מדביר

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

מה תפקידו של מדביר בחייכם? מה מטרתו של המדביר כשהוא בא אליכם הביתה (לא לשכוח שלמרות שמדובר בהדברה ירוקה עדיין מדובר ברעלים) ומה חובתו לפני ואחרי ההדברה?

בראש ובראשונה על מדביר להציג לכם את רישיונו! קיימים שלושה סוגי רישיונות:

1. רישיון מדביר בדירות – מותר למדביר מהסוג הנ”ל להדביר דירות, בתים עד 500 מ”ר, ובתי דירות (בניינים) עד 16 משפחות לבניין. כמו כן מותר לו להדביר את כל מה שמותר למדביר מסוג “שטחים פתוחים” להדביר כאשר הוא מבצע יחד עם המדביר שלו יש רישיון מסוג “שטחים פתוחים” את העבודה. 

2. מדביר שטחים פתוחים – למדביר כזה מותר להדביר את כל סוגי ההדברות מלבד הדברות באיוד. כלומר למדביר מסוג שטחים פתוחים יכול להדביר רבי קומות את כל סוגי השטחים וכו’. 

3. מדביר באיוד – באיוד לרוב משתמשים בהדברות מסוג “מזיקי עץ” (כגון ליקטוס ודומיו). יש מעט מאוד מדבירים עם הרישיון הנ”ל ורוב ההדברות הביתיות וכן הדברות לעסקים אינן מצריכות הדברות באיוד. 

לוודא!

לשים לב – מעורר חשד

 • לא מופיע במאגר המדבירים המורשים של המשרד להגנת הסביבה.
 • מגמגם כששואלים באיזה חומר משתמשים
 • אומרים לכם שלא צריך להכין כלום לפני ההדברה
 • מחיר לא מדוייק או טווח רחב מידי
מיהו מדביר

מדביר מזיקים

נתחיל ביבש, תפקידו של המדביר הוא להעלים את המזיקים מחייכם. אבל איך? באילו חומרים? האם מדביר ישר מתחיל לרסס או עליו לערוך ניטור מקדים? מה השאלות שהוא צריך לשאול אתכם? 

תפקידו של המדביר לפני ההדברה

בטרם מזמינים מדביר הביתה אתם חייבים לוודא כמה דברים:

 1. האם יש לו רישיון בתוקף?
 2. באילו חומרים הוא עתיד להשתמש?
 3. האם החומרים הללו מכילים או לא מכילים זרחן אורגני?
 4. כיצד להכין את הבית לפני ההדברה. 

אז ראשית נענה בקצרה על כל שאלה:

 1. כל המדבירים שעובדים בצוות מזיקיס (כולל קבלני המשנה) בעלי רישיון הדברה בתוקף! אל תתביישו, בקשו לראות את זה מאיתנו, אנחנו מאוד גאים ברישיון ההדברה שלנו.
 2. ברוב המוחלט של ההדברות אנו נשתמש בחומר שנקרא: טמפריד. אך קחו בחשבון שהכל תלוי מזיק, במידה ויש לכם מזיקים שלדעתנו חומר אחר (כמובן שלא מכיל זרחן אורגני) יעיל יותר, ניידע אתכם מבעוד מועד (כמו למשל BUG ליתושים, מאסטר-פליי לזבובים ועוד).
 3. אצלנו אין שימוש כלל בזרחן אורגני.
 4. בדיוק בשביל זה כתבנו – איך להכין את הבית לפני ההדברה 

תפקיד המדביר במהלך ההדברה

הגיע המדביר בזמן? מצויין! זה השלב הראשון אצלנו ליצירת האמון בינינו (לא סתם אנחנו מתהדרים בכל מקום בסלוגן:”איחרנו להדברה? ההדברה חינם!”). בטרם יתחיל המדביר את עבודתו הוא יסייר יחד איתכם בבית כדי לראות היכן עיקר הבעיות בדירה, היכן ראיתם סימנים לפעילות מזיקים או את המזיקים עצמם, האם הכנתם את הבית כמו שהתבקשתם ויחד עם זאת יעזור להזיז מה שנותר כדי שההדברה תהיה מוצלחת ב – 100%. 

לפני שיתחיל המדביר להדביר הוא יראה לכם את תווית חומר ההדברה על הבקבוק, יסביר לכם מעט על חומר ההדברה וכיצד הוא פועל וינחה אתכם (שוב) לכמה זמן תצטרכו להעדר מהבית, כיצד לנקות לאחר מכן ועוד טיפים חשובים שיש לבצע לאחר ההדברה.

תפקיד המדביר לאחר ההדברה

השארתם לנו מפתח ואתם מחכים למטה? מצויין, אנחנו יודעים שכבר אתם סומכים עלינו, אבל זה לא מספיק. 

ומה הכוונה? לאחר ההדברה (עד תום תקופת האחריות) על המדביר ללוות אתכם, להיות שם במידה ותראו (ברוב המקרים) גוויות של ג’וקים, נמלים פשפשים ועוד. ללוות אתכם גם במידה ותראו לאחר כבר שבועות עדיין מזיקים חיים (בשביל זה יש אחריות) ובעיקר להרים טלפון לאחר כמה חודשים לראות שהכל בסדר מבחינת המזיקים.

מדבירים מורשים

קל מאוד לבדוק היום אם המדביר שמגיע אליכם הוא מורשה או לא. ראשית תמיד תוכלו לבקש לראות את תעודת המדביר שלו (שוב, אצלנו גם לצוות מזיקיס וגם לקבלי המשנה כולם בעלי רישיון). אך אם לא נעים לכם, פשוט תוכלו באתר של המשרד להגנת הסביבה לבדוק לפי מספר הרישיון השם של בעל הרישיון ולחפש האם המדביר באמת מורשה או לא. לאתר של המשרד להגנת הסביבה – חיפוש מדבירים

מדביר עכברים

כיצד מבצעים הדברת עכברים? מה עושה מדביר כאשר הוא נקרא לבצע הדברת עכברים? אז האמת היא שזאת אחת ההדברות הפשוטות (ברגע שיודעים מה לעשות כמובן).

הדברת עכברים בלכידה

לעיתים (יותר נדירות) אנחנו מבצעים לכידה פשוט על ידי תפיסה של העכבר או החולדה. זה קורה בעיקר אם אנחנו מקבלים קריאה באמצע הלילה (שהרי מכרסמים הן חיות ליליות) והחולדה סגורה במטבח ואו בחלל סגור אחר. 

הדברת עכברים בעזרת מלכודות ורעלים

לרוב אנו נקראים לבצע הדברת עכברים רק לאחר שראו את סימני החולדה או העכבר. לעיתים רואים זאת על ידי צואה (קקי של עכברים וחולדות) לעיתים על ידי כרסום של אבוקדו או אריזת קורנפלקס. 

הפעולה שאנו מבצעים היא קודם כל איתור המסלול של המכרסם ולאחר מכן הצבת מלכודות קפיץ (כאלו שהורגות במקום) ורעלים בתוך תיבות האכלה בהתאם לצורך ולמתאר (האם מדובר בבית פרטי, דירה בבניין, הדברת בניין וכו’). 

הדברת עכבישים טרנטולה

מדביר ג’וקים

הדברת ג’וקים היא ההדברה הנפוצה ביותר. אלו המזיקים שבני האדם (בעיקר באזור תל אביב אבל באמת שלא רק) נגעלים ממנו יותר מכל מזיק אחר. והאמת היא, שאני איתם. גם אותי זה מגעיל (ואני מדביר, כן?)

מאיפה ג’וקים יכולים להגיע אלינו?

בקצרה יש 3 מוקדים שג’וקים ותיקנים יכולים להגיע אלינו לבתים:

1. דרך הצנרות בבית (קרי הביוב).
2. בתעופה מבחוץ או דרך חריצים בקירות (לכן מומלץ לקנות סף לדלת ואו לאטום חורים בקירות).
3. אם כבר יש קן בבית (שהגיע מבלי ששמתם לב, או אם עברתם לדירה והיה שם כבר קן, או שהגיע עם קרטונים בהובלה ובעוד דרכים כאלו ואחרות). 

והאמת היא שזה לא כל כך משנה, יש ג’וקים בבית או סימנים? זה זמן מצויין לעשות ריסוס.

הדברת ג’וקים באמצעות ריסוס

הדברת באמצעות ריסוס היא הנפוצה ביותר, בהדברה הזאת מרססים את כל האזורים הבעייתים שג’וקים מגיעים דרכם. המדביר מרסס את כל הפנאלים בבית, הארון מתחת לכיור, כל מערכות הצנרות (הניקוזים, בורות הביוב אם מדובר בבית פרטי או בהדברה בניין וכו’). 

הדברת ג’וקים באמצעות פתיונות ג’ל

לרוב הדברות באמצעות ג’לים נועדו בעיקר למסעדות ולהילחם במה שנקרא: התיקן הגרמני. התיקן הגרמני עמיד יותר לחומרי הדברה ולכן בנוסף לריסוס הקלאסי משתמשים בפתיונות ג’ל כדי להעצים את ההדברה ולהרוג את כללללל התיקנים. 

הדברת ג’וקים בביובים

גרים בבניין או בבית פרטי? 50% מהצלחת ההדברה היא הדברת בבורות ביוב. בורות הביוב זה ללא ספק הבית של הג’וקים, ברגע שמרססים את בורות הביוב מצמצמים הלכה למעשה לפחות ב – 50% את תופעת הג’וקים. 
שימו לב – אם בורות הביוב לא אטומים, לאחר הריסוס (תלוי במצב הביוב) יכולים לצאת עשרות עד מאות ג’וקים! (אל דאגה, תוך 10-30 דקות כולם ימותו ותראו “שטיח” של גופות. 
מדביר ג'וקים

מדביר נמלים

נמלים בשיש במטבח? נמלים מטיילות ואתם לא יודעים מהיכן הן מגיעות? 
תפקידו של מדביר הנמלים הוא ראשית לאתר את מסלולן של הנמלים, מאין הן הגיעו ולאן הן הולכות ובנוסף לריסוס הקלאסי להשתמש בג’ל לנמלים.

מה הוא ג’ל לנמלים?

ג’ל לנמלים הינו פתיון בצורת ג’ל (אנו משתמשים בג’ל מסוג אדוויון – המומלץ ביותר), צבעו שקוף והוא מהווה פיתיון רעיל לנמלים. לאחר שהמדביר מניח את הג’ל במקומות היעודיים הנמלים “הפועלות” לוקחות את הג’ל הזה ומרעילות את הקן מהשורש. 

אז זכרו – לא תמיד אך בהרבה מקרים ריסוס לנמלים יכלול גם פיתיונות ג’ל.

דור מצוות מזיקיס בסרטון למידרג

על הדברת נמלים..

פחות מ – 5 דקות – הכל על נמלים.

מדביר פשפשים

לרוב כאשר מדובר על פשפשים בישראל מדובר על פשפשי מיטה. במזיקיס אנו מבצעים שיטה מעט שונה בניגוד ל 99% מחברות ההדברה בישראל. אנו מבצעים טיפול בחום לפשפשי מיטה על ידי העלאת הטמפ’ ל – 60 מעלות בחדר. הטיפול בחום הורג את כל דרגות הפשפשים מהביצה ועד הבוגר שעוקץ אתכם ושותה את דמכם.

מדביר פרעושים

הרבה פעמים אנשים מתבלבלים בין פרעושים לפשפשים. בקצרה פרעושים נראים כמו נקודות שחורות קטנות שקופצות ועוקצות בעיקר ברגליים. 

תפקידו של מדביר הפרעושים הוא לרסס בחומר יעיל שיכיל גם חומר שיהרוג את הבוגרים וגם את הביצים – חומר מסוג כאלו מכילים IGR או בעברית מג”ח (מעכב גדילה חרקים). ריסוס ללא IGR לא יפתור את בעיית הפרעושים. 

רוצים לדעת עוד איך מדביר מבצע הדברת פרעושים? למדו עוד

מדביר צרעות

הדברת צרעות מבוצעת על ידי המדביר לרוב בשעות אחה”צ – ערב או שעות הבוקר המוקדמות. אלו השעות המועדפות על הצרעות להיות כולן בקן כי לאחר מכן הן “יוצאות לעבודה” ולא כל הצרעות נמצאות שם. 

המדביר מבצע ריסוס ישיר לקן הצרעות ולאחר כמה דקות מוודא שכולן מתו. ריסוס הצרעות צריך להיעשות על ידי מדביר בעל ניסיון מאחר והדברת צרעות על ידי מדביר חסר ניסיון יכולה להיגמר באסון ובמאות עקיצות. 

מדביר פשפשים

רוצים ללמוד כיצד להדביר בעצמכם?

מדביר בתל אביב

מזיקיס (דור) החל את דרכו בשנת 2011 והפך לעצמאי בשנת 2014 (תוך כדי לימודים באונ’ העברית בירושלים). מאז ועד היום העסק לשמחתנו גדל. דימה (דימיטרי) קולסניקוב (שמככב בפייסבוק ובתמונות באתר) הפך לשותף מלא, כמו כן איציק אנטלוב, ויגאל מטבבו הצטרפו גם הם לצוות מזיקיס וכן יש לא מעט קבלני משנה שאנו סומכים עליהם ומעבירים להם עבודות (רק לאחר שאנו יודעים בוודאות שהן יספקו לכם את אותה החוויה כאילו אנחנו היינו במקומם).

אנו מבצעים הדברה בתל אביב כבר למעלה מעשור ומשתדלים לתת לכם את החוויה הנעימה ביותר שחווית הדברת יכולה לספק. מתחייבים לעמוד בזמן (אם לא זה בחינם). אתם יכולים להזמין לבד אונליין (ואפילו לשנות זמנים באזור האישי) ואנחנו מתקשרים לאחר כמה חודשים לוודא שהכל בסדר מבחינת ההדברה.

וכן, כמובן שמדבירים בכל אזור תל אביב (מחדרה – אשדוד), כולל אזור מודיעין וירושלים.

משנת 2019 אנו המדבירים בגן החיות התנכ”י בירושלים וכן מספקים שירות ללקוחות גדולים רבים בעיר הבירה.

מדביר – מידרג

מחפשים מדביר שיש לו המלצות רבות ממידרג? לשמחתנו הגעתם למקום הנכון, למזיקיס יש נכון לכתיבת שורות אלו (יולי 2022) מעל 645 המלצות מידרג בציון 10 עגול.

מדביר ירוק?

רבות כתבנו מה היא הדברה ירוקה, מה היא שונה מהדברה אורגנית או הדברה ביולוגית ועד כמה אפשר לסמוך על מי שמסתפק בצמד המילים הדברה ירוקה ותו לו. 

רוצים לקרוא עוד על הדברה ירוקה?

מדביר – מחיר

המחיר שלנו שקוף לחלוטין, אתם תקבלו אותו כבר מראש באתר (כאן אפשר להזמין אונליין) ואו בטלפון. במידה והבית שלכם אינו סטנדרטי ואו החרקים אינם מזוהים ואו השטח אותו צריך להדביר קשה להסבירו בטלפון נשמח להגיע לתת הצעת מחיר (לרוב ללא תשלום). 

סוג המזיק מחיר הדברה ירוקה
הדברת ג’וקים ונמלים החל מ – 250 ש”ח
הדברת פרעושים (ג’וקים ונמלים כלול) החל מ – 250 ש”ח
הדברת חולדות ועכבריםהחל מ – 350 ש”ח
הדברת עש המזון החל מ – 350 ש”ח
הדברת חדקונית האורזהחל מ – 250 ש”ח
הדברת צרעותהחל מ – 350 ש”ח
הדברת פשפש המיטה החל מ – 1500 ש”ח (לחדר שינה)
הדברת יתושיםהחל מ – 250 ש”ח
הדברת זבוביםהחל מ – 250 ש”ח
הדברת טרמיטים החל מ – 30 ש”ח למ”ר
הדברת יתושי עשהחל מ – 250 ש”ח
הדברת מעופפים החל מ – 250 ש”ח
הדברת קרציות החל מ – 250 ש”ח
הדברת כיני יונים החל מ – 300 ש”ח
הדברת עכבישים החל מ – 250 ש”ח
הדברת נמלת האשהחל מ – 300 ש”ח
הדברת תיקן גרמני החל מ – 350 ש”ח
מזיקיס מדביר - מדביר במידרג ציון 10

סרטון קצר על רישיון הדברה ומדבירים ללא רישיון שהפקנו למידרג

רוצים לחזור לחלק שאהבתם בכתבה?

נושאים רלוונטים – שבטוח תרצו לקרוא מהם עוד:

מדביר 1

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..