

התקפים

התקפים הם סימפטום רציני של הרעלה ודורשים טיפול רפואי מיידי. אם חיית המחמד שלך סובלת מהתקף, קצף בפה, סחרחורות ותסמינים דומים שאתם רואים שבעל החיים שלכם לא כתמול שלשום – סביר להניח שמדובר בהרעלה – צרו קשר עם הוטרינר מהר ככל האפשר.

קשיי נשימה

קשיי נשימה הם עוד סימפטום רציני של הרעלה הדורש טיפול רפואי מיידי. אם חיית המחמד שלך מתקשה לנשום, ואתם מזהים שזה קרה במיוחד לאחר ההדברה – פנו לטיפול רפואי. 

הדברה ידידותית לבעלי חיים - כלב אצל וטרינר

מה לעשות עם בעל החיים נחשף לחומרי הדברה?

הוצא את בעל החיים מהבית (או מהאזור המרוסס)

אם אתה חושב שחיית המחמד שלך נחשפה לחומרי הדברה, הוצא אותם מיד מהאזור ואוורר את החדר במידת האפשר (פתיחת חלונות, דלתות, ונטות ועוד).
אם אינך יכול להסיר את חיית המחמד שלך מהאזור, נסה לשים אותה בחדר המאוורר ביותר בביתך (לרוב חדרי השירותים, חדרי הכביסה וכו’). 

לשטוף את חומר ההדברה מהמרצפות

אם חיית המחמד שלכם נחשפה לחומר ההדברה על עורם, שטפו אותם במים פושרים למשך 15 דקות לפחות. אם הם נחשפו למוצר בעיניים, יש לשטוף את העיניים במים פושרים למשך 15 דקות לפחות. ככלל אנחנו ובעלי החיים יכולים להיחשף לחומר ההדברה ב – 3 אופנים: 

 1. דרך הפה (בליקוק) 
 2. דרך העור (במגע ישיר עם העור) 
 3. דרך מערכת הנשימה

בעלי חיים רבים נמצאים על הרצפה, הם קטנים מאיתנו פיזית (שוקלים בין 0.1-30 קילו תלוי במין החיה) ומלקקים את עורם ואת גופם כך שהם בסיכון גבוה הרבה יותר להרעלה מהדברה אם הם נכנסים לחדר שחומרי ההדברה בו עדיין לא התייבשו. 

התקשרו לוטרינר או לקחו את החיה לבית חולים וטרינרי .

לאחר שהוצאת את חיית המחמד שלך מאזור החשיפה ושטפת את כל המוצרים, התקשר מיד לווטרינר או לבית החולים הוטרינטרי הקרוב לביתך.
שאלו את המדביר באילו חומרים הוא השתמש (אצלנו אין צורך לשאול – את הכל אתם מקבלים במייל בצורה מסודרת בסיום ההדברה), וערבו את המדביר בכל מה שקרה.

לרשימת בתי חולים וטרינרים 

האם ההדברה היא ללא ריח?

ההדברה היא חסרת ריח לחלוטין. תוכלו לחזור חזרה הביתה לאחר שעה ולשכוח שביצעתם הדברה (אולי הג’וקים המתים יזכירו לכם שכן ביצעתם הדברה). 

מתי אתם משתמשים בג’ל לנמלים בהדברה?

במידה ואנו נגיע לבית בו נצטרך להתמודד עם נמלים אנו נשתמש ב – 2 אמצעים: 1. ריסוס נגד נמלים. 2. פיתיונות ג’ל (שהן יקחו לקן וירעילו אותו מהשורש). 
השימוש בצמד הפתרונות הנ”ל יפתור את הנמלים באופן סופי ואתם תקבלו 6 חודשי אחריות.

בהדברת מכרסמים (חולדות ועכברים) באיזה מלכודות תשתמשו?

בהדברת חולדות ועכברים אנו משתמשים במלכודות קפיץ (כאלה שהורגות במקום). אנו לא נשתמש במלכודות כלוב כי הן מסורבות ולרוב לא תופסות 1 ל – 1, ולא נשתמש במלכודות דבק כיוון שאלה אכזריות, לא הומאניות ולא תמיד עובדות נגד חולדות.

האם ישנן הדברות טבעיות או דברים שאפשר לעשות לבד בלי מדביר?

בוודאי!
פרסמנו מדריכים שונים כיצד אפשר להילחם במגוון מזיקים לגמרי לבד. במקרה בו לא תצליחו או תצטרכו עזרה מקצועית נוספת תמיד תוכלו להזמין אותנו ונגיע באהבה.

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

נושאים רלוונטים – שבטוח תרצו לקרוא מהם עוד:

הדברה בבית עם בעלי חיים - עם כלב בבית

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..