נמלים בבית – איך נפטרים מנמלים?

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

 נמלים הן חיות חברתיות שחיות בקבוצות (קולוניות). בטיפול בנמלים בבית על ידי הדברה או ריסוס לנמלים צריך לקחת בחשבון דבר אחד. יש להשמיד את הקן מהשורש. אז איך נפטרים מנמלים בבית? כל התשובות פרוסות לפניכם במאמר הבא.

רק לרסס על הנמלים יהרוג את הנמלים הנראות לעין. לא שווה את המאמץ שלכם. בטח לא שווה את הכסף של תכשיר הריסוס (לא משנה איזה K תבחרו). ריסוס לנמלים הנגלות לעין בלבד בוודאי שלא יפתור את הבעיה. רק השמדה המונית של הקן כולו יפתור אתכם מבעיית הנמלים (כלומר להרוג את “הפועלות” יחד עם “המלכה”).

הנמלים הנפוצות

ארבעת סוגי הנמלים הנפוצות ביותר בישראל: 1. קמפונית שחורה 2. נמלה אצנית 3.נמלת האש 4. נמלה פרעונית

מבנה חברתי

הנמלים הן חיות חברתיות מאוד – ראיתם נמלה אחת? סביר להניח שהיא לא לבד ושיש עוד נמלים בסביבה.

נמלת האש

הדברת נמלי אש שונה מהדברת נמלים רגילה 1. שימוש בריסוס חזק יותר או מרוכז מהרגיל לקטילת רוב האוכלוסייה. 2. שימוש בגרגרים יעודיים שהנמלים לוקחות לקן ומרעילות אותו מהשורש.


איך נפטרים מנמלים?

מה המחיר להדברת ג’וקים ונמלים?

מחיר הדברת ג’וקים ונמלים הינו החל מ- 250 ש”ח לדירת סטודיו ריקה, מחיר דירת 2 חדרים למשל הינו 300. אחריות ניתנת שנה לג’וקים וחצי שנה לנמלים והמחיר עולה מעט ככל שמספר החדרים עולה.

לכמה זמן צריך לצאת מהדירה לאחר ההדברה?

בדר”כ לשעה – תלוי בסוג החומר בו משתמשים – אצלנו במזיקיס תמיד אנו מראים באילו חומרים אנו משתמשים וברוב סוגי ההדברות יש לצאת לשעה בלבד.

כיצד יש לסדר את הדירה בטרם מבצעים הדברה?

בהדברת ג’וקים ונמלים – יש להרחיק חפצים מהקיר כמה ס”מ, לפנות את השיש במטבח ואת הארון מתחת לכיור ובאמבטיה להוציא את מגבות הפנים ומברשות השיניים.
בהדברת פרעושים יש להרים הכל מהקרקע ובנוסף להרחיק חפצים מהקירות כמה ס”מ. 

אני רוצה להזמין הדברה היום – יש אפשרות?

ברוב המקרים כן, תלוי כמובן בשעות. במזיקיס הלוז שלנו פתוח עבורכם ותוכלו דרך האתר לקבוע בזמן שלכם!

איך הכי טוב להיפטר מנמלים

איך הכי טוב להדביר נמלים?

להדביר נמלים באופן כללי זה לא פשוט, אבל ישנן כמה דרכים כדי להפחית אותן מאוד (בשטח חיצוני) ולהעלים אותן כליל (בתוך בתים ודירות). 

כדי להדביר נמלים בצורה הכי טובה נשתמש ב – 2 אלמנטים:

 1. ריסוס יעיל נגד נמלים (בחומר בשם “טמפריד”) – כדי להרוג את הנמלים “הפועלות” אילו שאנו רואים על השיש, או מטיילות בחוץ בחיפוש אחר מזון.
 2. פיזור גרגרים ואו ג’ל לנמלים – אלו אמצעים שבמידה ויש נמלים ששרדו את הריסוס – במקום לטייל לכם על השיש בחיפוש אחר גרגיר קורנפלקס או סביב התמי 4 כדי להנות מהחום והלחות שהמכשיר פולט – הם ילכו לגרגרים ואו הג’ל (שמבחינת הנמלים זה מזון לכל דבר) וירעילו את הקן מהשורש.

השילוב של ריסוס + ג’ל (או גרגרים) יחד תהיה התשובה לשאלה איך הכי טוב להדביר נמלים.

איך נפטרים מנמלים בבית ובמטבח – איך הן מגיעות לשם?

 נמלים במטבח זוהי תופעה נפוצה. נמלים נכנסות לביתינו כדי לחפש אוכל ומחסה. הן חיות בתוך הקירות ויוצאות דרך הרובה שבין הפנאלים. בקרמיקה במטבח הן אוהבות להתחבא בין הרובה שבין הקרמיקות. ראיתם נמלה במטבח? אתם לא לבד – חפשו האם הרובה (או הסיליקון) שלמה או מחוררת? האם יש לכם אוכל מעל ארונות המטבח? האם יש חורים בקירות המטבח? ברגע שתבינו את התנהגות הנמלים תדעו כיצד להדביר אותן בצורה הטובה ביותר. נמלים נכנסות לביתינו דרך החורים הקטנים ביותר בחיפוש אחר מים ומזון.

איך הכי טוב להדביר נמלים

איזה אוכל נמלים אוהבות ומה נמלים בבית מחפשות?

נמלים נכנסו למטבח? הן יחפשו אוכל מתוק או אוכל המכיל חלבונים שומן בכמות גבוהה. ברגע שהנמלה תמצא את מקור המזון הן ישאירו פרומון (ריח) כדי שנמלים נוספות יגיעו אחריהן. 

שאלות על נמליםתשובות קצרות
איפה הנמלים אוהבות לטייל?קרוב לוודאי שתמצאו את הנמלים על השיש במטבח, באמבטיה בחריצים בין החרסינות וליד משחת השיניים, ליד עציצים בבית ועל רצפת הבית (סמוך יותר לצירי הדלתות)
האם ג’ל לנמלים יפתור את הבעיה לבד?במידה ונתקלתם בבעיה נקודתית בלבד (ובתוך הבית ולא בחוץ) קיימים סוגים שונים של ג’לים שיפתרו את הבעיה (או לפחות ידחו את הקץ עד ביצוע ההדברה)
על איזה ג’ל נמלים אתם ממליצים?אנחנו ממליצים על הג’ל שאנו עובדים איתו של חברת “אדוויון”.
איך ההדברה מתבצעת בפועל?הריסוס מתבצע על כל הפנאלים בבית (החלקים התחתונים של הקיר), בארון מתחת לכיור, בניקוזי האמבטיה והמטבח, בעדני החלון במסגרות החלונות ובכל המקומות המועדים לפורענות.

נמלים או טרמיטים?

הרבה מתבלבלים בין נמלים מעופפות לטרמיטים (כיוון שגם לאלו יש כנפיים) אבל חשוב לשים לבד לכמה הבדלים בולטים.

נמלה: 

נמלה

 לנמלים יש גוף שמחולק למקטעים. אחד יותר מהטרמיט. הן פחות או יותר באותו גודל אך ההבדל המרכזי הוא באנטנות. לנמלים אנטנות מכופפות בעוד לטרמיטים אנטנות (מחושים) ישרים.

 טרמיט בתמונה – שימו לב למחושים הישרים

טרמיטים

 איך נפטרים מנמלים בבית?

כדי להיפטר מהם – תחילה יש לבצע ניטור לנמלים.

מה סדר הפעולות בניטור נמלים?

חפשו אחר קן הנמלים, עקבו אחרי השיירות שלהן. נמלים משאירות כימיקל בשם פרומון. הפרומון מונח בכל תוואי הדרך שלהן מהקן היישר אל מקור המזון שלהן – כדי שהן בקלות יוכלו להגיע לנתיב המוביל אותן לאוכל.

בתוך הבית חפשו סביב הפנאלים, הפינות, פינות הדלתות, מסגרות החלונות. במטבח? חפשו בכל נקודה אפשרית. נמלים ברוב המקרים יופיעו תחילה במטבח ולאחר מכן במקלחת. 

למה נמלים מופיעות במקלחת?

המקלחת היא המקום הלח ביותר בבית. נמלים אוהבות לחות חום וחושך ובעיקר בתוך הבית מחפשות מחסה. הרובה שבין הקרמיקות במקלחת לרוב נסדקות והנמלים מוצאות מחסה בתוך הקירות. מאחר וחדר המקלחת הוא הלח ביותר בבית – לאחר המטבח הוא במקום השני בעדפתן של הנמלים.

נמלים מחוץ לבית – כיצד נפטרים מהן?

מחוץ לבית חפשו את הנמלים סביב הדלת כניסה (בחיבור עם הבית). חפשו את הנמלים על עדני החלון תחילה. יש לכם גינה עם עצי פרי? חפשו סביב הפירות – נמלים רבות אוהבות את הפירות שאתם מגדלים. יש לכם חפצים גדולים וכבדים שלא הזזתם זמן רב? הרימו אותו – קרוב לוודאי שתמצאו נמלים סביבו. נמלים יודעות להתחבא מצויין.

חושדים שיש לכם נמלי אש?

 אם באמתכתכם טפטפות חפשו במהלך היום על הטפטפות עצמן.

– עקבו אחרי השביל של הנמלים על מנת למצוא את קן הנמלים.

 – מצאתם את הקן? טפלו בו ישירות!

טיפים להדברת נמלים והשמדתם

ישנן שתי בעיות עיקריות כאשר מתחילים לטפל בנמלים.

– נמלים שחיות בחוץ ונכנסות פנימה

– נמלים בתוך הבית שכבר בנו את הקן בתוך הבית (ואז רואים אותן ביתר שאת).

 הטיפול בנמלים צריך להיות תלוי בסוג בעיה בה נתקלנו. שוב, חפשו את השביל של הנמלים – על מנת להגיע לקן.

נמלים שחיות מחוץ לבית ונכנסות פנימה:

נמלים שמגיעות מבחוץ יטיילו לתוך הבית בחיפוש אחר מזון. ישנן סוגי נמלים שברגע שיגיעו הביתה כבר יתיישבו ויבנו קן בפנים. עקבו אחר ההוראות הבאות על מנת לטפל בבעיה.

1. אטמו חורים, סגרו חרירים ובגדול אל תאפשרו לנמלים להכנס בקלות הביתה. מאחר ונמלים הן מצויינות בזיהוי נקודות כניסה לביתך בטח לא נצליח לסגור את כל החורים.

2. נקו את כל הנקודות שאתם חושבים שנמלים מגיעות משם. כמו שכבר קראתם למעלה – הנמלים משאירות פרומון בשביל שלהן. ברגע שננקה הפרומון כבר לא יהיה שם והנמלים גם כן יעלמו.

3. חפשו את הקן בחוץ – ברגע שמצאתם אותו השמידו אותו ישירות.

נמלים בבית ונמלים במטבח – כיצד להדביר אותן?

ישנן נמלים שלא באות רק בחיפוש אחר מזון מים או מקלט בביתך. יש כאלה שיקימו מושבות בתוך הבית. זה יכול לקות בכל עונות השנה אבל באביב ובקיץ ביתר שאת. ברגע שנמלים מקימות קן בתוך הבית – כמעט כל סוגי המזון שתחשבו עליהם יכולים להיות נגועים.

נמלים במקלחת?

המון פעמים אנחנו מקבלים דיווחים על נמלים במקלחת. מה הן עושות שם? תזכרו תמיד שמזיקים באופן כללי אוהבים שלושה דברים עיקריים: חום, לחות וחושך. את כל זה המקלחת מספקת בצורה מעולה.
חום – המקלחת לרוב היא חדר קטן יחסית לשאר החדרים בבית – כל פעם שאנו מתקלחים אנו מדליקים את המים החמים והאדים יוצרים חום גבוה במקלחת.
לחות – מטבע הדברים המקלחת היא המקום הלח ביותר בבית.
חושך – בניגוד לשאר החדרים חדר האמבטיה ברוב הזמן חשוך יחסית הרבה יותר מחדרים אחרים בהם אנו מבלים זמן רב יותר.

 פיתיונות ג’ל לנמלים

נמלים במקלחת

כאן כל הנמלים מתקבצות סביב פיתיון הג’ל – אותו הן יקחו לקן וירעילו את הקן מהשורש.

בסרטון תוכלו לראות כיצד הנמלים מתקבצות סביב הג’ל – לאחר 24 שעות כל הנמלים נעלמו.

ג’ל לנמלים יכול להיות פתרון מצויין במקרה בו בעיית הנמלים אצלכם הינה נקודתית. ברגע שזיהיתם שביל של נמלים בתוך הבית – חכו רגע. קנו ג’ל לנמלים – הניחו מספר טיפות במרחק של 20 ס”מ אחד מהשני ותראו כיצד הנמלים מגיעות לקן בשניות. זה יראה לכם כאילו הנמלים נדבקות לג’ל אבל למעשה הנמלים לוקחות חלק מהג’ל חזרה לקן ומשמידות את הקן מהשורש.

ריסוס לנמלים 

 עדיף למנוע מאשר לרפא. ריסוס לנמלים בחומר הדברה שארתי יפתור את הבעיה. שימו לב שאתם יכולים לראות גם חודשים לאחר ריסוס גופות נמלים. נכון זה לא יפתור את הבעיה מהשורש אבל תסכימו שהרבה יותר כיף לראות גופות נמלים מאשר לראות נמלים חיות בתוך הקורנפלקס.

 בריסוס נמלים המדביר תמיד יקנח בג’ל או פתיונות גרגריים לנמלים. על מנת גם להרוג את כל הנמלים מעל פני השטח וגם לטפל בבעיה מהשורש, מהקן.

רוצים לקרוא כיצד נפתרים מנמלים בצורה טבעית?

כיצד נלחמים בנמלת האש? 

אם אתם חושדים שיש לכם נמלים בבית אתם מזומנים להתייעץ איתנו. בטלפוןבוואטסאפ, ב SMS – אנחנו זמינים עבורכם.

הדברת נמלים עם מזיקיס | ציון 9.97 במידרג | מעל 550 המלצות | עוד על מזיקיס בפייסבוק מזיקיס המדביר היווני 

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 257 ביקורות
js_loader

מחיר הדברת נמלים – כמה עולה להדביר נמלים?

גודל הביתמחיר הדברת נמלים
דירת סטודיו ריקה250 ש”ח
דירת חדר280 ש”ח
דירת 2 חדרים300 ש”ח
דירת 3 חדרים350 ש”ח
דירת 4 חדרים400 ש”ח
דירת 5 חדרים500 ש”ח
דירת 6 חדרים550 ש”ח
בית פרטיהחל מ – 350 ש”ח

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

הדברת נמלים

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הקודם:
לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..