חומרי ההדברה שלנו

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

אם יש משהו שאנחנו רוצים יותר מכל שתדעו עלינו הוא כמה אנחנו שקופים. הדבר הזה נועד בעיקר כדי ליצור WIN-WIN בינינו. מאחר ואנו מאמינים (ורוצים) להיות המדבירים שלכם לחיים – שקיפות (מעבר לאמינות, דייקנות ועוד) בטח בנושא חומרי הדברה שלנו, שאנו משתמשים, שהוא הראשון במעלה.

לכמה זמן יש להיעדר אחרי ביצוע הדברת מזיקים בבית?

לשעה אחת בלבד. אנו נוסיף (מה שאינו מצויין בתווית חומר ההדברה) שלנשים בהריון, תינוקות זוחלים ובעלי חיים נמליץ על 6 שעות. במקרים בהם ישנם בעלי חיים קטנים מאוד (אוגרים, תוכים, כלב מסוג פומריינאן וכו’) נמליץ לדבר איתנו לפני או על 24 שעות ככלל אצבע.

מה הם חומרי הדברה ירוקים באמת?

שמנים, אלקלואידים, ספונינים וסטרולים. מקורם בצמחים עשויים להיות מנוצלים בגלל תכונותיהם הביולוגיות השונות; בגלל מקורם הטבעי ומתכלה ביולוגית ואינם משאירים שאריות רעילות. חומרי הדברה ביולוגיים הם גם כן. המכונים “הדברה ירוקה. חלק מן השמנים אותם אנחנו מכירים כוללים: שמן מנטה, שמן אקליפטוס, שמן ארז, שמן לבנדר, שמן עץ התה, שמן מרווה ועוד.

מה זאת הדברה ירוקה?

הדברה ירוקה הינה הדברה שמצמצמת ככל שניתן את השימוש בחומרי הדברה כימיים. הדברה ירוקה תהיה ללא זרחן אורגני וברוב המקרים מבוססת על החומר פיריתרואיד.

איך מכינים חומרי הדברה טבעיים?

להכנת קוטל חרקים טבעי כתרסיס, מערבבים כוס שמן צמחי אחד עם כף סבון אחת (מכסים ומנערים ביסודיות) ולאחר מכן מוסיפים שתי כפיות מתערובת ספריי השמן עם ליטר מים, מנערים היטב, לאחר מכן יש להתיז ישירות על המשטחים הנגועים.

סוג המזיק שם חומר ההדברה

הדברת יתושים

BUG

הדברת חולדות ועכברים

בתוך תיבות האכלה: מורין – פסטה ירוקה + מלכודות קפיץ שהורגות במקום

הדברת עש המזוןדרקר טמפריד + שימוש במלכודות עש
הדברת טרמיטיםקידוחים במקומות המועדים והחדרת חומר בשם: טרמינטור (או פרמיס)
הרחקת יוניםרשתות ודוקרנים (למקרים אחרים צרו קשר)
הדברת ג’וקים, נמלים, דג הכסף, עכבישים, צבתנים וחרקים נוספיםדרקר טמפריד + ג’ל לנמלים (+גרגרי גרנולר לנמלים)
הדברת פרעושים וקרציותדלתא פורטה לתברואה אדמירל סופר (חומרים המכילים I.G.R)
הדברת פשפש המיטהטיפול בחום למשך 90 דקות לחדר + סנטור טמפריד
נמלים במטבח

חומר הדברה לג’וקים (תיקן אמריקאי וגרמני), נמלים, פשפשי מיטה ועוד:

 • טמפריד

  – חומר שחזר למלאים בסוף שנת 2021 ועושה עבודה נהדרת בכל הקשור להדברת ג’וקים, נמלים, פשפשי מיטה (כחלק משלים לטיפול בחום) ואף לעש המזון, חדקונית האורז, חיפושית הטבק ועוד חרקים! 

 • אינו מתאים להדברת יתושים או זבובים (לתוצאות ארוכות טווח). 

היתרון בטמפריד שהוא חסר ריח וצבע, יש לצאת מהדירה לאחר הריסוס לשעה והוא נותן שקט לטווח ארוך הן למדביר והן ללקוח. 
התכשיר משלב שני חומרים פעילים – אימידיאכלורופיד ובטא-סילפוטרין.

לתווית טמפריד
גיליון בטיחות טמפריד

 • דרקר

  – חומר מעולה בעל שארתיות יחסית גבוהה (מה שמותיר סביבה רעילה למזיקים גם לאחר זמן רב, לא עבור בני אדם אל דאגה) בגלל היותו מיקרו-קפסולרי. במזיקיס השתמשנו בו עד שהחלפנו את החומרים לטמפריד. לעיתים עדיין נמצא אצלנו בשימוש אם בקבוקי הטמפריד אזלו מהמלאי. חומר מעולה ואין מילה אחת רעה להגיד עליו. 

הטוב – בריכוז הגבוה שלו – 30 סמ”ק לליטר הורג כמעט כל מזיק (מלבד פשפשי מיטה ויתושים). 
הרע – לעיתים מותיר כתמי צבע לבן (נשטפים במים ולא משאירים כתמים). 

תווית דרקר
גיליון בטיחות 

הדברת תיקן גרמני בכפר סבא

חומר הדברה למקרים קשים במיוחד (פשפשי מיטה ותיקן גרמני בנגיעות גבוהה מאוד)

סנטור

– חומר סופר חזק – המועדף עלינו עד שנת 2021 לטיפול משלים לפשפש המיטה ולטיפול לתיקן גרמני בנגיעות קשה (לעיתים עד היום). החומר מבוסס על הפיריתרואיד למבדהסיטרין ולאחר ריסוס בחומר זה יש לצאת ל – 6 שעות מהאזור המרוסס. 

מתוך הניסיון שלנו (מאז 2010) הסנטור יכול לעורר רגישות בעיניים, בגרון אצל בני אדם (גם אם נכנסים לאחר 6 שעות) ולבעלי חיים יכול לגרום להרגיש לא טוב – הקאות, שלשולים ואפטיות – גם לאחר 24 שעות. היום אנו משתמשים בו במקרים חריגים, במקומות חריגים בהם אין בעלי חיים. 

הטוב – חומר מצויין שהורג הכל. 
הרע – בעל ריח חזק, יציאה מהבית ל – 6 שעות. 

תווית סנטור
גיליון בטיחות סנטור

חומרי הדברה-זבוב האורווה

חומר הדברה ייעודי לזבובים

מאסטר פליי

החומר היחיד שעובד באמת נגד זבובים – מאסטר פליי פותח במיוחד עבור הדברת זבובים (רק אל תשכחו לבקש מהמדביר גם להוסיף סוכר). אנו משתמשים במאסטר פליי כאשר אנו רוצים לפתור בעיה אקוטית של זבובים ואו לתת שקט לאורך זמן (3-4 שבועות). אם חשקה נפשכם בפתרון ל – 24 שעות כמעט כל חומר (דרקר, טמפריד וכו’)  יתנו מענה כזה בזול יותר. אם אתם עושים חתונה או אירוע בחוץ ואתם צריכים הדברה נקודתית רק למעופפים כמו זבובים ויתושים יש לכם את האופציה היקרה יותר שתחזיק חודש (ריסוס יעודי ליתושים, יעודי לזבובים) או האופציה הזולה יותר שתעשה את העבודה ל – 24 שעות. 

הטוב – מעולה לזבובים. 
הרע – מעולה רק לזבובים. 

תווית מאסטר פליי

חומר הדברה המשמש בעיקר להדברת בניינים (ג’וקים)

אדמירל

– חומר הדברה מעולה בעיקר לתיקנים. אנו משתמשים בו בעיקר בהדברת בניינים כאשר בראש ובראשונה הבעיה היא ג’וקים ותיקנים שרצים בחוץ ושורצים בבורות הביוב. מכיל פריטרואיד Bifenthrin בפורמולציה תרכיז רחיף חסרת ריח, ללא ממיסים אורגנים. הריכוז בתכשיר הינו 7.9% כפי שמקובל בארצות הברית.

הטוב – מעולה לתיקנים, חסר ריח. 
הרע – מעולה בעיקר לתיקנים (לכן בהדברות ביתיות לא נשתמש בו אלא בטמפריד). 

 תווית אדמירל
גיליון בטיחות

חומרי הדברה- פרעוש הכלב

חומר הדברה לפרעושים (מכיל IGR)

 • אדמירל סופר

  – עד שנת 2019 נגד פרעושים השתמשנו בחומר בשם דלתא פורטה לתברואה – מאחר והוא יצא ממלאי הספקים שלנו עברנו לאדמירל סופר ואנחנו לא מתחרטים לדקה. אדמירל סופר (הדומה לאדמירל ברמת החומר הפעיל שבו) הוא חומר עדין, חסר ריח כמעט לחלוטין ומכיל את ה – IGR המפורסם נגד ביצי הפרעושים. 

 • בדירות ובבתים פרטיים ברמת נגיעות נמוכה-בינונית של פרעושים – זה החומר שנשתמש אצלכם. 

הטוב – מעולה לפרעושים ולביצי פרעושים, חסר ריח כמעט לחלוטין ואינו מכתים. 
הרע – לא מתאים למקומות בהם נגיעות הפרעושים גבוהה ביותר. 

תווית הדברה אדמירל סופר
גיליון בטיחות

 • ברקת

  – במידה ולא הצלחנו להיפטר מהפרעושים או שאתם מתארים לנו נגיעות פרעושים חריגה נשתמש בחומר בשם ברקת. ברקת הינו חומר מאוד חזק המכיל 20% חומר פעיל (סיפרמטרין) יחד עם מג”ח (IGR) נגד ביצי הפרעושים. במקומות קשים – צריך להשתמש בתכשירים “כבדים” – כזה הוא הברקת. לברקת יש ריח (הוא אינו חסר ריח) והוא יכול לגרום לבעלי חיים לתגובות אלרגיות כמו הקאות ואפטיות. בתווית חומר ההדברה רשום שבני אדם צריכים לצאת לשעה אחת ובעלי חיים ל – 12 שעות. ההמלצה שלנו לבעלי חיים – לצאת ליותר זמן. 

הטוב – מעולה נגד פרעושים בנגיעות קשה. 
הרע – בעל ריח, עלול להיות מסוכן לבעלי חיים. בעלי חיים קטנים עדיף להוציא ליותר מ – 12 שעות לאחר הריסוס. 

תווית ברקת
גיליון בטיחות ברקת

חומרי הדברה-יתוש נמר האסייתי

חומר הדברה ייעודי ליתושים (עד 30-45 עם 90% פחות יתושים!)

באג

– החומר היחיד שבדקנו כבר למעלה מ – 3 שנים ועובד נפלא עבור…..יתושים! לגרים באזור המרכז בחודשי הקיץ החמים הבאג ייתן מענה של 30-45 יום לירידת דרמטית ביתושים. באזור ירושלים קיבלנו גם דיווח שטיפול אחד הספיק ל – 3 חודשים ללא יתושים!

שתבינו, בקבוקי הדברה אחרים מספיקים בדרך כלל ל – 24-48 שעות אז לבאג יש יתרון מטורף עליהם. הבעיה היא המחיר. למרות שאם יש לכם גינה ואתם לא משתמשים בה בגלל היתושים אז טיפול יתושים ב BUG שווה לכם כל שקל. 

היתרון – נפלא ליתושים – החומר היחיד שבאמת עובד ולאורך זמן, חסר ריח וניתן לחזור לאזור המרוסס כבר לאחר שעה. (בתווית הישנה שמצאנו באינטרנט רשום – 6 שעות, בתווית החדשה על גבי הבקבוקים רשום שעה). 
החסרון – יקר – עלות הדברה ממוצעת לגינה מתחילה מ – 500 ש”ח – אבל שווה כל שקל. 

תווית באג
גיליון בטיחות

סיכום
בנוסף ישנם חומרים נוספים שאינם רעילים שלא פירטנו כאן כיוון שהם מתחלפים מעת לעת כמו מלכודות למכרסמים, מלכודות דבק לג’וקים, ג’לים לנמלים, ג’לים לתיקנים, שקיות לזבובים ועוד כהנה וכהנה. 

אך הרשימה לעיל היא לרוב תשמש אותנו ב 90% מההדברות. לעוד מידע, נשמח לענות תמיד בטלפון, בוואטסאפ ודרך האתר.

שקיפות – זה מזיקיס.

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

חומרי ההדברה שלנו 1

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הקודם:
לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..