ריסוס ירוק

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

מה זה ריסוס ירוק? מה אלו כל השמות המוזרים הללו שבאו לעטוף את המילה הדברה שתכליתה להרוג במעין תחפושת של טבעי? 

נו שויין, זה קורה לא רק בהדברה, היום הכל אורגני (ובעצם כשרושמים אורגני בינינו מתכוונים ליקר יותר) – 

אז לפחות אצלנו באמת הריסוס ירוק והמחיר נשאר אותו דבר, רוצים לשמוע עוד? 

מה זה ריסוס ירוק?

ריסוס ירוק או בעצם הדברה ירוקה הינה הדברה שאינה מכילה זרחן אורגני – תפקידה אכן להרוג את המזיקים אך לשמור על המדביר ועל בני הבית (ובעיקר על בעלי החיים והתינוקות) בריאים, שלמים ועם כמה שפחות חומרי הדברה מזיקים עבורם. 

מה שונה ריסוס ירוק מריסוס כימי רגיל?

ריסוס ירוק והדברה ירוקה לא רק נשמעים יותר עדינים – הם באמת כאלה. אך גם כאן בתוך “הקו הירוק” חשוב להבין באילו חומרים משתמשים – תוכלו לקרוא על זה בפוסט שהכנו על חומרי ההדברה שלנו. ריסוס כימי רגיל יהיה כזה שמתבסס על זרחן אורגני כחומר שהורג את המזיקים (וזה כבר לא חוקי מ – 2008 אך עדיין נמכר בחנויות, אצל חקלאים במשתלות ועוד), הוא יהיה בעל ריח חזק, תצטרכו לצאת מהאזור המרוסס בו לפחות ל – 6 שעות והחומר המדובר ביותר בתחום הזה הינו: פולאריס 40. 

בתחום ההדברה הירוקה או הריסוס הירוק אם תרצו החומרים יהיה בדר”כ ללא ריח וכאלה שתוכלו לחזור חזרה לדירה לאחר הריסוס כבר לאחר שעה! 
באופן כללי אנחנו ממליצים תמיד לבע”ח, נשים בהריון ותינוקות זוחלים גם כאן לשמור על 6 שעות מרווח בין ההדברה לחזרה לדירה כדי להיות במרווח ביטחון.

ריסוס ירוק יעיל?

כן! והרבה פעמים לא רק שיותר יעיל אלא גם יותר אלגנטי (חסר ריח), אינו משאיר כתמים (תלוי חומר) ולא סתם אנחנו נותנים זמן רחב מאוד של אחריות על כל מזיק ומזיק (בין 3-12 חודשים) בהתאם להדברה שאותה אנו מבצעים. 
אם לא היינו בטוחים שריסוס ירוק יעיל ובטוח לשימוש לא היינו יכולים מחד לתת אחריות כל כך ארוכה ומאידך להשתמש בריסוס הירוק הנ”ל בבתים שיש בהם בעלי חיים, תינוקות זוחלים, אוגרים, חתולים, כלבים ועוד. 

שאלות על ג’וקיםתשובות מקוצרות

האם יש ריסוס ירוק לג’וקים?

בוודאי! תיקן אמריקאי (הג’וק הנפוץ בארץ), זה התיקן שמגיח מבורות הביוב ונכנס לביתינו דרך הצנרות, דרך הסדקים בבית, בתעופה מבחוץ ועוד – הינו החרק שהכי קל למגר בריסוס ירוק.  

האם יש ריסוס ירוק לתיקן גרמני? 

בטח! עולם ההדברה הירוקה התפתח וכיום אנו משתמשים בחומר בשם טמפריד (עוד על חומרי ההדברה כאן) שהוא חסר ריח, חסר צבע ויחד עם הטיפול שלנו לתיקן גרמני בג’ל ובמלכודות – נוכל לנצח את התיקן הגרמני ללא בעיה. 

האם יש ריסוס ירוק לנמלים? 

חיובי! בנמלים אנו נוקטים ב – 2 גישות. האחת לחסל את כל ה”פועלות” אותן נמלים שאנו רואים על השיש, יוצאות מהחשמל, סביב הצמחייה וכו’. השנייה היא לחסל את הקן מהשורש על ידי פתיונות מורעלים. כאשר אנו מרססים מחד ומפזרים פתיונות שהפועלות לוקחות לקן מאידך אנו פותרים את בעיית הנמלים. 

האם בריסוס ירוק אין צורך לצאת מהבית? 

תלוי. אם מרססים רק חלק מהבית, והבית מספיק גדול תוכלו להישאר בחלק שלא מרוסס. על גבי חומרי ההדברה רשום לצאת מהאזור המרוסס ולא מהבית מכאן שיש הפרדה בין השניים. אם משתמשים רק בג’לים, פתיונות, מלכודות וללא ריסוס כלל כמו בהדברת מכרסמים ואו לפעמים הדברות ג’וקים ונמלים שונות אזי אין צורך לצאת מהבית בכלל. 

ריסוס ירוק - מחיר

מחיר ריסוס ירוק 

טוב הבנו, יותר טוב מהדברה כימית מבחינת השעות, יעיל לא פחות מבחינת הרג המזיקים, שומר עלינו ועל המדביר מבחינה בריאותית, אבל כמה עולה ריסוס ירוק? 

ובכן, מאחר ובמזיקיס אנו מאמינים בשקיפות מלאה ולעיתים מתלוצצים כשאומרים:”ההדברה ירוקה – המחירון שקוף” תמיד תוכלו להעיף מבט במחירון שלנו ולדעת כמה תעלה לכם ההדברה. מחיר הריסוס תלוי סוג מזיק וגודל הדירה. 

אתן כמה דוגמאות: 

 • ריסוס לג’וקים ונמלים לדירת 3 חדרים יעלה כ – 300 ש”ח. 
 • ריסוס לג’וקים ונמלים לדירת 4 חדרים יעלה כ – 350 ש”ח 
 • ריסוס לטרמיטים בדירת 100 מ”ר יעלה בין 2500-3500 ש”ח 
 • ריסוס לפרעושים לדירת 2 חדרים יעלה בין 350-400 ש”ח 

יש לכם מחירון לכל סוג של מזיק?

אם לא תמצאו את סוג המזיק במחירון שלנו או לא שתרצו לדעת (על השקל) כמה תעלה ההדברה תמיד תוכלו להרים טלפון, לתאר לנו יותר את סוג הבעיה ממנה אתם סובלים ואת גודל הדירה (כולל החצר, כולל המדרגות בחוץ, כולל המסדרון לדירה ממול וכו’) – וניתן לכם הצעה שתפורה למידותיכם. 

רוצים להוזיל את הריסוס הירוק שלנו? הזמינו חבר לבצע ריסוס יחד איתכם – ברגע שתתארגנו עם חבר נוסף להדברה או כמה חברים (טוב עוד יותר) ניתן לכם את ההצעה הזולה ביותר שנוכל! (על מנת ליצור כמובן מצב של WIN-WIN לכולנו). 

רוצים להזמין ריסוס באמצע הלילה או שאתם יודעים כבר מה אתם רוצים? הזמינו ישירות באתר (אל תדאגו, לא תצטרכו למלא פרטי אשראי) וניצור איתכם קשר מיד בסוף ההזמנה שלכם. 

 1. היכנסו להזמנת הדברה אונליין
 2. מלאו את סוג המזיק וגודל דירתכם. 
 3. בחרו תאריך ושעה
 4. ואנחנו בדרך אליכם!
דור ודימה צוות מדבירים - מזיקיס
דור ודימה – מדבירים מצוות מזיקיס

ריסוס ירוק – האם המרסס חייב ברישיון?

בוודאי! כל מדביר מאז שנת 2019 (חוק המדבירים נחקק ב 2016 ונכנס לתוקף ב 2019) חייב ברישיון הדברה בתוקף. בקשו מן המדביר שמגיע אליכם בין אם תבחרו בנו או לאו לראות את רישיונו ולוודא שמותר לו להדביר את הדירה שלכם. על קצה המזלג רישיונות ההדברה נחלקים בצורה הבאה: 

 1. מדביר דירות – מותר לו לבצע ריסוס בדירה בבית עד גודל 500 מ”ר ואסור לו לטפל בפשפשי מיטה, טרמיטים או לבצע איוד בגז.
  1. בכל הנוגע לריסוס בבניינים מותר לו לבצע ריסוס כזה בבניין עד 16 דיירים. 
 2. מדביר בשטחים פתוחים – ברישיון הזה מותר לבצע כל סוג של הדברה למעט איוד בגז. 
 3. רישיון איוד בגז – סוג של הדברה שמבצעים נגד חרקי מזון בעיקר במפעלים וחרקי עץ (לא טרמיטים) ברהיטים נגועים. זוכרים את המקרה בירושלים בו מתו 2 מתוך 4 ילדי משפחת גרוס? שם בוצע איוד בגז לא לפי הספר – שימו לב שאם אתם בוחרים במדביר שיש לו רישיון איוד בגז חשוב מאוד להקפיד על כל הפרטים הרשומים בתווית חומרי ההדברה. 
ריסוס ירוק - רישיון הדברה דור לוי

אני רוצה להזמין ריסוס ירוק – כיצד זה מתבצע? 

 • מתקשרים או מזמינים ישירות באתר (שם תוכלו לראות את הלוז המעודכן שלנו) 
 • מקבלים מחיר מראש
 • מקבלים טקסט שמורה לכם כיצד להכין את הבית טרם ההדברה, לכמה זמן יש להעדר מהבית וכיצד להתנהג לאחר ההדברה 
 • מקבלים שיחת טלפון כעבור כמה חודשים כדי לראות שעדיין אצלכם הכל נקי ממזיקים! 
ריסוס ירוק - על קצה המזלג

ריסוס ירוק לבית

אחרי המקרה המצער שקרה בירושלים בו פעלו בחומרים שאסורים בכלל לשימוש ביתי – לא היה לקוח אחד שלא דיבר איתנו על הדברה, ריסוסים, ריסוס ירוק, הדברות כימיות וכו’. אם אפשר לחשוב על משהו טוב שקרה משם הוא שהלקוחות הבינו שהם חייבים לקחת אחריות ולא רק לסמוך על המדביר. זה נורא נחמד שסומכים עלינו, אבל אנחנו לא מסתפקים בכך ומראים לכם בכל הדברה וגם רבים יעידו שאנחנו קוראים יחד איתכם את השורות הרלוונטיות שכתובות בתווית חומרי ההדברה

לא זאת ועוד כתבנו מאמר שלם על חומרי ההדברה שאנו משתמשים בהם כך שמראש תוכלו לדעת (גם אם לא תבקשו מאיתנו בוואטסאפ) באילו חומרי הדברה אנחנו עתידים להשתמש בביתכם. 

ריסוס ירוק לגינה

ישנם חומרי הדברה שמותרים לשימוש ביתי וישנם כאלה שמותרים לשימוש חיצוני בלבד. הדברת יתושים למשל נעשית בחומר בשם BUG ורשום בו בצורה מאוד ברורה שהשימוש הוא חיצוני בלבד. בפרעושים יש לנו בסט הכלים שלנו מגוון רחב של חומרים כאשר בנגיעות גבוהה של פרעושים בגינה או בדק אנו נשתמש בחומר שונה מזה שנשתמש בתוך הבית. למשל בחומר בשם אימפקט לטיפול בפרעושים בשטח חיצוני (החומר אינו מותר לשימוש בתוך הבית). 

אז חשוב להבין שיש חומרים שמותרים לשימוש ביתי ויש חומרים שמותרים לשימוש חיצוני בלבד. גם בתוך מסגרת הריסוס הירוק (או ההדברה הירוקה אם תרצו) יש סקאלה – מ”חזקים יותר” ל-“חזקים פחות”. תמיד נעשה את הכל כדי להתאים את חומר ההדברה הרלוונטי להדברה עבורכם. 

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

נושאים רלוונטים – שבטוח תרצו לקרוא מהם עוד:

ריסוס ירוק - על קצה המזלג

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הקודם:
לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..