הדברת דג הכסף (דגיג הכסף)

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

דג הכסף (דגיג הכסף – אותה הגברת בשינוי אדרת) בדירות יכולים להופיע כמעט בכל מקום. בראש ובראשונה בחללים בהם לא חיים (חדרים שהפכו למחסן), מטבחים, חדרי אמבטיה וחדרי שינה (בדרך כלל בחדרי שינה דגי כסף נמצאים רק אם אוכלים שם ואו מדובר בחדר שינה המחובר לחדר אמבטיה).

מחיר הדברת דג הכסף

במזיקיס המחיר להדברת דג הכסף הוא כמו המחיר להדברת ג’וקים ונמלים – החל מ – 250 ש”ח לדירת סטודיו ריקה. (ועולה מעט ככל שהדירה גדולה יותר).

הדברת הכסף DIY

רוצים לדעת איך להיפטר לבד מדגי הכסף? קראו את הכתבה או קפצו ישר לחלק שבו אנו מסבירים כיצד להימנע ואיך מדבירים אותו לבד.

אחריות על דג הכסף

אחריות לכל עבודה – זה מזיקיס. בהדברת דגי הכסף אתם מקבלים חצי שנה אחריות למזיק זה.

דג הכסף, דגיג הכסף

מחיר הדברת דג הכסף 

 • דירת סטודיו ריקה – 250 ש”ח 
 • דירת חדר – 300 ש”ח
 • דירת 2 חדרים – 350 ש”ח
 • דירת 3 חדרים – 400 ש”ח 
 • דירת 4 חדרים – 450 ש”ח 
 • דירת 5 חדרים – 500 ש”ח 
 • דירת 6 חדרים – 550 ש”ח 
 • בית פרטי? החל מ – 300 ש”ח (תלוי גודל הבית)

מה מחיר הדברת דג הכסף?

המחיר זהה להדברת ג’וקים ונמלים והינו החל מ – 250 ש”ח לדירת סטודיו ריקה.

האם דג הכסף גורם לאלרגיה או לנזק?
לרוב, דגי הכסף אינם גורמים לנזק לרכוש או לאדם. אינם מעבירים מחלות אך כן יכולים להוות מוקד לאלרגיה.

האם הם יכולים למשוך מזיקים אחרים?

הנוחכות של דג הכסף יכולה למשוך חיפושיות.


האם דגיג הכסף גורם נזק לרכוש?

בתוך הבתים דגי הכסף אוכלים דגנים ואף יכולים לעשות חורים בבגדים! כמו כן הם לועסים ריפודים או נייר. במספרים גדולים דגי הכסף יכולים לגרום לנזק גם לספרים.

רביית דגי הכסף – מה קורה שם?

דגי הכסף אוהבים לרקוד לפני תהליך רבייתם. נקבת דג הכסף יכולה להטיל עד 20 ביצים. הזמן בו דג הכסף הופך מביצה לבוגר הוא 3 חודשים.

כמה זמן דגי כסף חיים?

הכל תלוי בסביבה בה הם חיים. כאשר הסביבה עמוסה בלחות, אוכל וטמפ’ גבוהה הם יכולים לחיות עד 3 שנים.

איך מדבירים את דג הכסף?

דגיגי כסף הם יצורים יחסית לא מזיקים אשר בקושי גורמים נזק לבתים. כאשר הם מתרבים לכמויות גדולות, הם יכולים לאכול חפצים בעלי ערך ובאופן כללי להוות נטל. 

הרבה אנשים אלרגים לעור שלהם. אלרגיה זו בשילוב עם עוד אלרגנים ביתיים כמו אבק יוצר תסמיני אלרגיה כמו שיעולים, גירודים והצטברות לחה. בהדברת דגי הכסף שאנו מבצעים ריסוס באזורים המועדים לפורענות (האזורים אצלכם שצוברים לחות יתרה כמו חדרי האמבטיה, שירותים, מסתורי כביסה, עליות גג וכו’ – לרוב משלבים את ההדברה הזאת עם הדברת ג’וקים ונמלים (אין תוספת במחיר) שם מרססים את כל הפנאלים בדירה).

שאלות על דגי כסף תשובות קצרות על הדברת דג הכסף
האם אפשר להדביר את דגי הכסף?בוודאי! ואל תחכו יותר מידי זמן, ברגע שראיתם את דג הכסף הבודד הזמינו הדברה לפני שיהיה מאוחר מידי. נקבת דג הכסף יכולה להטיל עד 100 ביצים והזמן הממוצע שלוקח לביצה להפוך לדג הכסף בוגר הינו 3 חודשים. נתקלתם בדג הכסף? הזמינו את מזיקיס.
לכמה זמן יש לצאת מהדירה לאחר הדברת דגי הכסף?בדר”כ לשעה – תלוי בסוג החומר בו משתמשים – אצלנו במזיקיס תמיד אנו מראים באילו חומרים אנו משתמשים וברוב סוגי ההדברות יש לצאת לשעה בלבד.
איך אני יודע אם יש לי דגי כסף בבית?דגי הכסף לרוב יופיעו במקומות חשוכים, לחים וכאלה שלא איווררתם זמן רב. חפשו את המקומות הללו אצלכם בבית – במידה ונתקלתם בדג הכסף צרו קשר עם מזיקיס.
האם ישנם חומרים ביתיים שאוכל לעשות ללא צורך בהזמנת מדביר?כן! נסו חומצה בורית. חומצה בורית ידועה ככזאת שמרעיבה אותם. אתם יכולים לנסות גם לפזר קינמון בבית ואדמה דיאטומית.
הדברת דג הכסף

מאפיינים של דג הכסף

 קטן, מוארך, ראשו מזכיר משלוש, בדרך כלל נע בין 1.5 ל 2.5 סנטימטר.

צבע דגי הכסף

אפור כסוף, מכאן שמו – דג הכסף. 

התנהגותם

 דג הכסף, ניזון מפטריות ומצע אורגני. הם יכולים לגרום לנזק לבדים, ניירות וספרים. טיפול בסדקים בקירות יכול למנוע ולצמצם את הופעת דגי הכסף כמו גם אטימת עליות גג. 

הרגלי זנבזיף כספי, דגיג כסף או בפשטות דג הכסף:

דגי הכסף או בשמם הנוסף (זנבזיף כספי, או דגיג הכסף) חיים בחריצים וסדקים שבקיר ולרוב נמצאים במספרים גבוהים בעליות גג, מרתפים וחללים נוספים נסתרים מן העין שהם יכולים לזחול בהם.
בדרך כלל בבתים בעלי גגות עץ יש נגיעות גבוהה יותר של דגי הכסף. כמו גם בתים בהם יש חדרים שהם לא בשימוש במשך זמן ממושך.

בחדרים הללו מצטבר יותר עובש מחללים אחרים (אלו שאנו חיים בהם). ולמה העובש הוא נושא מרכזי כאן? כיוון ששם הנגיעות של דגי הכסף תעלה.

הדברת דגי כסף – איפה לחפש?

דג הכסף בעליית גג

לא תמיד פשוט הדבר להדביר את דגי הכסף.למה? כי צריך לדעת איפה לחפש אותם! דגי הכסף נמצאים בעיקר בבתים בהם יש עליות גג שאוגרות עובש ולחות במשך זמן רב.

העובש והלחות הם המשמשים את המזון לדגי הכסף. עליות גג למרות שהן מצע קשה לטיפול עדיין ניתנות להדביר בהם את דגי הכסף, רק שימו לב שיש לעשות הכנה מוקדמת לעליית הגג (לנקות, ולהרים הכל מעל הקרקע).

מן המקומות הלחים והחשוכים לרוב דגי הכסף חודרים לשאר חלקי הבית.

דגי הכסף סולדים מאור – לרוב הם יופיעו כאשר אתם תאווררו מקומות שלא איוורתם זמן רב.

איפה לחפש את דגיג הכסף?

מאחורי הכורסאות, מאחורי המיטות, בספרייה וכו’. כאשר רוצים לבצע הדברת דגי כסף יש לשים לב לדברים הבאים:

יש להדביר את כל החללים בהם עוברים צינורות כגון חנוכיות מים וכו’.
סדקים מאחורי שקעי חשמל.
מקומות בהם מצטבר עובש רב.
עליות גג ומרתפים.

עם מה מבוצעת הדברת דג הכסף?

הדברת דגי הכסף תבוצע באמצעות חומר מיקרו-קפסולרי (למשל דרקר) ותבוצע בכל האזורים בהם מבוצעת הדברת ג’וקים ונמלים כולל כל המקומות הנמנו לעיל. (עוד על חומרי הדברה ירוקה)

מה מחיר הדברת דג הכסף?

מחיר הדברת דגי הכסף אינו שונה ממחיר הדברת ג’וקים ונמלים – רק ציינו כאשר אתם רוצים לעשות הדברה שאתם מעוניינים גם להיפטר מדגי הכסף.

איך להימנע מדגיג הכסף?

עדיף למנוע מאשר לרפא – את זה אמא שלי לימדה אותי. כדי למנוע את הופעת דגי הכסף יש לסלק מקורות לחות. בעיקר באזורים כמו חדרי כביסה, שירותים, אמבטיות, מרתפים וכו’. 

דג הכסף מת על לחות. 

שימוש בסופח לחות (כן, יש דבר כזה) – מוציא את הלחות מהאוויר וקח לא מאפשר לדג הכסף לחיות ולשגשג. הם פשוט לא יכולים לחיות באזורים ללא לחות ובאמת התופעה של דגי הכסף נפוצה יותר באזורי לחים בארץ.

הדברת דג הכסף מקרוב

עובדות כיפיות על דגיגי כסף

הם אחד מהחרקים העתיקים ביותר בעולם. הם אפילו יותר עתיקים מהדינוזאורים בכ 2- מיליון שנים, כלומר הם נמצאים בכדור הארץ כ400 מיליון שנים.

מהירות

למרות שהם נמצאים בעולם במשך כל הזמן הזה, דגיגי כסף לעולם לא פיתחו כנפיים. הם מפצים על העדר היכולת לעוף בעזרת מהירות יוצאת דופן. מהירותם מאפשרת להם למצוא מסתור כאשר חושפים אותם, וכך שומרת עליהם מפני תוקפים אחרים או אפילו הנעל שלכם. בנוסף, הם שומרים על עצמם על ידי כך שהם פועלים בעיקר בלילה.

הדימיון לדגים 

כאשר דגיגי כסף רצים, הגוף שלהם מתנוענע, בדומה לתנועה של דגים. מעבר לכך, יש להם קשקשים בדומה לדגים. זו כנראה אחת הסיבות למה חרקים אלו קרויים אחר שמם. 
בניגוד לרוב החרקים, דגיגי כסף ממשיכים להשיל את עורם גם בעוד בוגרים. זו הסיבה לצבעם המטלי ולקשקשי הכסף באזורים בהם הם פעילים. הקשקשים מאוד דקים וכמעט בלתי נראים לעין. הם נדבקים כמעט לכל משטח, זהו סימן מצוין לזיהוי דגיגי כסף.

איפה לחפש?

אם אתם מחפשים אחר דגיגי כסף, אתם עלולים להיתקל בהם באמבטיה או בכיור. מקומות אלו מושכים דגיגי כסף אשר מחפשים מקור מים. למרות שאולי זה נראה כאילו הם מחכים לכם או אפילו עולים מהכיור, פורצלן מקשה עליהם לטפס מעלה. משום שאין להם כנפיים, הם נתקעים במקומות שהם זחלו אליהם. 

תוחלת החיים

למרות שלוקח לדגיג כסף כשנתיים להפוך לבוגר, תוחלת החיים שלו גבוהה בהשוואה לחרקים אחרים. בדרך כלל, דגיג כסף חי בין 3-6 שנים, אבל הוא יכול גם לחיות עד 8 שנים בתנאים טובים. 

רבייה

כאשר דגיגת כסף מגיעה לגיל בגרות, היא יכולה לייצר בין 2-20 ביצים בכל יום עד סוף חייה. ביצים אלו לרוב נשמרות באזורים מוגנים כמו סדקים, חריצים או מתחת לשטיחים. 

עמידות לחומרי הדברה

לצערנו, עובדה אחת פחות כיפית על דגיגי כסף היא עמידותם לקוטלי חרקים למיניהם. הסיבה לכך היא המצאותם בעולמנו במשך כל כך הרבה שנים, כך שפיתחו עמידות גבוהה. למרות זאת, אתם יכולים לסמוך על כל שאנחנו יודעים כיצד להיפטר מהם.

הדברת דג הכסף (דגיג הכסף) 1

 4 דרכים להיפטר מדגיגי כסף

הנה כמה טיפים מועילים שיעזרו לכם להיפטר מדגיגי כסף בעזרת רכיבים ביתיים ורכיבים אשר זמינים בחנויות כלבו וטמבוריות.

 • גלגלו נייר עיתון- הרטיבו את הנייר כך שדגיגי הכסף יזחלו פנימה ויהפכו את המקום לביתם. אחרי כמה ימים, זרקו את נייר העיתון הרחק ושרפו אותו כדי להיפטר מכל דגיגי הכסף שהתיישבו שם. (או פשוט זרקו לפח רחוק מביתכם)
 • שימו מלכודות דביקות- דגיגי הכסף יכולים לזחול ולהתקע עליהן.
 • השתמשו בשמן עץ הארז. אתם יכולים לשים את השמן בתוך בקבוק ספריי מהול במים ושמן ארז. הם שונאים את הריח החזק של שמן זה. 
 • פזרו עלי דפנה מיובשים ברחבי הבית.  

 מעט דגיגי כסף לא מהווים איום גדול לבית שלכם או לבריאותכם. הם משמשים מזון לעכבישים ועוד חרקים אוכלים, אז הם יכולים לשמור על איזון בביתכם, מה שיכולים את הסביבה הביתית שלכם. 

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 257 ביקורות
js_loader

מחיר הדברת דג הכסף – כמה עולה להדביר דגי כסף?

גודל הביתמחיר הדברת דג הכסף (כולל ג’וקים ונמלים)
דירת סטודיו ריקה250 ש”ח 
דירת חדר300 ש”ח 
דירת 2 חדרים350 ש”ח
דירת 3 חדרים400 ש”ח
דירת 4 חדרים450 ש”ח
דירת 5 חדרים500 ש”ח
דירת 6 חדרים550 ש”ח
בית פרטי החל מ – 300 ש”ח

כיצד להיפטר מדג הכסף? (אנגלית)

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

נושאים רלוונטים – שבטוח תרצו לקרוא מהם עוד:

הדברת דג הכסף לבד

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..