מדביר חרקים

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

אם אתה כמו רוב האנשים, אתה כנראה לא חושב הרבה על הדברה עד שיש לך בעיה. אבל מה בדיוק עושה מדביר חרקים? כעת נסקור את השירותים הניתנים על ידי מדביר חרקים, השיטות השונות שבהן אנחנו משתמשים להדברת מזיקים ומדוע הדברה כה חשובה.

מדביר חרקים – מה הוא עושה?

מדביר חרקים מציע מגוון שירותים. השירות הנפוץ ביותר הוא ריסוס וניטור מזיקים לבתים ולעסקים (מסעדות, לקוחות מוסדיים וכו’). אנו גם נספק לעתים קרובות שירותי מניעה כדי למנוע ממזיקים להפוך לבעיה מלכתחילה.
ישנם שלושה סוגים עיקריים של שירותי הדברה: תברואי (מגורים), מסחר ותעשייה, ושטחים נרחבים (כמו גני אירועים, גני חיות וכו’).
שירותי הדברה למגורים מיועדים בדרך כלל עבור דיירים שרוצים לשמור על בתיהם נקיים ממזיקים (ארבעת המזיקים המובילים הם: ג’וקים (כמובן), נמלים, פשפשי מיטה ופרעושים). זה יכול לכלול כל דבר, מנמלים ומקקים ועד עכברים וחולדות.
שירותי הדברה מסחריים מיועדים לעסקים המעוניינים לשמור על מקום פנוי ממזיקים – למשל מסעדה שאולי הדבר הכי גרוע שיכול אצלה זה שג’וק יטייל בצלחת הלקוח.
זה יכול לכלול מסעדות, בנייני משרדים, חנויות קמעונאיות, מחסנים, מפעלים ועוד. שירותי הדברה תעשייתיים מיועדים לתעשיות שצריכות לשמור על סביבה נקייה ובטוחה ללא מזיקים. זה יכול לכלול מפעלי עיבוד מזון, חברות תרופות, בתי חולים ועוד (ולכל סוג של מזיק נתאים הדברה שונה).

לכמה זמן יש להיעדר אחרי ביצוע הדברת מזיקים בבית?

לשעה אחת בלבד. אנו נוסיף (מה שאינו מצויין בתווית חומר ההדברה) שלנשים בהריון, תינוקות זוחלים ובעלי חיים נמליץ על 6 שעות. במקרים בהם ישנם בעלי חיים קטנים מאוד (אוגרים, תוכים, כלב מסוג פומריינאן וכו’) נמליץ לדבר איתנו לפני או על 24 שעות ככלל אצבע.

מה הם חומרי הדברה ירוקים באמת?

שמנים, אלקלואידים, ספונינים וסטרולים. מקורם בצמחים עשויים להיות מנוצלים בגלל תכונותיהם הביולוגיות השונות; בגלל מקורם הטבעי ומתכלה ביולוגית ואינם משאירים שאריות רעילות. חומרי הדברה ביולוגיים הם גם כן. המכונים “הדברה ירוקה”. חלק מן השמנים אותם אנחנו מכירים כוללים: שמן מנטה, שמן אקליפטוס, שמן ארז, שמן לבנדר, שמן עץ התה, שמן מרווה ועוד.

מה זאת הדברה ירוקה?

הדברה ירוקה הינה הדברה שמצמצמת ככל שניתן את השימוש בחומרי הדברה כימיים. הדברה ירוקה תהיה ללא זרחן אורגני וברוב המקרים מבוססת על החומר פיריתרואיד.

סוג המזיק כמה עולה ההדברה?

הדברת ג’וקים ונמלים 

החל מ – 250 ש”ח

הדברת פרעושים (ג’וקים ונמלים כלול) 

החל מ – 250 ש”ח

הדברת חולדות ועכבריםהחל מ – 350 ש”ח
הדברת פשפש המיטה החל מ – 1500 ש”ח (לחדר שינה)
הדברת יתושיםהחל מ – 350 ש”ח
מדביר חרקים - דור מדביר חרקים - דימה מדביר חרקים - צוות מזיקיס

מה עושה מדביר חרקים?

שירותים הניתנים על ידי מדביר חרקים

אנו כמדבירי מזיקים מספקים מגוון רחב של שירותים (ריסוס, תוכניות הדברה וכו’). השירות הנפוץ ביותר הוא חיסול מזיקים מהבית או העסק על ידי ריסוס.
ניתן לעשות זאת בעזרת הדברה ירוקה, מלכודות ושיטות אחרות. אנו גם מציעים שירותים כמו בדיקה וזיהוי של מזיקים וכן ייעוץ כיצד למנוע נגיעות בעתיד.

שיטות הדברה

ישנן מספר שיטות בהן נשתמש כמדבירי חרקים על מנת להעלים מזיקים מהבית או העסק. השיטה הנפוצה ביותר הוא ריסוס. את חומרי ההדברה שלנו אנו מרססים על אזורים שבהם מזיקים פעילים, והם פועלים להרוג את המזיקים במגע.
שיטות נוספות שלנו כוללות מלכודות, פיתיונות והסרה פיזית (ממש לקיחת החולדה (המתה או החיה) מתוך הבית. כמו כן שירותי מניעה, כמו איטום סדקים וחריצים למניעת חדירת מזיקים לבית או לעסק ע”י.

מדוע הדברה חשובה

הדברה חשובה הן לבתים והן לעסקים ממגוון סיבות. מזיקים עלולים לשאת מחלות שעלולות להזיק לבני אדם, הם עלולים לפגוע ברכוש, והם עלולים לגרום לתנאים לא תברואתיים.
במקרים מסוימים, מזיקים יכולים להיות גם מסוכנים, כמו למשל כאשר הם נושכים או עוקצים בני אדם או בעלי חיים. מדביר חרקים מסייע להגן על בתים ועסקים מפני סכנות אלו על ידי חיסול מזיקים ומניעת נגיעות.

ויותר מזה, לא צריך להיפגש להיפגע פיזית ממכרסם אלא מספיקה הידיעה שמטבח המסעדה יש ג’וקים או מכרסמים כדי להעיב על הארוחה ובמקרים מסוימים להרגיש לא טוב אחרי שאכלתם משהו רק מעצם הידיעה שאולי הסתובב שם חרק או מכרסם כזה או אחר.

הסוגים השונים של שירותי הדברה:

מדביר חרקים- הדברה מזיקים במגורים

1. הדברה למגורים

שירותי הדברה למגורים מיועדים להרחקת והמתת מזיקים מבתים ודירות. השירותים יכללו לרוב ריסוס קוטלי חרקים, פיתיון, אבק, חיטוי ולכידה.
אנו נבצע ריסוס בדירות ובבתים  נגד נמלים, מקקים, ג’וקים, דגי כסף, עכבישים, מרבה רגליים, חיפושית הטבק, עש המזון, סרחנים, צרצרים, טרמיטים, צרעות, פשפשי מיטה ועוד חרקים רבים שונים ומגוונים.

מדביר חרקים- הדברת מזיקים בעסקים

2. הדברה מסחרית

שירותי הדברה מסחריים נועדו להעלים מזיקים מבתי עסק ובנייני משרדים. השירותים עשויים לכלול ריסוס קוטלי חרקים בתוך ומחוץ לבניין; פיתיונות; איטום סדקים וחריצים שבהם חודרים מזיקים למבנה; פינוי אשפה באופן קבוע; אחסון מזון במיכלים אטומים; שמירה על אזורי הכנת מזון נקיים; ותיקון נזילות בצנרת. מזיקים הנשלטים על ידי שירותי הדברה מסחריים כוללים נמלים, ג’וקים, זבובים, זבובי פירות, יתושים, פרעושים מכרסמים וחרקים נוספים.

בהדברה מסחרית לגני אירועים, מסעדות, גני חיות ועוד חלק נרחב מההדברה יהיה הכוונה של הצוות כיצד לטפל באזור האשפה, כיצד לאטום סדקים וחורים בקירות, בחרסינות, כיצד לטפל בביובים, בניקוזים ועוד. לרוב הדברה ביתית עושים פעם פעמיים בשנה (בהתאם לסוג המזיק) והדברות מסחריות פעם פעמיים בחודש (!).

מדביר חרקים - הדברה מסחרית במפעל מזון

3. הדברה תעשייתית

שירותי הדברה תעשייתיים נועדו להעלים מזיקים ממפעלים ומתקנים תעשייתיים אחרים. ישנם מזיקים בהדברות תעשיתיות שעבורם יש לבצע איוד בגז (לא לכל מדביר יש את הרישיון הדרוש לזה). התייעצו איתנו לפני ביצוע הדברה ובאופן כללי ברוב ההדברות התעשייתיות נגיע לפני ביצוע ההדברה למקום כדי לבחון כיצד נטפל, מה יהיה אופי ואופן הטיפול, האם יש לבצע הדברה שוטפת או חד פעמית, מחירים, אחריות ועוד.

כיצד פועלים שירותי הדברה:

 • ניטור ובדיקה

שירות הדברה מתחיל בניטור ובבדיקה על מנת לזהות את האזורים הבעייתיים ואת היקף הנגיעות. הבדיקה גם תסייע לנו להבין ולקבוע איזה סוג טיפול נחוץ.

 • זיהוי

לאחר הבדיקה, השלב הבא הוא זיהוי סוג המזיקים הקיימים. זה חשוב על מנת לקבוע את מהלך הטיפול הטוב ביותר – האם נצטרך להשתמש בריסוס, האם פתיונות יספיקו? השלב הזה יכול גם להתבצע על ידכם (במידה ואתם מצליחים לזהות את המזיק) וכך מראש נדע להיערך לקראת איזו הדברה יש לבצע. 

 • טיפול

לאחר זיהוי המזיקים (על ידכם או על ידי המדביר במקום), נציע לכם תכנית טיפול כדי לטפל בהם (לרוב ב- 90% מההדברות הביתיות זה יגמר בריסוס שיפתור את הבעיה).

 • מניעה

בנוסף להיפטרות מהמזיקים הקיימים, שירות הדברה טוב ינקוט גם צעדים למניעת התרחשות נגיעות עתידיות. זה עשוי לכלול איטום סדקים וחריצים, הסרת מקורות מזון ומתן שירותי תחזוקה שוטפים – לא תמיד נוכל לעשות את זה, לא תמיד תרצו לשלם על זה אבל נייעץ לכם מכל הלב איך לא רק להיפטר מהמזיקים אלא גם איך לגרום להם להישאר בחוץ!

מדביר חרקים - הדברת תיקנים

מדביר מזיקים – סיכום

שירותי הדברה חשובים לשמירה על בתים ועסקים נקיים ממזיקים. הדברה בבית או בעסק הינה כסף קטן ביחס לצרות הגדולות שהם (המזיקים) יכולים לגרום. בין אם מדובר בטרמיטים שיכולים לפורר לכם משקופים ודלתות, ג’וקים שיגרמו לכם להתעורר בבעתה או ג’וק בצלחת הלקוח – אנו כאן בשבילכם במחירים הוגנים ביותר (ראו המחירון המלא שלנו) וברמת שירות שאנו מתיימרים להגיד שהיא הטובה בארץ.

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

נושאים רלוונטים – שבטוח תרצו לקרוא מהם עוד:

מדביר חרקים

מי כתב את כל השטויות האלה?

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..