הדברת פרעושים לבד

הדברת פרעושים בבית לבד – כל הטיפים

 • עקיצות פרעושים כמו שעיניכם רואות מתחילות בראש ובראשונה באזור הקרסול.
 • עקיצות הפרעושים הם קטנות, אדומות ומגרדות מאוד!
 • בנגיעות גבוהה של פרעושים, העקיצות יתחילו ברגליים ויעברו לאזור המפשעות, הגב והידיים.
 • הפרעושים עוקצים גם ביום וגם בלילה. הם נראים כמו נקודות שחורות קטנות שקופצות ואוהבים מצעים כמו שטיחים (שטיחי שאגי), ספות, מזרונים וכו’.
 • אז כיצד מבצעים הדברת פרעושים בבית לבד? המשיכו לקרוא!
1
גודל הפרעושים: חרקים זעירים בגודל 0.4 ס"מ בממוצע, לרוב נראים כמו נקודות שחורות הקופצות ממקום למקום. צבע: כהה, לרוב שחור.
2
אחרי הדברת פרעושים בדירה – זה יכול לקחת עד 10-14 יום כדי לקבל תוצאות של 100% אך ברוב המקרים התוצאות מקדימות לבוא ותוך 48-72 שעות מהריסוס אתם תהיו נקיים מפרעושים.
3
אנחנו לא נוכל להתגבר על הפרעושים בלעדיכם – מהצד שלכם תצטרכו לשאוב אבק לאחר ההדברה ובשבוע שלאחר ההדברה בצורה מעט יותר תכופה מבעבר. יחד – ננצח.

תוכן עניינים

פרעוש על גבי היד

מחיר הדברת פרעושים (כולל ג’וקים ונמלים)

 • דירת סטודיו ריקה – 250 ש”ח 
 • דירת חדר – 300 ש”ח
 • דירת 2 חדרים – 350 ש”ח
 • דירת 3 חדרים – 400 ש”ח 
 • דירת 4 חדרים – 450 ש”ח 
 • דירת 5 חדרים – 500 ש”ח 
 • דירת 6 חדרים – 550 ש”ח 
 • בית פרטי? החל מ – 300 ש”ח (תלוי גודל הבית)

מחיר הדברת פרעושים הינו החל מ – 250 ש”ח לדירת סטודיו ריקה ועולה במעט ככל שמספר החדרים בדירה עולה.

משך זמן האחריות להדברת פרועשים הינו חצי שנה – על הדרך תקבלו גם שנה אחריות לג’וקים וחצי שנה לנמלים.

על חומר ההדברה כתוב שיש לצאת לשעה מהאזור המרוסס – ההמלצה של מזיקיס לכלבים וחתולים הינה – 6 שעות. לבעלי חיים רגישים יותר (ארנבים, כלבים קטנטנים וגורים) ההמלצה היא 12 שעות.

יש לצאת לשעה מהאזור המרוסס – יש להשאיר חלונות פתוחים על מנת שחומר ההדברה יתייבש

מומלץ לחכות 48 שעות לפני ששוטפים את חומר ההדברה – בזמן הזה מומלץ לא ללכת יחפים.

לא. יש להקפיד על משך זמן יציאת בעל החיים מהמקום המרוסס אבל אם תשטפו טרם יעברו 48 שעות ההדברה תיפגע.

עקיצות פרעושים

כאשר פרעושים נמצאים בביתינו אנו שמים לב אליהם רק לאחר שאנו נעקצים. ברוב המקרים העקיצה לא תהיה בודדת אלא כמה וכמה עקיצות בו-זמנית. מיקום העקיצות יתחיל מהקרסול ויעלה למעלה ככל שהנגיעות גדולה. עקיצות הפרעושים מגרדות מאוד! נתקלתם בפרעושים? עקבו אחרי הטיפים כיצד להיפטר מהם לבד.

כיצד הפרעושים נראים? 

 הפרעוש במבט ראשון נראה כמו נקודה שחורה קטנה. הם קופצניים מאוד ולכן כאשר נבחין בהם על גופינו תוך רגע הם לא יהיו שם. מה שכן ישאר שם זאת העקיצה. ישנם אנשים הרגישים יותר לפרעושים וישנם פחות.

הפרעושים הם באורך 2.5 מ”מ ומרחק בין קפיצה לקפיצה הוא כ 30 ס”מ – דבר שמקשה מאוד על זיהויים בבית.

קורה לא אחת שהפרעושים מורגשים רק על אחד מדיירי הבית.

איך להימנע מפרעושים?

איך להימנע מפרעושים?

פרעושים יעדיפו לרוב בעלי חיים פרוותיים. חתולים, כלבים, ארנבים וכו’. אם אין לכם בעל חיים סביר שנדבקתם בפרעושים סמוך להמלטת חתולים. הדבר יכול לקרות בחצר הבניין, או בחצר הבית שלכם. כאשר חתולה ממליטה היא לרוב נשארת במקומה זמן רב.
הפרעושים מזהים את ההזדמנות וקופצים עליה (תרתי משמע). לאחר ששתו הפרעושים את החתולה ובמידה והחתולה החלה להסתובב לאחר ההמלטה הפרעושים מתחילים להתפזר.

 

  טבע הפרעושים הוא למצוץ דם ולנשור לקרקע. שימו לב – אם יש לכם מאכילי חתולים בבניין רצוי שבאותה נשימה גם יטפלו בהם נגד פרעושים.

שימו לב שאתם יכולים להידבק מפרעושים ברחוב או בבית לא רק באמצעות בעלי חיים אלא גם באמצעות רהיטים. נזרק בחצר הבניין שלכם מזרון?
נזרקו רהיטים שלא נאספו זמן רב? סביר שהפרעושים במידה והמצע יתאים להם ינתחלו שם! לכן, פנו רהיטים מהר ככל האפשר ואל תאפשרו למזרונים, ספות ושטיחים להיזרק בחצר הבניין באין מפריע. סביר שתוך זמן קצר ביותר הם יתמלאו בפרעושים.

שאלות על הדברת פרעושיםתשובות קצרות שיעשו לכם סדר 
איך נפתרים מפרעושים בבית לבד?התחילו עם שאיבת אבק מאסיבית, לאחר מכן נקו את הבית עם המון מים. במידה ויש בעל חיים טפלו בו (באמצעות אמפולה או קולר) במקביל לטיפול בסביבה.
איך מדבירים פרעושים בגינה?במידה ויש לכם דשא סיננטי שאבו אותו! נקו את אזורי המנוחה של בעלי החיים שלכם בגינה, חשפו אותם. במידה ויש בגינה ספות וכורסאות נקו אותן ושאבו מהן אבק. הציפו במים מקומות בהם אתם חושדים כנגועים בפרעושים ולאחר כל זה הדבירו באמצעות תכשירים הנמכרים לקהל הרחב.
האם פרעושים חיים על בני אדם?לא. פרעושים יקחו ממכם דם (בשביל לשרוד) אבל לא יחיו עליכם. הם כן יחיו על גבי בעלי החיים שלכם. טבע הפרעוש הוא לזנק עלינו, לקחת דם ולנשור לקרקע, אך במידה ויש לכם כלב או חתול חפשו את הפרעושים עליהם.

הדברת פרעושים לבד

במידה וראיתם נקודות שחורות קטנות שקופצות על גבי הרצפה או את הפרעוש במלוא הדרו על בעל החיים שלכם תוכלו לעקוב אחר הטיפים הבאים ולנסות להימנע מהם בכוחות עצמכם!

 

הדברת פרעושים בבית לבד

במידה ובעל החיים שלך נדבק בפרעושים גם הבית שלך ידבק מאוד מהר. מוערך שאחוזים בודדים מהפרעושים הבוגרים הם אלה שנמצאים בבית לאחר שיובאו מבחוץ.
מעל 90 אחוז מהפרעושים יהיו הביצים, הלרוות והגלמים של הפרעושים – ואלו יהיו בכל הבית.
ולמה אנחנו מספרים את כל זה? כי שימו לב שטיפול בפרעושים הבוגרים בלבד (כן, אלו שעוקצים) לא יעזרו לכם בטווח הארוך. יש לתקוף את בעיית הפרעושים מכל הזוויות.

הדברת פרעושים לבד על קופים

איך מדבירים לבד פרעושים בבית?

כדי לבצע את זה חייבים להתייחס גם לבעל החיים וגם לסביבה הביתית. במידה ויש לגם גם גינה יש לכלול בהדברה הביתית גם אותה.

1. השתמשו בשואב אבק עוצמתי. איפה? בכל בקום, על הרצפה, בכל הבדים, השטיחים, הספות והמזרנים. במקומות בהם יש חריצים כמו שקעי חשמל, סדקים בקירות, סדקים בפנאלים ועוד. הסיבה ששואבים מכל פינה היא כדי לשאוב לא רק את הבוגרים אלא גם את הביצים, הגלמים והלרוות של הפרעושים.
לאחר מכן שטפו את מיכל האשפה של השואב או רוקנו לפח רחוק את הלכלוך שנאסף יחד עם הפרעושים.

2. השתמשו במכשיר קיטור – לשטיחים לספות ולכל מה שמבד. אם יש לכם מצע רך לבעל החיים העדיפו לזרוק אותו או לטפל בו עם קיטור. אתם יכולים לחלופין גם לשים אותו במכונת כביסה בכביסה חמה (מעל 60 מעלות). אם ישנם שטיחים או שטיחונים שבעל החיים אוהב במיוחד – טפלו בו באותה מידה (קיטור או מכונת כביסה או פשוט לזרוק לפח).

3. סדינים רבותיי, סדינים. החליפו את הסדינים לאחר שאיבת המזרן. את הסדינים שהיו טרם השאיבה שימו במכונת כביסה בכביסה חמה. בנגיעות גבוהה של פרעושים ההמלצה היא להיפטר מהסדינים (כמו מהמצעים של בעל החיים שלכם).

4. שטפו את הבית בכמות גדולה של מים – ממש הציפו את הבית במים. בשטיפה הנ”ל פרעושים הנמצאים על גבי הרצפה ימותו כתוצאה משטף המים הגדול.

5. רק לאחר כל זה השתמשו באמצעים כימיים. הכוונה לקולר או לאמפולה לבעל החיים ולחומרי הריסוס הביתיים הנמכרים לקהל הרחב. שימו לב לתווית חומר ההדברה שאתם קונים ובצעו את ההדברה הביתית עם כפפות ומסכה.
בהדברת פרעושים יש צורך לכסות את כל השטח בחומר הדברה (דבר שמייקר מאוד את העלות הביתית). רק כיסוי כל השטח יבטיח לכם שקט מפרעושים (זוכרים את טבע הפרעוש לקחת קצת דם ולזנק לקרקע? זאת הסיבה).

הדברת פרעושים לבד - סידור חדרים

טיפ מנצח שבלעדיו לא תצליחו לעולם להיפטר מהפרעושים הוא קודם כל סדר וניקיון! הרימו את כל החפצים מהרצפה תחילה!

הדברת פרעושים בגינה

הדרך הטובה ביותר להעלים פרעושים בגינה היא ראשית לחשוב היכן הם מסתתרים.
הסתכלו על הגינה, חפשו את המקומות המוצלים, הלחים והחמים. אל תחפשו פרעושים במקום בו יש שמש ישירה. שימו לב לכלל: אין פרעושים בשמש ישירה.
פרעושים אוהבים להמצא במקומות שבעלי החיים אוהבים לשהות בהם במהלך היום. המקומות הללו יהיו המקומות בו תמצאו את רוב הפרעושים בגינה.

ברגע שזיהיתם את מקור הפרעושים בגינה הטיפים הבאים יעזרו לכם לפתור את הבעיה:

1. חשפו את המקום. אם המקום מוצל בגלל ערימת חפצים סלקו את החפצים. פרעושים אוהבים להתחבא – ברגע שתסירו את המחבוא גם הפרעושים יעלמו מהשטח.

2. נקו עלים, זרדים ושאר חפצים. מקומות כאלה נוטים להיות מלוכלכים, לחים וחשוכים ואלו המקומות האהובים ביותר על הפרעושים. אספו את העלים וסלקו אותם לפח – אל תערמו אותם בערימה בצד.

3. פזרו שבבי עצי ארז (cedar chips). פזרו אותם באזורים המועדים לפורענות כמו מקומות המנוחה של בעלי החיים, האזורים המוצלים בחצר ועוד.

4. הציפו במים את הגינה והאזורים החשודים כנגועים לפרעושים. מים רבים לא יכבו את האהבה אבל כן ירחיקו את הפרעושים.

5. במידה ויש דשא סיננטי בגינה – שאבו אותו. דשא סינטטי הוא מצע נוח מאוד לפרעושים. שאבו אותו עם שואב עוצמתי כדי להיפטר מהפרעושים ומביצי הפרעושים.

6. השתמשו בתכשירים כימיים הנמכרים לקהל הרחב ומיועדים לפרעושים. שימו לב כיצד להשתמש בהם – קראו את התווית והשתמשו בכפפות ובמסכה.

עקיצות פשפשים

איך להיפטר מהפרעושים על גבי בעל החיים?

אם אתם חושדים שיש פרעושים על בעל החיים שלכם – עקבו אחר 4 הטיפים הבאים:

1. שטפו את המיטה של בעל החיים שלכם במים רותחים מידי כמה ימים. יבשו את המיטה במייבש לאחר כל שטיפה. אתם יכולים לקחת לחילופין את המיטה לניקוי יבש.

2. שטפו את בעל החיים שלכם עם שמפו נגד פרעושים. בקשו מהוטרינר שמפו המתאים לבעל החיים שלכם נגד פרעושים. ישנם תכשירים רבים המכילים פריתרין (החומר הכימי שהורג את הפרעושים).

3. סרקו את בעל החיים עם מסרק נגד פרעושים. קחו קערה עם שמפו נגד פרעושים ומים, סרקו סביב האוזניים, הצוואר ואזור הזנב.

4. קחו את בעל החיים לוטרינר כדי שיתאים לבעל החיים אמפולה או קולר.

הדברת פרעושים בבית לבד – סיכום

לבדוק האם ישנה בעיית פרעושים אצלכם יכולה להיות לא קלה. לא רואים אותם בהתחלה וכאשר רואים אז יודעים שהמצב כבר בכי רע.
אבל במידה ותעקבו אחר ההוראות הנ”ל, תבצעו אותם בצורה רצינית ותטפלו במקביל בבעל החיים שלכם – קיים סיכוי גבוה שלא תזדקקו לנו.

הדברת פרעושים DIY 1

במידה ולא הצלחתם לבצע הדברת פרעושים בבית לבד בכוחות עצמכם, תמיד תדעו שאנו כאן בשבילכם, לתת לכם שירות. (וכמובן גם להתייעץ!).
בטלפוןבוואטסאפבפייסבוק ובכל דרך אפשרית.
הדברת פרעושים – זה מזיקיס.

לקריאה על כיצד מזיקיס מדבירים פרעושים  מא’ ועד ת’ – הכנסו לדף הדברת פרעושים 

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 205 ביקורות

סרטון כיצד להיפטר מפרעושים שהפקנו עבור "מידרג"

Play Video about הדברת פרעושים לבד על קופים

מחיר הדברת פרעושים - כמה עולה הדברת פרעושים?

גודל הביתמחיר הדברת פרעושים
דירת סטודיו ריקה250 ש”ח 
דירת 1-2 חדרים300 ש”ח 
דירת 3 חדרים350 ש”ח
דירת 4 חדרים400 ש”ח
דירת 5 חדרים450 ש”ח
דירת 6 חדרים550 ש”ח
בית פרטי החל מ – 300 ש”ח