תחנות האכלה לטרמיטים

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

תחנות האכלה לטרמיטים – זה באמת עובד? זה חדשני, זה יעיל וזה יכול לעשות מהפכה בתחום – תחנות האכלה לטרמיטים – זה עובד!

הטרמיטים שיש לנו בארץ הם בעיקר הטרמיטים התת קרקעיים – אלו שפורצים מהקרקע ועולים לדירתנו פתאום (יכולים להגיע גם באלפים). אנחנו לא באמת יודעים אם יש או אין טרמיטים עד שהם מגיחים לביתינו לכן אם יש לנו דרך (והיום יש) לבדוק בטרם נקבל החלטה אם כדאי לעשות הדברת טרמיטים או לא, או אם אנחנו רוצים לנטר את בעיית הטרמיטים לאחר טיפול לטרמיטים – היום יש דרך והיא נקראת – תחנת האכלה לטרמיטים. 

אז בין אם ביצעתם כבר הדברת טרמיטים או אתם חושדים לטרמיטים בביתכם – קראו בקצרה וקבלו החלטה האם כדאי לכם שנציב סמוך לביתכם תחנות האכלה לטרמיטים.

איך תחנות האכלה לטרמיטים עובדות? 

תחנות האכלה לטרמיטים מוצבות במפלס הקרקע (“בקומה 0”) בתוך האדמה סמוך למבנה אותו אנו רוצים לנטר (בקיצור, סמוך לבית). 

תחנות האכלה הללו אינן מלכודות אלא מכילות פיתיון לטרמיטים. בתחילה הפיתיון אינו מכיל רעל כלל אלא נמצא שם רק כדי לבצע ביקורת ולדעת האם יש או אין טרמיטים. במידה ולאחר מספר שבועות (בעת ביצוע הביקורת) אנו מזהים כי יש טרמיטים בסביבה אנו נחליף את הפיתיון בפיתיון מורעל – הטרמיטים שלא רק הם ניזונים מהפיתיון הזה אלא גם מזינים את הקן יקחו את הפיתיון המורעל וישמידו את הקן מהשורש. 

למה תחנות האכלה עדיין לא מחליפות את הקידוחים?

מחיר הדברת טרמיטים והנחת תחנות האכלה

 • הדברת טרמיטים – טיפול במשקופים נגועים בלבד – החל מ – 500 ש”ח
 • הדברת טרמיטים בדירת חדר – 800 ש”ח (כולל 5 שנים אחריות)
 • הדברת טרמיטים בדירת 2 חדרים – 1500 ש”ח (כולל 5 שנים אחריות) 
 • הדברת טרמיטים בדירת 3 חדרים – 1800-2500 ש”ח (כולל 5 שנים אחריות)
 • הדברת טרמיטים בדירת 4 חדרים – 2500-3000 ש”ח (כולל 5 שנים אחריות)
 • הדברת טרמיטים בדירת 5 חדרים – 3000-3500 ש”ח (כולל 5 שנים אחריות)
 • הדברת טרמיטים בבתים פרטיים – החל מ – 1500 ש”ח ותלוי גודל הבית (כולל 5 שנים אחריות)
 • הנחת תחנות האכלה לטרמיטים במסגרת טיפול לטרמיטים – 250 ש”ח לתחנת האכלה (כולל ניטור לאחר שלושה חודשים) 
 • הנחת תחנות האכלה לטרמיטים שלא במסגרת הדברת טרמיטים – 350 ש”ח לתחנת האכלה. 
תחנות האכלה לטרמיטים - תחנת האכלה לדוגמא

האם תחנות האכלה לטרמיטים באמת עובדות? 

תחנות האכלה בסופו של דבר ייצרו פתרון ארוך טווח אמיתי לבעיית הטרמיטים. החסרון שלהם נכון להיום הוא שהן פועלות לאט והלקוחות רוצים לפתור את הבעיה מהר (לא רוצים לראות טרמיט אחד כבר לאחר הטיפול).
הטיפול של תחנות האכלה יכול להיות טיפול משלים מעולה (כזה לכל החיים) בהצבה נכונה של התחנות ובביקורת אחת למספר חודשים נוכל לדעת תמיד מה קורה, אם יש או אין טרמיטים בסביבה ולהגן על הבית שלכם בצורה הטובה ביותר. 

חסרון נוסף של תחנות האכלה הוא המיקום והכמות שנצטרך למקם ולשים מסביב לביתכם. לרוב ממקמים את התחנות כמה שיותר קרוב לבית ובמרחק של בין 5-15 מטר האחת מהשנייה. את התחנות יש להציב במקומות מועדים לפורענות של פעילות טרמיטים או למקומות שהייתה בהן פעילות טרמיטים בעבר. מקומות מועדים לפורענות יכולים להיות אזורים לחים בגינה וליד עצים. 

תחנות האכלה לטרמיטים - איך זה עובד?

היתרונות של תחנות האכלה לטרמיטים

אם אתם רק חושדים בפעילות טרמיטים ולא בטוחים בכל מאת האחוזים – רגע לפני שתתחילו בביצוע הדברת טרמיטים (שהיא יחסית לא זולה) וכוללת גם קידוח ברובה שבין המרצפות, יהיה לכם יותר זול שנגיע להציב את תחנות האכלה לטרמיטים סביב ביתכם. 

הצבת התחנות אמנם תעלה כמה שקלים אך יכולה לחסוך לכם אלפי שקלים במידה ולאחר מספר שבועות (בביצוע הביקורת) לא יימצאו טרמיטים. במידה שזה המצב חסכתם לעצמכם כאב ראש כפול: 

 1. אם לא נמצאו טרמיטים בתחנות האכלה – לא יהיו טרמיטים אצלכם בבית. 
 2. אם אין טרמיטים – למה לבצע הדברת טרמיטים שתעלה לכם אלפי שקלים וגם תציף את הבית ברעל? (אנחנו בעד במידה ויש טרמיטים אך במידה ואין – חבל על ההדברה). 

מרגע הנחת תיבות האכלה לטרמיטים (מלכודות לטרמיטים) הללו בחצר ביתכם נגיע לביצוע ביקורת אחת לחודש (ההמלצה היא בין 1-3 חודשים) כדי לוודא שאין פעילות (או שיש) טרמיטים סמוך לביתכם. 

במידה ואין פעילות אתם חופשיים מטרמיטים, ובמידה ויש פעילות עתה עליכם לנקוט בהדברת טרמיטים לבית לאחר שאתם מבינים שהם כאן, ולא הם לא יעלמו מעצמם. כמה עולה הדברת טרמיטים?

הדברת טרמיטים הינה החל מ 29 ש”ח למ”ר. כלומר מחיר דירת 3 חדרים בממוצע נע בין 1800-2500 ש”ח עם 5 שנים אחריות! (קיימת אפשרות לטפל גם נקודתית)האם טרמיטים אוכלים עץ?
כן! טרמיטים באמת אוכלים עץ! בטבע, טרמיטים ממלאים תפקיד משמעותי. הם עוזרים לעץ להפוך להומוס (לא חומוס). הומוס זה חומר אורגני מלא בנוטריינטים עבור הצמחים ומעלה גם את כושר ספיגת המים של הקרקע – כך שתוכל לספוג יותר מים.


האם טרמיטים יכולים לחדור בטון?

טרמיטים אינם יכולים לעבור בטון אבל כן לפרוץ דרך חורים בעובי של כרטיס אשראי.מה משך תקופת האחריות בהדברת טרמיטים?

5 שנים! משך זמן האחריות להדברת טרמיטים הינו ל – 5 שנים. 

אופן הטיפול בטרמיטיםמה עושים וכיצד מטפלים?
איך מבוצעת הדברת טרמיטים בדירה?בטיפול נגד טרמיטים אנו קודחים בין המרצפות כל 30-40 ס”מ ומחדירים בין 1-3 ליטר חומר הדברה לכל חור. לאחר מכן מבצעים אטימה לחורים.
איך מבצעים הדברת טרמיטים לבית פרטי?אנו קודחים ברובה שבין המרצפות כל 30-40 ס”מ כמו בדירה ובנוסף יוצרים “חגורת הגנה” סביב הבית. לאחר ביצוע החורים אנו מבצעים אטימה.
בנוסף ניתן להניח תחנות האכלה לטרמיטים במסגרת הדברת הטרמיטים לביצוע ניטור (כדי להקדים תרופה למכה במידה ומתברר שהם עדיין ישנם לאחר ההדברה)

או לרוצים להימנע מהדברת טרמיטים וראשית מעוניינים לדעת האם יש או אין – ניתן להניח תחנות האכלה מסביב לבית הפרטי (או הבניין) ולבצע ניטור אחת למספר חודשים.

האם צריך לצאת מהבית בהדברת טרמיטים?בשלב הקדיחה לא אך ברגע שמתחילים לבצע את ההדברה יש לצאת מהאזור המרוסס לפחות לשעה אחת.

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

תחנות האכלה לטרמיטים - תחנת האכלה לדוגמא

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..