כיצד להיפטר מטרמיטים בבית

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

טרמיטים הם אחד המזיקים ההרסניים ביותר שיכולים לפלוש לביתכם. הם גורמים לנזק של מאות אלפי שקלים מדי שנה, ואם לא בודקים, מאתרים ומטפלים בהם בזמן, הם יכולים להרוס במהירות את השלמות המבנית של הבית שלך או בעברית פשוטה את הדלתות, משקופים, המטבח וכל מה שמכיל עץ אצלכם. אם אתם חושבים שיש לכם טרמיטים, חשוב לפעול באופן מיידי על מנת להיפטר מהם ולמנוע נזק נוסף. אז כיצד להיפטר מטרמיטים בבית? הכל בכתבה שלפניכם..

טרמיטים בבית?

כיצד להיפטר מטרמיטים? צפו בסרטון

מה מושך טרמיטים לבית שלך?

יש כמה דברים שיכולים למשוך טרמיטים לבית שלך. האחת היא אם יש לך עץ שנוגע באדמה. זה נותן להם גישה נוחה לבית שלך. דבר נוסף שיכול למשוך טרמיטים הוא אם יש לך חיפוי או חומר אורגני אחר בקיר ביתך (כמו שיש בצימרים רבים בארץ, בעליות גג וכו’). האם יש לכם בחצר קרטונים, עיתונים או גזם? זה מספק להם מקור מזון כמו גם דרך להישאר מוסתרים מהשמש. לבסוף, אם יש לך נזילות כלשהן בצנרת שלך, זה יכול לספק להם את הלחות שהם צריכים כדי לשרוד.

איך מונעים מהטרמיטים להתפשט?

יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי למנוע התפשטות טרמיטים בבית שלך. הראשון הוא לוודא שאין מקור מזון עבורם. זה אומר לשמור על הבית נקי וללא עומס. טרמיטים נמשכים לעץ, לכן חשוב לשמור על כל עץ בבית אטום היטב וללא סדקים או חורים. המון פעמים אנו רואים דווקא סביב המשקופים בבית חורים ברובה בין המרצפות. אטמו אותם טרם הגעת הטרמיטים לביתכם!

אופן הטיפול בטרמיטיםמה עושים וכיצד מטפלים?
איך מבוצעת הדברת טרמיטים בדירה?בטיפול נגד טרמיטים אנו קודחים בין המרצפות כל 30-40 ס”מ ומחדירים בין 1-3 ליטר חומר הדברה לכל חור. לאחר מכן מבצעים אטימה לחורים.
איך מבצעים הדברת טרמיטים לבית פרטי?אנו קודחים ברובה שבין המרצפות כל 30-40 ס”מ כמו בדירה ובנוסף יוצרים “חגורת הגנה” סביב הבית. לאחר ביצוע החורים אנו מבצעים אטימה.
האם צריך לצאת מהבית בהדברת טרמיטים?בשלב הקדיחה לא אך ברגע שמתחילים לבצע את ההדברה יש לצאת מהאזור המרוסס לפחות לשעה אחת.
כיצד להיפטר מטרמיטים בבית

כיצד להיפטר מטרמיטים בבית – שלב הראשון: זיהוי הבעיה

סימנים של נגיעות טרמיטים.

הצעד הראשון להיפטר מהטרמיטים הוא זיהוי שיש לך נגיעות. ישנם מספר סימנים לכך שיש לך טרמיטים:

תעלות בוץ בחלק החיצוני של הבית שלך: תעלות בוץ אלה נוצרים על ידי טרמיטים כשהם מגיחים מן האדמה לביתך בחיפוש אחר מזון. התעלות הם בערך ברוחב של עיפרון והן נמצאות על הקיר או סמוך למשקוף הדלת.

טיפ שכדאי להכיר – עץ שנשמע חלול בעת הקשה: טרמיטים אוכלים עץ מבפנים החוצה, כך שאם אתה מקיש על פיסת עץ בביתך והוא נשמע חלול, יכול להיות שזה בגלל שיש טרמיטים בפנים שאוכלים אותו.

נחילי חרקים מכונפים: אם אתה רואה מה שנראה כמו נמלים מעופפות מסביב לביתך, ייתכן שהן למעשה נחילים, שהם טרמיטים שעוזבים את הקינים שלהם כדי להזדווג ולהקים מושבות חדשות. מעופפי כלולות כאלו מתרחשות בדרך כלל באביב או בשינוי מזג אוויר קיצוני מקור לחום.

כנפיים: ברגע שהטרמיטים מוצאים זה את זו, הם משילים את כנפיהם ומתחילים לעבוד על בניית מנהרות בוץ חדשות. אם אתה מוצא כנפיים סביב הבית שלך, זאת אינדיקציה טובה שיש לכם מפגע טרמיטים ושעליכם, ככל הנראה לבצע הדברת טרמיטים.

איזה סוג של טרמיטים יש בבית שלך

ישנם שני סוגים עיקריים של טרמיטים שעלולים לתקוף בתים: טרמיטים תת קרקעיים ו- טרמיטים מעץ יבש. טרמיטים תת קרקעיים חיים באדמה ובונים תעלות בוץ כדי לנסוע למקורות מזון, בעוד טרמיטים מעץ יבש חיים בתוך עץ ואינם זקוקים למגע עם הקרקע כדי לשרוד. חשוב לדעת איזה סוג של טרמיטים יש לך כדי שתוכל לבחור את השיטה הטובה ביותר להיפטר מהם. לרוב בארץ יש בעיקר את הטרמיטים התת קרקעיים – והטיפול בהם הוא ע”י קידוחים ויצירת חיץ כימי (עוד על זה בהמשך). 

איך להיפטר מטרמיטים בבית כשיש תעלות בוץ?

איך להיפטר מטרמיטים בבית? השלב השני: הדברת הטרמיטים – בכוח הזרוע

העסקת מדביר מקצועי

הדברת טרמיטים כוללת שימוש בהדברה (המכונה הדברה ירוקה) כדי להרוג את הטרמיטים. אך בניגוד להדברות סטנדרטיות בבית ששם מרססים את הפנאלים והרצפה – כאן הריסוס יהיה מתחת לריצוף כדי ליצור חיץ כימי – שכבה של רעל בין החול שמתחת לריצוף לרצפה. בשיטה הזאת אנו גורמים להרג של כל הטרמיטים שירצו או רוצים להיכנס לביתכם.
במידה ואתם גרים בבית פרטי אנו גם נבצע “חגורת הגנה” סביב הבית. החגורה הזאת תגן עליכם גם מבחוץ (ולא רק מבפנים כמו בהדברת טרמיטים בדירה) ובמידה וטרמיטים ירצו להכנס מבחוץ אל תוך ביתכם, אל תוך מבצרכם, הם יצטרכו לעבור ב-חיץ הכימי המדובר – ולדאבונם – לא יצליחו. 

להדברת טרמיטים בבית ובדירה תינתן לכם – שימו לב – 5 שנים אחריות.

השלב השלישי: מניעת טרמיטים בבית בעתיד

טיפים למניעת טרמיטים.

 •  הסירו את כל מקורות הלחות, כגון צנרת דולפת או בעיות ניקוז. הטרמיטים נמשכים לתנאי לחות וישתמשו בכל מקור מים זמין כדי לעזור להם לשרוד.
 • הסירו כל עץ שנמצא במגע עם הקרקע – אם לא עצים קיימים אז לפחות גזמי עצים וכו’.
 • אטמו את כל הסדקים והחריצים במרצפות (השלימו את הרובה שאתם צריכים כבר כמה חודשים), בתוך הבית ובחוץ.
 • אתם אוהבים למחזר ומחזיקים בחוץ קרטונים וניירות? הוציאו אותם מביתכם ויפה שעה אחת קודם. טרמיטים ישתמשו בחומרים אלו כדי לבנות את הקינים שלהם ולעתים קרובות יטיילו בהם כאשר הם מחפשים מקורות מזון.
 • חדש בארץ ועדיין לא בשימוש בצורה מסודרת – מלכודות טרמיטים. תוכלו לקנות מאיתנו בעתיד הנראה לעין, תחילת 2023 (או הזמינו אונליין באמזון) והניחו אותם בצורה מבוזרת סביב הבית בחצר ביתכם. כפיתיון תוכלו להכניס גזרי עצים ובדקו אחת לחודש האם העץ נאכל ונלקח או שלא.
טרמיטים בבית - איך בפועל מדבירים טרמיטים?

איך נפטרים מטרמיטים בבית? מדבירים!

החלטתם שאתם רוצים למגר את תופעת הטרמיטים בבית? מצויין – איך בפועל הדבר מתבצע? כעת ננסה להסביר לכם שלב אחרי שלב איך הפלא הזה קורה:

 1. צוות מזיקיס מגיע אליכם וקודח סמוך לפנאלים ברובה שבין המרצפות בקוטר בין 4-6 מ”מ ובמרווחים של 40-100 ס”מ.
 2. לאחר הקידוח מגיע שלב הזרקת חומר ייעודי נגד טרמיטים – בין ליטר ל – 3 ליטרים בכל נקודה כזאת.
 3. במידה ואתם גרים בבית פרטי עם חצר אנו נבצע גם חגורת הגנה סביב הבית כדי למנוע מטרמיטים להכנס אליכם מבחוץ פנימה.
 4. סתימת החורים ע”י רובה המתאימה לצבע הרובה שהייתה קיימת לכם טרם הקידוח.
 5. ניקיון הבית – אנחנו אוהבים להשאיר לכם את הבית נקי כמו שקיבלנו אותו (או כמו שאני מנסה ללמד את הבן שלי – “קיבלת נקי, תחזיר נקי”).

הדברת טרמיטים בבית – סיכום

אם אתם מתמודדים עם נגיעות טרמיטים, בין אם ראיתם אותם ממש, זיהיתם כנפיים, ראיתם תעלת בוץ או כל דבר אחר המעיד על טרמיטים בבית, הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא לפעול במהירות.

אנחנו פה גם אם זה רק לייעוץ – ניתן לכם את כל המידע העומד לרשותנו כדי להשאיר את הטרמיטים עמוק באדמה.

מחיר הדברת טרמיטים

 • הדברת טרמיטים – טיפול במשקופים נגועים בלבד – החל מ – 500 ש”ח
 • הדברת טרמיטים בדירת חדר – 800 ש”ח (כולל 5 שנים אחריות)
 • הדברת טרמיטים בדירת 2 חדרים – 1500 ש”ח (כולל 5 שנים אחריות)
 • הדברת טרמיטים בדירת 3 חדרים – 1800-2000 ש”ח (כולל 5 שנים אחריות)
 • הדברת טרמיטים בדירת 4 חדרים – 2500-3000 ש”ח (כולל 5 שנים אחריות)
 • הדברת טרמיטים בדירת 5 חדרים – 3000-3500 ש”ח (כולל 5 שנים אחריות)
 • הדברת טרמיטים בבתים פרטיים – החל מ – 1500 ש”ח ותלוי גודל הבית (כולל 5 שנים אחריות)
 • המחירים משתנים כיוון שישנן דירות 4 חדרים שהן 70 מ”ר וישנן 100 מ”ר.
הייתה פסקה שעניינה אתכם במיוחד?
 1. טרמיטים בבית?
 2. כיצד להיפטר מטרמיטים בבית – שלב הראשון: זיהוי הבעיה
  1. סימנים של נגיעות טרמיטים.
  2. איזה סוג של טרמיטים יש בבית שלך
 3. איך להיפטר מטרמיטים בבית? השלב השני: הדברת הטרמיטים – בכוח הזרוע
  1. העסקת מדביר מקצועי
 4. השלב השלישי: מניעת טרמיטים בבית בעתיד
  1. טיפים למניעת טרמיטים.
 5. איך נפטרים מטרמיטים בבית? מדבירים!
  1. הדברת טרמיטים בבית – סיכום
 6. מחיר הדברת טרמיטים
טרמיטים בבית - איזה סוג של טרמיטים יש לך?

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..