שיטות ביתיות להרחקת יונים

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

שיטות ביתיות להרחקת יונים – מהן? דוקרנים? דיסקים? בובות ינשוף?
סקרנו עבורכם את 6 השיטות הטובות ביותר לביצוע הרחקת יונים בשיטות שכולנו מכירים.

1. דבק ג’ל.
2. מכשירים אולטראסוניים.
3. דוקרנים.
4. שיטות הפחדה (מוטות וכו’).
5. בובת ינשוף.
6.רשת יונים (הפתרון האולטימטיבי).

אמנם זה יכול להיות נחמד לשבת על ספסל בפארק ולזרוק פירורי לחם ליונים, אבל זה הופך לסיפור אחר כשהן הורסות לכם את החצר האחורית. כשאתה חושב על יונים כציפור נעימה תחשוב על הפסלים והספסלים שהן משאירות עליהם בלגן ענק.

אותו נושא מתרחש בחצר שלכם ובבית שלכם. יונים הן מטרד, והן נוטות להגיע בכמויות גדולות ולכן ברגע שהן מחליטות שהן רוצות להשתלט על שטח – לא קשה להן להפוך לבעיה אמיתית במהירות.

היונים גם די מלוכלכות בעצמן, אז הכי טוב להיפטר מהן מתי שהן מתחילות להשתלט על השטח שלכם.

השיטה הטובה ביותר

רשתות יונים – השיטה הטובה ביותר.
שיטות נוספות שיכולות להרחיק יונים הן: שוקים חשמליים, דוקרנים, מכשירים אולטרא-סוניים, מקורות אור ישירים כמו דיסקים, הרעלת יונים ועוד.

רוצים לנסות לבד?

רוצים להרחיק את היונים לבד? יונים שונאות ריחות חזקים. נסו להכין תכשיר אנטי יונים ביתי בעזרת חומץ, מים ופלפל חריף או שפזרו קינמון על האזורים בהן הן יושבות.

נסו – טקטיקת ההפחדה

רוצים להפחיד את היונים? הרחקת יונים מהגג או מהמרפסת על ידי הפחדה היא שיטה נפוצה. היא קצרת טווח אבל אם יהיה לכם מזל היא גם תעבוד לאורך זמן. פזרו ינשופים או עורבים על מנת להפחיד את היונים. כדי לכוון מקור אור ישיר אתם יכולים לתלות דיסקים או להשתמש בנייר אלומניום.

מהן השיטות להרחקת יונים?

רשתות יונים – השיטה הטובה ביותר. שיטות נוספות שיכולות להרחיק יונים הן: שוקים חשמליים, דוקרנים, מכשירים אולטרא-סוניים, מקורות אור ישירים כמו דיסקים, הרעלת יונים ועוד.

האם יש תכשיר ביתי להרחקת יונים?

ישנם תכשירי דוחי יונים. אתם יכולים להכין כזה בבית. ערבבו מים וחומץ ורסקו לתוכו פלפל חריף.

מה יונים שונאות?

יונים שונאות ריחות חזקים. נסו להכין תכשיר אנטי יונים ביתי בעזרת חומץ, מים ופלפל חריף או שפזרו קינמון על האזורים בהן הן יושבות. 

איך אפשר להפחיד את היונים?

הרחקת יונים מהגג או מהמרפסת על ידי הפחדה היא שיטה נפוצה. היא קצרת טווח אבל אם יהיה לכם מזל היא גם תעבוד לאורך זמן. פזרו ינשופים או עורבים על מנת להפחיד את היונים. כדי לכוון מקור אור ישיר אתם יכולים לתלות דיסקים או להשתמש בנייר אלומניום.

האם פעמוני רוח עוזרים בהרחקת יונים?

פעמוני רוח הם דרך מצויינת להפחיד את היונים בשתי אופנים. הן על ידי צליל פעמוני הרוח שיכולים להבריח את היונים והן על ידי אור ישיר (במידה והפעמונים עשויים מתכת).

מחיר הרחקת יונים

 • הרחקת יונים במרפסת שירות ע”י רשת 2X2 – בין 600-1000 ש”ח.
 • הרחקת יונים במרפסת שירות ע”י רשת 3X3 – 800-1300 ש”ח 
 • ניקיון לשלשת יונים – החל מ – 600 ש”ח 
 • פריסת דוקרנים בין 80-130 ש”ח למ”ר
 • הרחקת יונים לבניין – יש ליצור קשר ונתאם הגעה לביצוע מתן הצעת מחיר
 • הרחקת יונים בבית פרטי החל מ – 300 ש”ח ותלוי בסוג הבעיה (דוקרנים, רשתות, אמצעים אחרים וכו’). 

שיטה ביתית ראשונה – דבק ג’ל

דבק ג׳ל זה מרחיק יונים לאורך זמן בג’ל פשוט ודביק. כדי למרוח את הג’ל, תזדקק לאקדח איטום שיכול למרוח את הג’ל על גבי אזורים משותפים כמו חלונות, בגג פתוח, בגג רעפים ובכלל בכל סוגי המשטחים.

הג’ל עובד במהירות. כל היונים שבדרך כלל מתרוצצות ישימו לב שהג’ל דביק, ובכך גורם להם לתחושת אי נעימות גדולה מדי כדי להישאר בסביבה. רוב הלקוחות העידו שמרחו את הג’ל רק פעם אחת ויונים ידעו להתרחק (הג’ל נמכר באמזון). הם גם הבחינו שהג’ל עמיד לפגעי מזג האוויר (אביב-סתיו, ללא החורף). 

החיסרון היחיד בג’ל זה הוא שהוא יכול להיות קשה לשימוש. אם אתה משתמש יותר מדי, זה יכול ללכוד יונים ובסופו של דבר גם להיות קטלני כלפיהם. יהיה עליך לוודא שאתה משתמש בדיוק בכמות הנכונה כדי להדוף אותם, אך לאפשר להם לעוף משם.

שיטה ביתית מספר 2 – מכשיר אולטרא-סוני

מכשיר אולטראסוני להרחקת יונים

מכשיר קולי זה נהדר עבור הרחקת יונים וציפורים מציקות אחרות. מטרתו היא יישומו באדמה סביב האזור שרוצים להרחיק את היונים ואת הציפורים. 

זו שיטה בטוחה ואנושית (למרות שאנחנו במזיקיס לא חותמים עליה) לחלוטין להרחיק ציפורים. זה לא פוגע בשום בעלי חיים אלא רק מרחיק אותם מאזורים שאינכם רוצים שהם יגיעו אליו. זה עובד עבור צבאים, ארנבים, בואשים, חזירים, שועלים, סנאים ועוד (אז אם אתם גרים באזור חיפה יכול להיות שזה ישפיע גם על חיות אחרות שאינכם מעוניינים בהם)

אנחנו לא מוכרים כאלה כי אנחנו לא בטוחים ברמת היעילות שלהם. ישנם המון כאלה בשוק, יקרים וזולים כאחד – תוכלו לנסות לרכוש בארץ או באמזון ישירות ולבחון את זה בעצמכם!

מקור הבעיההפתרון המומלץ
בעיית יונים במסתור כביסההדרך הטובה ביותר להיפטר מיונים במסתור הכביסה היא באמצעות רשת יונים.
מטרד של יונים בגגיש לאבחן היכן ניתן לבצע סגירה על ידי רשת והצבת דוקרנים בצורה יעילה בגג.
בעיית יונים בסורגיםאם לא רוצים לסגור עם רשת מומלץ להציב דוקרנים. יש אפשרות גם לרכוש פסלים שיפחידו את היונים, לתלות דיסקים וכו’
בעיית יונים בבניין משותףיש לסגור עם רשת את כל האזור בו אתם סובלים מיונים – צרו איתנו קשר נגיע לבדיקה ללא עלות.
בעיית יונים במקום בו אין אפשרות להציב רשת או דוקרניםצרו קשר ונבצע פיתרון יצירתי – קיימים מגוון רחב של פתרונות מכניים וחשמליים להרחקת היונים.
שיטות ביתיות להרחקת יונים - דוקרנים

שיטות ביתיות להרחקת יונים – השיטה ה – 3 – דוקרנים

דוקרני ציפורים אלה נועדו למנוע מציפורים לשהות במקום בו הן שוהות ולמנוע מצואתן ליפול על חפצי ערך מתחתיהן. הדוקרנים מונעים מהיונים להסתובב על מדפים או גדרות ולעשות את צרכיהם באזור שמתחת. לעיתים נדירות, במקומות בהן היונים שהו זמן רב מאוד באותו אזור – יקח לדוקרנים מספר ימים עד שיעלימו לחלוטין את היונים. אך לא קרה לנו ולו פעם אחת שהדוקרנים לא עשו את העבודה. קיימים סוגים רבים של דוקרנים – אנחנו במזיקיס מתקינים וממליצים על דוקרני פלדה.

מוטות הפחדה – השיטה הרביעית להרחקת יונים בצורה ביתית

מוטות הפחדה אלה הם דרך פשוטה להפליא להרחיק יונים מהחצר שלכם. המוטות משקפים את אור השמש כשהם מסתובבים ומתנדנדים ברוח ושיקוף בהיר זה מפחיד ציפורים. כמו כן, גם דיסקים ותעתועי ברזל נוספים יכולים לעשות את העבודה.

מוטות הפחדה כל כך פשוטים להתקנה כך שזאת ממש נחשבת לשיטה ביתית אפקטיבית להרחקת יונים. אתם תולים אותם מענפי עצים או מהמרפסות וברגע שהם מסתובבים סביב ההשתקפות הם מרתיעים את היונים באופן עקבי ללא כל תשומת לב או תחזוקה. 

באמזון תוכלו למצוא את מוטות ההפחדה האלו בחבילה המגיעה עם חמישה מוטות הפחדה, וכל אחד מהם באורך של עשרה סנטימטרים.

החיסרון היחיד האפשרי בכך הוא שהם דורשים תנאים אופטימליים כדי לעבוד בצורה יעילה. אם אין לכם שום שמש או רוח, הם לא יהיו יעילים כל כך.

הרחקת יונים בובת ינשוף

יונים הן מזון לדורסים כמו בזים וניצים. למרבה הצער, לא ניתן לשכור עופות דורסים חזקים אלה כדי להפחיד יונים מביתך, אך ישנה אלטרנטיבה טובה:
בובת ינשוף.

קיימות בובות ינשוף מפחידות שדומות לינשוף חי ככל האפשר ובכך מרחיקה יונים. עדיף להשיג כזה שהוא תלת מימדי, בגודל טבעי, ועושה תנועות לא שגרתיות או משמיע את קולות הדורס.

אבל לא משנה כמה זה נראה אמיתי בפועל, בסופו של דבר יונים יבינו את הבדיחה הזאת אם היא תישאר רק במקום אחד. העבירו את בובות הינשוף ממקום למקום כדי להונות את היונים לחשוב שהן אמיתיות.

אם תרצה לעצור את היונים באותה עקבה, כדאי לך ללכת על ינשוף השמש. זה פסלון ינשוף מציאותי המשתמש באנרגיית השמש (סולארי) על מנת להזיז את ראשו.

זה דומה באופן מוזר לאופן שבו ינשוף אמיתי יגלה את סביבתו – מה שהופך אותו למושלם עבור הרחקת יונים. בובת הינשוף הזו קלת משקל, כך שתצטרכו לקבע אותה כך שהיא לא תעוף על ידי הרוח. – וזאת השיטה הביתית הנוספת להרחקת יונים.

רשת יונים

רשת יונים – הפתרון האולטימטיבי להרחקת יונים

רשת יונים היא אחת השיטות הפופולריות ביותר המשמשות להגנה על מבנים מפני כל המינים הנפוצים של מזיקים וציפורים עירוניים. הצלחתה נובעת בעיקר מהעובדה שאם היא מותקנת כראוי, היא למעשה המערכת היחידה שניתן להשתמש בה בביטחון במקומות הנתונים לרמות גבוהות של חדירת יונים ואיפה שהציפורים שוכנות בלילה.

רשת ציפורים היא תכליתית מאוד מכיוון שניתן להשתמש בה בכל הזוויות להגהה במגוון רחב של מבנים, החל ממוטות קטנים ועד חזיתות בנייה וגגות שלמים. הרשת המרובעת הפועלת בצורה אופקית ואנכית מבטיחה שהרשת כמעט בלתי נראית כאשר היא מותקנת כהלכה. 

רשת היונים אנושית לחלוטין ואינה יכולה להזיק פיזית לציפורים בשום צורה שהיא, היא פשוט מרתיעה אותם, ולכן הם עוברים לשבת במקום אחר.

מחיר של רשת יונים:

טווח המחירים למסתורי כביסה ולחללים קטנים הינו בהתאם לאופי העבודה. עלות התקנת רשתות במסתורי כביסה וחללים קטנים הינה החל מ – 800 ש”ח. בכל מקרה, מחיר סופי יינתן במקום או על סמך צילומי מקור היונים ומידות הרשת שיש להתקין. 

רשת יונים שקופה

רשת יונים שקופה זוהי הרשת המומלצת ביותר. חזקה ועמידה מאוד, היא שקופה לחלוטין ומכאן נובעת האסתטיות הרבה ביותר למטרה ביתית. חוזק השבירה של נימה ניילונית הוא הגבוה ביותר מכל הפולימרים. קל לניקוי ופרקטי למדי.

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 257 ביקורות
js_loader

מחיר הרחקת יונים – כמה עולה להרחיק יונים?

השירות אותו מבצעיםמחיר הרחקת יונים
מחיר דוקרנים למטרבין 80 ל – 130 ש”ח למטר
הרחקת יונים – במסתור כביסה – רשת 2X2בין 600 ל- 1000 ש”ח
הרחקת יונים במסתור כביסה – רשת 3X3בין 800 ל – 1300 ש”ח
ניקיון במסתור כביסההחל מ – 600 ש”ח
הרחקת יונים לבנייןיש להתקשר ונתאם הגעה (ללא תשלום)
בית פרטיהחל מ – 300 ש”ח

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

שיטות ביתיות להרחקת יונים - דוקרנים

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..