פרעושים לכלב

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

יש פרעושים לכלב? דבר ראשון לנשום, זה פתיר ובכמה צעדים פשוטים נלמד אתכם כיצד לפעול על הכלב, על הסביבה ואם תעקבו צעד אחר צעד הפרעושים שיש לכלב ישארו רק זכרון רחוק.

פרעושים בבית? פרעושים לכלב?

צפו בסרטון שצילמנו אי שם ב 2018 למידרג – על הדברת פרעושים

למה צריך לשאוב אבק אם יש פרעושים לכלב?

שאיבת האבק היא חלק מתהליך הטיפול בפרעושים בין אם תבצעו הדברה או שתנסו לפתור את העניין בעצמכם. השאיבה תפקידה גם לשאוב חרקים חיים ובעיקר לשאוב את ביצי הפרעושים. לכן הקפידו מאוד על שאיבת האבק כחלק מהטיפול בפרעושים. 

האם יש דרך טבעית לחסל פרעושים על הכלב?

אם חפצה נפשכם בפתרון טבעי יותר עבור הכלב שלכם אתם יכולים לנסות להשתמש בשמנים אתריים כגון שמן eucalyptus או lavender.
הוסיפו כמה טיפות שמן למים האמבטיה של הכלב שלך או ערבבו את השמנים עם מים בבקבוק ריסוס והשפריצו קלות על הכלב.
היזהרו לא לקבל להשפריץ בעיניים של הכלב, האף או הפה. כמו בכל מוצר, לבדוק שטח קטן של העור של הכלב שלך קודם לתגובות אלרגיות לפני השימוש בו על הגוף כולו.
לאחר מכן עברו עם מסרק מיוחד נגד פרעושים על פרוות הכלב כדי להסיר פרעושים וביצי פרעושים.

פרעושים לכלבהפתרון – צעד אחר צעד
פרולוגאם נמצאו פרעושים על הכלב קחו בחשבון שרוב רובם המוחלט של הפרעושים ימצאו בסביבה שלו, זה יכול על השטיח בסלון, על ומתחת לספה, אזורי המנוחה של הכלב, המזרון שלכם וכו’ 
תמונה ראשונהטפלו בסביבה ע”י שאיבת אבק מאסיבית מכל מה שאפשר, לאחר מכן שטיפה עם הרבה מים וכביסה חמה (מעל 60 מעלות) לכל מה שניתן לכבס (השמיכות של הכלב, הסדינים שעל המזרון וכו’)
תמונה שנייה טיפול בכלב – אמפולות, כדורים, שמפו מיוחד נגד פרעושים או קולר נגד פרעושים – כאן זה המקום שלכם להתייעץ עם הוטרינר מה היא הדרך הטובה ביותר לטפל בפרעושים שעל הכלב. 
אפילוגאם עשיתם את כל זה ועדיין אתם רואים פרעושים על הכלב או מרגישים אותם באזור הקרסול שלכם (כי נעקצתם על ידם כמובן). זה הזמן להזמין הדברה ירוקה לפרעושים שתפתור את הבעיה. לאחר ההדברה תצטרכו לצאת לשעה מהדירה והכלב ל – 6-24 שעות (תלוי בגודלו).
חרקים אחרים שעוקציםפרעושים – עיקר העקיצות יהיו ברגליים ואתם תרגישו עקיצות גם ביום וגם בלילה (בניגוד לפשפשים ששם תרגישו רק בלילה). 
יתושים – בעיקר בשעות אחה”צ – ואם בלילה אז לא מתחת לבגדים (נעקצתם בלילה מתחת לבגדים? חשדו בפשפשים).
קרציוני (כיני) יונים – לרוב תרגישו יותר גירודים ופחות עקיצות – חפשו קן יונים בסביבת דירתכם או ביתכם.
עכבישים – לרוב תראו עקיצה בודדת ולא סריית עקיצות כמו בפרעושים או פשפשים.

ותודה לשיעורים בספרות (אנטיגונה) שלימדו אותי מה זה פרולוג אפילוג וכו’.

פרעושים לכלב – איך לזהות אותם? 

 • שימו לב אם הכלב מתגרד יותר מהרגיל ולרוב באזורים החמים יותר (אזורי האוזניים, מאחורי הראש וכו’) 
 • בדקו את פרוות הכלב, פתחו אותה במידה והפרווה עבותה ותראו אם תמצאו שם פרעושים (מאין נקודות שחורות שלרוב יקפצו). כל סימן שחור שלא נראה לכם הגיוני שיהיה יחד עם העובדה שהכלב שלכם מתגרד יותר מהרגיל וסביר להניח שיש פרעושים לכלב.
 • זיהוי צואת פרעושים – זה שלב יותר למתקדמים – ראיתם נקודות שחורות על פרוות חיית המחמד שלכם שאתם לא בטוחים מה הן? קחו את הנקודות השחורות והניחו אותן ע”ג נייר סופג רטוב – במידה והנייר הסופג משנה את צבעו לאדום – קחו בחשבון שזהו הדם של הכלב שלכם שנאכל על ידי הפרעושים.
 • אם אתם מתחילים להיעקץ – נעקצים במספר רב של עקיצות באזור הקרסול? יש לכם פרעושים בדירה. 
 • פרעושים יכולים לעקוץ ביום ובלילה לכן אם העקיצות שלכם מתרכזות בעיקר ברגליים, הכלב מתגרד ואתם מתחילים לחשוד בסוג של מזיקים – ב – 99% מדובר בפרעושים.
פרעושים לכלב

מחזור החיים של הפרעוש

לפרעוש יש ארבעה שלבים: 

 • ביצה – הביצים יכולות להיות בכל מקום, על השטיח בבית, מתחת לספה וכן גם על גבי החיה המארחת (כלומר הכלב שלכם).  
 • זחל – יצורים קטנים דמויי תולעת המתקיימים מפסולת אורגנית, מפתחים קליפה בצבע חום והופכים לגולם תוך 5-14 יום. 
 • גולם- גם הם בתוך שיריון, עד שחשים ב”קורבן” שלהם על ידי רטטים או מהנשימה של בעל החיים המציין שהמארח הפוטנציאלי נמצא בקרבת מקום. 
 • בוגר – התוצר הסופי. הפרעוש השלם שעוקץ אותנו, צורך את הדם שלנו בשביל החלבונים והמשך שגשוגו ויכול לעקוץ אותנו מספר רב של פעמים בשניות בודדות.
  • גם הבוגר וגם הבוגרת, כלומר גם הפרעוש הזכר וגם הנקבה עוקצים (בניגוד ליתושים). 

התהליך מביצה לבוגר יכול לערוך בין 3 שבועות לעד 8 חודשים – הכל בהתאם לטמפ’ וללחות. בארץ ברוב החודשים (בינינו יש לנו בדיוק חודשיים “קרים”) התהליך הוא יחסית קצר. לכן בכל הדברת פרעושים אנו משתמשים בחומרים שהורגים את הפרעושים הבוגרים אך גם את הביצים – כל חומרי ההדברה של מזיקיס נגד פרעושים מכילים IGR – תוכלו לקרוא עוד על חומרי ההדברה שלנו כאן

פרעושים לכלב

אל תחכו לפרעושים שיופיעו על הכלב

אמל”ק – פרעושים לכלב זה כמו כינים אצל ילדים – כל מה שאתם יודעים שצריך לעשות עם ילדים (ויש לכותב שהוא גם המדביר ניסיון רב) תעשו עם הכלבים שלכם. 

אחת הדרכים הטובות ביותר למנוע פרעושים היא על ידי שמירה על הכלב שלכם נקי. משמעות הדבר היא אמבטיות קבועות עם שמפו נגד פרעושים שיהרוג את כל הפרעושים הקיימים וירתיעו אחרים מלחשוב שהכלב שלכם הוא המארח הפוטנציאלי.
הקפד לעבור על הפרווה של הכלב האמבטיה עם מסרק נגד פרעושים כדי להסיר כל פרעושים או ביצים שנותרו.
כמו כן, כדאי גם לקצץ שיער ארוך כך שיהיה לפרעושים פחות מקומות כדי להסתתר ולהטיל ביצים.

כדורים נגד פרעושים כמו ברבקטו

ישנם מספר כדורים נגד פרעושים בשמות שונים הניתנים על ידי הוטרינרים שהכלב שלכם יכול לקחת בצורה קבועה שמונעים מהפרעושים גם אם הם עולים “לחגוג” על בעל החיים שלכם.
כמו כן ישנם קולרים מיוחדים ואמפולות שאפשר לתת לכלב – בכל פעולה כזאת צרו קשר עם הוטרינר וודאו שהכלב שלכם מקבל את זה בצורה טובה. 

פרעושים לכלב – סיכום

אז יש פתרונות טובים שאתם יכולים ליישם מבלי הצורך בהדברה במידה ומצאתם פרעושים על הכלב שלכם – נסו אותם ובמידה ולאחר כמה ימים של טיפול בכלב ובסביבתו עדיין אתם או כלבכם נעקצים – זה הזמן כבר להזמין הדברת פרעושים (בתקווה איתנו) כדי לפתור את בעיית המזיקים הזאת אחת ולתמיד. 

רק אומר – הדברת פרעושים כוללת בתוכה גם הדברת ג’וקים ונמלים כך שתרוויחו מעבר לחצי שנה אחריות לפרעושים גם שנה לג’וקים וחצי שנה לנמלים.

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

פרעושים לכלב

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הקודם:
לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..