הדברת דג הכסף לבד

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

דגי הכסף – מי הם, מה הם? ומה עושים איתם?
אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בביתאיך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

הדברה ומניעה לדג הכסף – לבד

עדיף למנוע מאשר לרפא – ואם אתם עוד לא נתקלתם בדג הכסף כדי שגם לא תתקלו הכנו לכם כמה עצות (במידה וכבר ראיתם את דג הכסף רצוי לבצע הדברה). 

 1.  מאחר ודגי הכסף אוהבים מאוד טמפ’ לחה וחמה נסו להוריד את הטמפ’ בקיץ ובאביב ע”י מזגן ואו פתיחת חלונות והורידו את הלחות באמצעות סופח לחות.
 2. אתם יודעים יותר טוב ממני שיש אזורים בביתכם שמזמן לא ביקרתם בהם, אווררו את המקומות הללו.
 3. הזיזו את הספות, המיטות, המזנון בסלון אחת לחודש וודאו שאף דג כסף לא יוצא משם.
 4. כמה פירורים על הרצפה לא יזיקו? תחשבו שוב. זה המזון העיקרי של דג הכסף.
 5. אם יש לכם טפטים אבל לא דבוקים כמו שצריך לקיר – ודאו לטפל בזה – דגי כסף אוהבים מאוד את הטפטים הללו ואם תהיה להם גישה נוחה הם יכנסו לאחד כזה ויתחבאו שם.
 6. סדקים וחורים בקיר? זה הזמן לתקן – לא רק נגד דגי כסף זה חשוב אלא גם נגד ג’וקים, נמלים, מכרסמים וכו’.
הדברת דג הכסף לבד - דג הכסף תמונת תקריב

מחיר הדברת דג הכסף

 • דירת סטודיו ריקה – 250 ש”ח
 • דירת חדר – 300 ש”ח
 • דירת 2 חדרים – 350 ש”ח
 • דירת 3 חדרים – 400 ש”ח
 • דירת 4 חדרים – 450 ש”ח
 • דירת 5 חדרים – 500 ש”ח
 • דירת 6 חדרים – 550 ש”ח
 • בית פרטי? החל מ – 300 ש”ח (תלוי גודל הבית)
הדברת דג הכסף לבד

אמל”ק על דג הכסף:

שמו: דג הכסף – מעצם היותו כסוף (או אפור, אבל כסוף יותר מחמיא).

השם המקורי שלו: לפסימה סקרינה  – Lepisma saccharina ולמה זה מעניין אתכם? כי השם המדעי שלו נובע בעיקר מהדיאטה (אורח החיים) שלו – הוא ניזון מסוכר ועמילנים. (אולי בעצם כולנו סוג של דגי כסף בלבוש של בני אדם?)

דגיג הכסף מהווה מטרד? או איום אמיתי?

אז דג הכסף אינו מהווה איום רציני עלינו (כלומר לא עוקץ כמו צרעה או פשפש, לא מטנף לנו את האוכל כמו ג’וק) ופשוט מהווה מטרד מעצם נוכחותו. אם הזזתם את הספה כדי לנקות מאחוריה (כל הכבוד) או סתם כי נתקע איזה כדור מתחת לספה וראיתם אותם – סביר שיש לכם יותר מאחד ועליכם לבצע הדברה.

הנזק העיקרי שדג הכסף יכול לעשות הוא להרוס לכם (במידה והנגיעות גדולה ויש הרבה מהם) ספרים, עיתונים, טפטים, סבונים, בגדים וכו’ (במקרים נדירים יותר, לרוב תמצאו אותו לועס ספרים).

איפה דג הכסף נמצא ביום יום?

דג הכסף אוהב לעבוד מבית (הבנתם?) אבל לא סתם מהבית, נכון שתמיד אומרים שלגברים (לפחות זה מה שאשתי טוענת) יש את “המערה” שלהם (זה יכול להיות במחסן, בשירותים, במשרד שלהם) – ככה גם דג הכסף. דגי הכסף הם חיות ליליות ולכן נדיר שתראו אותם באור יום, הם יסתובבו בעיקר במקומות חשוכים, לא מאווררים, בתוך סדקים בקירות, מאחורי ספות ומיטות, בתוך מחסנים ונישות שממזמן כבר לא נגישות עבורכם, בעליות גג וכו’

אם זיהיתם את דג הכסף – אל תתעלמו, אנחנו תמיד אומרים שמה שאתם רואים זה בסדר, אבל יש עוד הרבה שאתם לא רואים – ולכן מהרו לבצע הדברה לדג הכסף. אם זיהיתם כתמים צהבהבים על בדים, חורים קטנים בקופסאות, בניירת או בדפי הספרים – מהרו לבצע הדברה.

דגיג הכסף מכמה זויות

מאפייני הזנבזיף הכספי (דג הכסף בקיצור)

הם נראים כאלה חסרי ישע ופגיעים – אך למעשה הם לא פראיירים בכלל. הם יכולים לשרוד כמעט בכל סביבה ולשרוד תקופות ארוכות ללא מזון. אם אתם גרים באזורים לחים (ובואו, כמעט כל הארץ לחה מלבד דרומית לב”ש) אתם סביר להניח שתמצאו אותם (כן, גם תושבי ירושלים).

אין לדגי הכסף כנפיים אך זה לא אומר שלא תראו אותם נכנסים ומבצבצים בביתכם (ותאמינו לנו, גם אנחנו לא תמיד יודעים מאיפה הם נכנסו אליכם).

אורכם: בין 1-1.5 ס”מ.

צבעם: כסוף אפור

איפה ימצאו? באזורים הלחים אצלכם בבית – בעיקר באזור מסתור הכביסה, עליות גג, מרתפים ומאחורי רהיטים שלא הזזתם זמן רב.

מאפיינים נוספים שכיף לדעת על דג הכסף כדי להרשים את החברים:

 • גופם קשיח
 • חסרי כנפיים
 • לדגי הכסף 3 זנבות
 • 2 אנטנות מקדימה (על הראש)
 • מחזור החיים שלהם  נע בין 3 חודשים ל 3 שנים בהתאם לטמפ’, לחות ומזון
 • מעדיפים מזג אוויר לח
 • דגי כסף בוגרות מטילות בין 5-50 ביצים (לרוב סביב מקורות המזון שלהן). 
 • דגי הכסף אוהבים מזון עשיר בפחמימות, סוכר וחלבונים כמו הדבק בספרים, מזון יבש כמו דגנים, בשר, נייר וקלפים (בפעם הבאה שמשהו נופל תדעו שיש מישהו שאורב לזה).
הדברת דג הכסף לבד

איפה תמצאו את דגיג הכסף בבית?

יכול להיות שתראו את דג הכסף בכבודו ובעצמו ויתכן שתראו רק את הסימנים שהם משאירים אחריהם. הסימנים יכללו חורים בדפים וקופסאות ואפילו כתמים צהובים על בדים. יתכן שגם תראו התנשלות של דג הכסף כחלק מתהליך הגדילה שלהם. אם לא מצאתם את כל אלה – וודאי תמצאו את דג הכסף באזורים החמים, הלחים והפחות מאווררים אצלכם בבית.

 1. מתחת לכיור
 2. במסתור הכביסה (אם יש שם מייבש אז בכלל).
 3. באמבטיות
 4. בעליות הגג
 5. בקומות פרטר מרתפים
 6. במקומות אחסון שכבר מזמן אין שם מקום אחסון ורק בלאגן.
 7. מאחורי הספה ומאחורי המיטה ובכלל – מאחורי רהיטים שלא הזזתם זמן רב.

מה מחיר הדברת דג הכסף?

המחיר זהה להדברת ג’וקים ונמלים והינו החל מ – 250 ש”ח לדירת סטודיו ריקה.

האם דג הכסף גורם לאלרגיה או לנזק?

לרוב, דגי הכסף אינם גורמים לנזק לרכוש או לאדם. אינם מעבירים מחלות אך כן יכולים להוות מוקד לאלרגיה.

האם הם יכולים למשוך מזיקים אחרים?

הנוחכות של דג הכסף יכולה למשוך חיפושיות.

האם דגיג הכסף גורם נזק לרכוש?

בתוך הבתים דגי הכסף אוכלים דגנים ואף יכולים לעשות חורים בבגדים! כמו כן הם לועסים ריפודים או נייר. במספרים גדולים דגי הכסף יכולים לגרום לנזק גם לספרים.

רביית דגי הכסף – מה קורה שם?

דגי הכסף אוהבים לרקוד לפני תהליך רבייתם. נקבת דג הכסף יכולה להטיל עד 20 ביצים. הזמן בו דג הכסף הופך מביצה לבוגר הוא 3 חודשים.

כמה זמן דגי כסף חיים?

הכל תלוי בסביבה בה הם חיים. כאשר הסביבה עמוסה בלחות, אוכל וטמפ’ גבוהה הם יכולים לחיות עד 3 שנים.

שאלות על דגי כסף תשובות קצרות על הדברת דג הכסף
האם אפשר להדביר את דגי הכסף?בוודאי! ואל תחכו יותר מידי זמן, ברגע שראיתם את דג הכסף הבודד הזמינו הדברה לפני שיהיה מאוחר מידי. נקבת דג הכסף יכולה להטיל עד 100 ביצים והזמן הממוצע שלוקח לביצה להפוך לדג הכסף בוגר הינו 3 חודשים. נתקלתם בדג הכסף? הזמינו את מזיקיס.
לכמה זמן יש לצאת מהדירה לאחר הדברת דגי הכסף?בדר”כ לשעה – תלוי בסוג החומר בו משתמשים – אצלנו במזיקיס תמיד אנו מראים באילו חומרים אנו משתמשים וברוב סוגי ההדברות יש לצאת לשעה בלבד.
איך אני יודע אם יש לי דגי כסף בבית?דגי הכסף לרוב יופיעו במקומות חשוכים, לחים וכאלה שלא איווררתם זמן רב. חפשו את המקומות הללו אצלכם בבית – במידה ונתקלתם בדג הכסף צרו קשר עם מזיקיס.
האם ישנם חומרים ביתיים שאוכל לעשות ללא צורך בהזמנת מדביר?כן! נסו חומצה בורית. חומצה בורית ידועה ככזאת שמרעיבה אותם. אתם יכולים לנסות גם לפזר קינמון בבית ואדמה דיאטומית.

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

הדברת דג הכסף לבד

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הקודם:

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..