כל כמה זמן צריך לעשות הדברה כדי שלא יהיו לנו ג’וקים בבית?

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

אם שאלתם את עצמכם – כל כמה זמן צריך לעשות הדברה כדי שלא יהיו לנו ג’וקים בבית – אז התשובה היא חד משמעית – כל שנה. 

כמובן, תמיד עדיף להקדים רפואה למכה – ולכן התשובה היא כל כך חד משמעית. בעולם מושלם היינו ממליצים לכם לחכות לראות מזיקים או את הפעילות שלהם – אך בואו נפרט מה זה בדיוק אומר והאם אנחנו חיים בעולם מושלם. 

מה ג’וקים מחפשים אצלי בבית?

ים ותיקנים יחפשו תמיד 3 דברים עיקריים – כל היתר שתיתנו להם זה יהיה בונוס מבחינתם (למשל לכלוך, שומן וכו’) 
חום.
לחות.
חושך.
אם במטבח שלכם (או באזור הכביסה) מתקיימים התנאים האלו + מזון בשפע (שומן שמצטבר בדפנות הארונות, מאחורי התנור, בארון מתחת לכיור וכו’) – צפו פגיעה.

למה ג’וקים מגיעים אלי הביתה?

יכולים להיות לכם ג’וקים בבית מ – 3 סיבות עיקריות: 

1. יש לכם כבר קן בבית ויש להדבירו במהירות (ככל שתקחו את הזמן הם רק יתרבו ויתרבו). 
2. בתעופה מבחוץ – אם השארתם רשת פתוחה (או שחלילה אין לכם רשת כלל) בלילה, אם הויטרינה למרפסת נשארה פתוחה בלילה וכו’ – צפו פגיעה
3. דרך מערכות הביוב – במידה ואתם גרים באזור ישן (אזור שבורות הביוב עוד לא התמלאו בו במזיקים) – הג’וקים יגיעו אליכם דרך הצנרת מהביוב עד לפתח הניקוז בכיור, דרך חורים בקיר (יצאו דרך בורות הביוב ויגיעו דרך סדקים וחורים בקיר) ועוד – אז אם עדיין לא הזמנתם אותנו לרסס את בורות הביוב – לצערנו – צפו פגיעה..

באיזה סוג של בית אתם גרים?על מה להקפיד יותר ועל מה להקפיד פחות

דירה בבניין באזור ישן 

שימו לב לארון מתחת לכיור, הקפידו לשמור עליו נקי – רוב הסיכויים שג’וקים יעלו ראשית מבורות הביוב ויתנחלו בארון שמתחת לכיור תחילה. 

בית פרטי באזור ישן 

הקפידו שלא יהיו מים עומדים בשום מקום בגינה, כמו כן הקפידו לשמור על בורות ביוב נקיים משורשים ומתיקנים

דירה בבניין חדש באזור חדש 

במידה והאזור חדש לגמרי – יהיו לכם כמה ימים של חסד עד להופעת ג’וקים 

דירה בבניין חדש באזור ישן 

הג’וקים יכולים להגיע אליכם בתעופה או דרך בורות ביוב שכנים – הקפידו שהבניין יבצע ריסוס שנתי וסגרו חלונות ורשתות בשעות הלילה 

למה ג’וקים באים אלי הביתה?

ג’וקים היו פה מאז ומעולם – ואני בטוח שאם תפתחו כל בור ביוב שתרצו בין החודשים מרץ – נובמבר תגלו ג’וקים רצים וצוהלים בבורות הביוב. עכשיו נשאלת השאלה – אם לג’וקים טוב בבורות הביוב מה הם מחפשים אצלכם בבית? 

ג’וקים אוהבים שלושה דברים עיקריים: 

 1. חום
 2. לחות
 3. חושך

בורות הביוב מספקים להם את כל זה בשפע, אך יחד עם זאת גם המטבח שלכם עלול לספק בדיוק את אותם התנאים (אם לא טובים יותר בהנחה ויש חריצים וסדקים בקיר). חום ולחות הם מקבלים מהצנרת שעוברת בארון מתחת לכיור,חושך בוודאי (מתי פתחתם לאחרונה את הצוקל – הצוקל זה הפנאל בין הארונות לרצפה במטבח).
מזון בשפע שיש להם במטבח – גם אם אתם הכי נקיים בעולם.
למי לא נופל משהו מהפח, או למי אין אוסף אינסופי של שקיות בארון מתחת לכיור (כן, כולנו בסוף משפחת ישראל ישראלי ולא, לא נגמלנו מהשקיות למרות חוק השקיות). גם השקיות הללו צוברות לחות ובמידה ויש בהם גם מזון אז בכלל עבור הג’וקים זה גן עדן אחד שלם. 

כל כמה זמן צריך לעשות הדברה? ג'וקים בבורות הביוב בתוך הבית

עכשיו נניח ואתם לא מתחברים למה שכתבתי כאן – אבל אתם גרים בשכונה שנבנתה לפני 70-80 שנה ועוברת כעת התחדשות עירונית – שמתם לב איך בורות הביוב אצלכם נראים? איך בורות הביוב בשכונה נראים? מספיק שהם לא סגורים הרמטית הג’וקים כבר ימצאו את דרכם החוצה אליכם (בתעופה או דרך חדר המדרגות). 

ונניח שאתם גרים בבניין חדש בשכונה חדשה לגמרי מהניילונים – כאן יהיו לכם כמה ימים של חסד עד שהג’וקים יגיעו – ותאמינו לנו – הם יגיעו. זה קרה במודיעין, זה קורה בראש העין החדשה ובכלל – תמיד טוב אחת לשנה לבצע הדברה בכמה מאות שקלים ולחסוך כאב ועוגמת נפש שתעלה רוב הסיכויים יותר. 

נושאים רלוונטים – שבטוח תרצו לקרוא מהם עוד:

כל כמה זמן צריך לעשות הדברה כדי שלא יהיו לנו ג'וקים בבית

מי כתב את כל השטויות האלה?

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..