למה הדברה?

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

אז למה הדברה? ואיך הגענו לזה? האמת שהגעתי לזה לגמרי במקרה, לא אחת חשבתי שזאת תהיה אפיזודה חולפת, עיסוק זמני, אף פעם לא חשבתי שזה יהיה ממש “העיסוק שלי” – אך מיום ליום, מהדברה להדברה (תוך כדי הלימודים) התחלתי להתאהב יותר ויותר במקצוע הדברת המזיקים  – והוא לא באמת קשור למזיקים – הוא קשור לאנשים.

רופאים מצילים חיים – גם מדבירים

נכון, אם משהו עקץ אתכם ואינכם יודעים מה זה אתם מיד פונים לרופא – ששולח אתכם לרופא העור ששולח אתכם חזרה לקנות אחד מהשתיים: 

 1. כדורים נגד אלרגיות
 2. משחה שתרגיע את המקום

הטלפון הבא (או הראשון) מגיע אלינו – למדבירים. אנו נדע לשאול אתכם את השאלות הרלוונטיות כיוון שאנו מתעסקים בעיקר בחרקים שעוקצים, בין אם מדובר בפשפשי מיטה, פרעושים, כיני יונים או יתושים נדע להבחין, לתת את חוות הדעת שלנו הן לפי העקיצות והן לפי השעות והמקום בו נעקצתם. 

השלב הבא שלנו יהיה לא רק להגיד לכם איזה מזיק עקץ אתכם אלא גם לפתור לכם את הבעיה

עכשיו תגידו לי, מי יותר חשוב לכם (לפחות בתחום הזה) רופא או מדביר

הרבה שואלים אותי אם זאת הדברה ירוקה

אז כן. הדברה ירוקה זה מונח מעורפל – כזה שמאפשר לכם לדמיין שהכל טוב, תוכלו להישאר בבית והמזיקים? הם ימצאו לבד את הדרך החוצה אחרי ההדברה. בפועל, הדברה ירוקה זוהי הדברה שבסיסה עדיין כימי – פירתרואיד –  והיא נחשבת לבטוחה ולידידותית ביותר הקיימת כיום (נכון ל – 2023) בשוק.

עם זאת, עדיין יש להקפיד על מספר כללי בטיחות וזהירות: 

 • כיצד להכין את הבית טרם ההדברה
 • לכמה זמן עליכם להעדר מהבית? (לרוב שעה)
 • כיצד להתנהג לאחר ההדברה 

עוד על זה תוכלו לקרוא כאן 

אתם לא מפחדים מכל הרעלים?

התשובה הקצרה היא כן. אני (דור) באופן אישי כשהתחלתי להדביר שאלתי את עצמי שאלה אחת: 

 1. האם יש מדבירים מבוגרים? 

לשמחתי בדקתי ומצאתי שיש לא מעט מדבירים מבוגרים שעדיין עובדים – אז או שהם ממש מקבלים סיפוק מהאנשים (כמונו) או שהם ממש מקבלים סיפוק מהעובדה שהם ממגרים מזיקים (גם כאן כמונו). 

יחד עם הידיעה שהיום בניגוד לעבר (ומאז 2008) משתמשים בחומרים הרבה פחות רעילים (ללא זרחן אורגני) והגישה הכללית היא פחות ריסוסים ויותר עבודת ניטור, תוסיפו לזה פטנטים חדשים בתחום ההדברה וחומרים שבכלל אינם רעילים אך פותרים את בעיה כשיודעים ליישם אותם נכונה והיום אני (ובכלל כל צוות מזיקיס) לא מפחדים מהרעלים כלל.

מידי פעם (ולא מזמן למעשה – דצמבר 2022) אנו שומעים על הרעלות שבעיקר כלבים חוטפים כתוצאה מהדברה – נאמר זאת כך:

 • אם חזרתם מהדברה ועדיין ישנם שלוליות של חומר? אל תכניסו בעלי חיים – שטפו את הבית לפני כניסת כלבים חתולים הביתה גם המדביר יהיה רגוע (גם אם זה אומר שהוא יצטרך לחזור שוב) וגם אתם תהיו רגועים ובעלי החיים שלכם לא יפגעו.
 • היום החומרים הרבה יותר ידידותיים מהעבר – אך החברים שלנו על 4 קטנים יותר ולכן פגיעים יותר.
  • חומרי ההדברה יכולים להיספג דרך העור
  • דרך הפה
  • דרך מערכת הנשימה
 • לכן הכלבים והחתולים הם פגיעים יותר כיוון שהם קטנים בגוף, מלקקים ומריחים הכל – אז במקרה וחזרתם ועדיין יש שלוליות – נקו הכל לפני שהם נכנסים. 
האם כדאי לי להיות מדביר?האמת על תחום ההדברה

חושב על קריירה בתחום המזיקים? אז בואו נפתח את זה. 

מקצוע ההדברה יותר משהו קשור למזיקים הוא בראש ובראשונה קשור לאנשים. אם אתם אנשים של אנשים, אוהבים לדבר, לצחוק, להתחבר לאנשים ויחד עם זאת מספיק רגישים כדי לפתור להם את הבעיות האלה (שלעיתים נראות לכם פעוטות אבל עבורם זה כל העולם) – אז אתם במקום הנכון.

סבלנות וידע מקצועי

מדביר טוב זה קודם כל בנאדם שיש לו סבלנות לעזור וידע מקצועי כדי לדעת כיצד לטפל נכון. אם אתם אוהבים אנשים (וגם אם לא נולדתם עם חיבה למזיקים – מניסיון – אפשר לפתח את זה לאט לאט) – יכול להיות שזה המקצוע הנכון עבורכם.

כמה כסף מרוויחים בהדברה?

מבחינת כסף הכל תלוי בכמות הלקוחות שלכם ובמורכבות העבודה שלכם. ישנן הדברות שמחירן מתחיל ב – 250 ש”ח (כמו הדברה של ג’וקים ונמלים למשל) ואילו הדברת פשפש המיטה מתומחרת פי 3,4 ויותר. 

ישנן עבודות שמתחילות מ – 800 ש”ח כמו הדברת מכרסמים באמצע הלילה או פינוי גופת מכרסם או חתול – בקיצור – המקצוע מגוון.  

למה הדברה

למה הדברה ומהם הערכים של חברת ההדברה שלנו?

 1. שקיפות במחירים – אנו אומרים לכם את המחיר מראש לפי הפרטים שאתם נותנים לנו (גודל הדירה, באילו מזיקים נתקלתם וכו’). 
 2. שקיפות בחומרים – החומרים שלנו ידועים לכם מראש (ומפורסמים אצלנו תחת “החומרים שלנו”) – כדי שתדעו מראש מה אנו מכניסים אליכם הביתה. 
 3. איחרנו להדברה? ההדברה חינם! – טוב את זה אין איך להסביר – כמו שאנו שונאים שמאחרים לנו כשאנו מזמינים בעלי מקצוע – גם ההפך הוא הנכון. 
 4. ליווי לאחר ההדברה – תהליך ההדברה מבחינתנו לא מסתיים כשאנו עוזבים – אנו נתקשר אליכם כמה חודשים לאחר ההדברה לראות שהכל נקי ממזיקים. 
למה הדברה? למה בחרנו בהדברה - צוות מזיקיס

מבנאדם אחד לעסק הדברה אמיתי 

את העסק “מזיקיס המדביר היווני” – הקמת לבד – אי שם ב – 2014 אחרי כמה שנים שעבדתי אצל מדביר אחר. אף פעם לא חשבתי שעשור לאחר מכן עדיין אעבוד באותה עבודה. העבודה בתחום ההדברה (החתונה, הגירושין, החתונה לאחר מכן, 2 ילדים, שותף ואלפי לקוחות) לימדה אותי שלא משנה הטייטל (שלא תמיד הייתי גאה בו) ולא משנה התואר (למרות שלאמא וגם לי תמיד היה חשוב שיהיה לי) משנה הסיבה לקום בבוקר ולהקים משהו חדש – עבורנו זה לשים את השירות באמת במקום ה – 1, להיות שם בשבילכם ולנסות לתת לכם חוויה שאין דומה לה בתחום ההדברה. 

אז היום אנחנו כבר 2 שותפים (דימה ודור), מזכירה וקבלני משנה שאנו עובדים איתם בשיתוף פעולה מלא (לאחר בדיקה של כמה וכמה הגענו לכאלו שאנחנו סומכים עליהם). המעטפת הזאת נבנתה עבורכם בעיקר כדי לתת לכם תמיד מענה (גם בשעות הפעילות וגם מחוץ לשעות הפעילות) וגם זמינות של 724.  

למה הדברה? 1

לקוחות גדולים בתחום ההדברה 

הלחם והחמאה שלנו זה אתם, הלקוחות הפרטיים – אלו שמזמינים אותנו אחת לשנה (או יותר תלוי בסוג מזיקים שאתם נתקלים בהם), יחד עם זאת אנו מאוד גאים בלקוחות הגדולים שלנו

 • גן החיות התנכ”י – בירושלים
 • הספארי – ברמת גן. 
 • מסעדות ועסקים קטנים ברחבי הארץ 
 • אתם – הלקוחות הפרטיים – הלב, הלחם והחמאה שלנו. 
המלצה על מזיקיס

מה זה בשבילנו הדברה? 

הדברה עבורנו זה קודם כל להרגיע את הלקוח – להרגיע אתכם, לתת לכם את התחושה שאתם בידיים טובות, אחראיות ובטוחות – גם כי זה הכרחי בתחום שלנו (שבו מתעסקים ברעלים, ויש רעלים ממש מסוכנים) וגם כי אתם הרבה פעמים משאירים לנו את הבית שלכם (וגם את הלב שלכם) פתוח לרווחה. 

אחרי שאמרנו את זה – הדברה עבורנו מתחלקת ל – 2

 1. להרוג את המזיקים הקיימים
 2. לתת לכם את כל המידע כדי שלא יגיעו מזיקים חדשים

ברגע שאנו ממלאים את סעיפים 1 ו- 2 אנו יכולים לא רק לישון טוב יותר בלילה אלא לדעת שלא רק “באנו לרסס וללכת” אלא גם תרמנו מהידע ומהניסיון שלנו. 

מזיקיס המדביר היווני - יוון סנטוריני

למה מזיקיס המדביר היווני

רציתי משהו שיזכרו – אחרת אם היו קוראים לנו “דור הדברות” או לאחר השותפות “דור ודימה הדברות” מי היה זוכר? 

תמיד אני מקבל טלפונים מלקוחות חוזרים – ציזיקיס? מזיקוס? כן כן.. אלו אנחנו – אתם רואים – גם זוכרים אותנו וגם ישר מעלים חיוך על השפתיים כשאומרים את השם: “מזיקיס”.  

לא, אני לא יווני (חצי תימני-חצי ארגנטינאי) אבל בוויב אנחנו רוצים שתזמינו הדברה ותקבלו תחושה של רודוס. 

מה אתם חושבים כשאתם שומעים מדביר – מול המציאות 

מכירים את התמונות האלה שרצות ב”ממים”? אז אנחנו בטוחים כשאתם מדברים איתנו שאנחנו כל היום בתוך בורות ביוב – מוקפים מאות ג’וקים ונלחמים בעוז בפרעושים ובפשפשים. האמת? היא איפשהו באמצע. 

ברוב המקרים אנו מגיעים לבתים נקיים, מבריקים, כאלו שהתחילו לראות מזיקים או את הסימנים שלהם ומיד מזעיקים אותנו (ואנו מגיעים באהבה ובמהירות).
ישנם מקרים (בעיקר בדירות ישנות ובהדברות בניינים) בהם אנו פותחים בור ביוב ומיד חושבים לפרוש מעולם ההדברה – מאות ואלפי ג’וקים יוצאים החוצה לאחר הדברה (לצערנו ולשמחתנו, אנו כבר לא עובדים עם חומרים זרחניים – הם יצאו מהחוק ב – 2008) ולוקח לג’וקים בין 2-5 דקות עד שהם מתהפכים על הגב ומחזירים נשמתם לבורא. אותן 5 דקות, יחד עם צרחות מהרחוב וצעקות של “זה לא משפיע עליהם” מעוברי אורח – לעיתים זורעות בליבנו חוסר ביטחון (לפחות בשנה הראשונה שלנו אי שם ב 2010), אבל לא באמת כי אנחנו יודעים שזה עוד שלב בדרך לביוב נקי ולאנשים מאושרים שהקיץ, הם יהיו ללא מזיקים. 

איך היה להיות מדביר בתקופה שילדים נהרגו? 

אז להיות מדביר נע בין – “זה שבא לרסס 5 דקות ל-מושיע הלאומי” – זה הרבה פעמים תלוי בסוג העבודה ובאילו מזיקים אתם נתקלים. 

נכון, לפעמים לא נעים לנו להרגיש “לא חשובים” אבל בתוך תוכנו אנו יודעים שאנו הראשונים לחטוף בראש ברגע שתראו ג’וק חי עולה לכם על המיטה, אנחנו הראשונים לקבל הודעות (ומקבלים גם ב 3 ו 4 בבוקר לפעמים) כשאתם נעקצים מפשפשי מיטה וכו’. 

בתקופה שהילדים בירושלים נהרגו כתוצאה מהדברה זה לא היה פשוט להיות מדביר – גם כי האנשים בעיקר חשדו בנו במקום לסמוך עלינו וגם כי תמיד העננה הזאת ריחפה מעלינו. עשינו כמיטב יכולתנו לתת לאנשים את הביטחון, הידע המקצועי ובעיקר שקיפות בכל הנוגע לחומרים שאנו עובדים איתם – לאחר כל זה ולאחר שיחה קצרה על מה שהיה ומה שאנו עושים הכל השתנה, אנשים נרגעו וגם אנחנו נרגענו לדעת שאנשים מתחילים לסמוך ולכבד אותנו למרות כל מה שקרה מסביב. 

המלצות על חברת הדברה 

אז אנחנו כבר לא מעט זמן בשוק מה שאומר שאספנו לאורך הדרך לא מעט המלצות (ברוך ה’ ותודה לכללל הלקוחות שלנו). תוכלו למצוא את ההמלצות במידרג, בפייסבוק, בגוגל, במקצוענים וכו’ – תכנסו לעמוד אודות עלינו לכל הלינקים, או חפשו בגוגל מזיקיס המלצות או פשוט תרימו טלפון (או שלחו וואטסאפ, או הזמינו אונליין) ותראו אם בא לכם לקבל את חוויות השירות שאנו מעניקים או לא. 

מבטיחים לכם שתהנו

חברת הדברה במידרג – מה זה אומר? 

מידרג הוא המקום מספר 1 להמלצות על בעלי מקצוע. אני (דור) משתמש בו באופן אישי כשאני צריך אינסטלטור או כל בעל מקצוע אחר (חוץ ממדביר) – הדבר שהופך אותו למספר 1 זאת העובדה שלנו כבעלי  מקצוע אין יכולת להשפיע על ההמלצות, אסור לנו לדבר עם הלקוחות על דירוג וכל לקוח יכול להוריד לנו את הדירוג כאוות נפשו. 

הכוח פשוט עובר לידיים של הלקוח ולא נשאר (כמו ביצאת צדיק) בידיים של בעל המקצוע. לנו זה עושה חסד כי כנראה שהלקוחות באמת מרגישים שאנו עושים כל שלאל ידינו כדי לתת להם את חוויות השירות הטובה ביותר יחד עם ההדברה (והחומרים) הטובים ביותר. 

ההרגשה היום שלנו כמדבירים שעובדים עם מידרג היא לא שבוחנים אותנו במיליון עיניים ומחכים לנו בפינה כדי לתת לנו דירוג נמוך אלא להפך, שסומכים עלינו, שרואים את כל מה שאנשים אומרים וממליצים עלינו ובוחרים להזמין אותנו

עוד תוכלו לראות סרטונים שהפקנו למידרג (ביוטיוב), תשובות לשאלות (תחת שאלות נפוצות) ששאלו אותנו כמדבירים ועוד. היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

למה הדברה

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..