הדברה לבית

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

הדברה לבית כמו שאומרים בהלפרין זה מוצר צריכה בסיסי. כל בית פרטי בהחלט צריך הדברה, כל דירת גן בבניין רב קומות מצריך הדברה, כל דירת פרטר (בקומה בה יורדים במדרגות) זקוקה להדברה ועוד ועוד. 

מדוע כל דירה זקוקה להדברה בבית?

אנחנו חיים במקום חם ולח ואין מה שחרקים אוהבים יותר ממקומות חמים, לחים וחשוכים. רוב התשתיות במרכזי הערים אצלנו ישנות ולכן גם תשתיות הביוב אינן חדשות. משכך, למרות שת”א העיר היקרה בעולם זה לא נדיר למצוא ג’וקים מתרוצצים ברחובות. זה נכון גם לירושלים, בת ים, חולון, ראשון לציון, חיפה ועוד המון ערים. 

למרות שיחסית בערים כמו ירושלים ומודיעין פחות חם ופחות לח – גם שם מניסיון אישי (של למעלה מעשור) אנו מגלים ג’וקים בבורות הביוב, מכרסמים בחצרות האנשים, פשפשי מיטה, פרעושים ועוד מרעין בישין. 

הדברה לבית בבית פרטי

הדברה לבית חדש וכזה שאינו חדש

הדברה לבית פרטי

הדברה לבית פרטי הינה הכרח ולא “מותרות. הדבר נובע מהסיבה הפשוטה שלבית פרטי לרוב יש גינה ורוב החרקים והמזיקים יגיעו מהגינה אלינו הביתה בכל מיני דרכים שונות. 

נתחיל בחלק הפחות “סקסי” של הגינה והם בורות הביוב. ראשית 80% מהצרות מגיעות אלינו מבורות הביוב. ג’וקים, תיקנים, מכרסמים ועוד מיני חרקים חיים בבורות הביוב שמספק להם הגנה, מזון, מים ולחות. לרוב המזיקים יצאו משם ממש דרך פתח הביוב (במידה והוא לא אטום לגמרי) או דרך הצנרות עד למטבח ולמלקחת שלכם. לכן קריטי מאוד להדביר את בורות הביוב. 

דרך נוספת של נמלים, ג’וקים ועוד מזיקים להגיע לביתינו הפרטי הוא פשוט מהדלת או החלון. בתים פרטיים ברוב הימים משאירים חלונות פתוחים, ויטרינות פתוחות לרווחה ועוד. קחו בחשבון שאתם לא רק נהנים מהבריזה אלא גם “מבריזה” של חרקים שנכנסים פנימה בצורה הזאת.

בתים פרטיים הם נמוכים ביחס לדירה בבניין – לכן כמו שבבניין החרקים יכנסו תחילה לדירות בקומת הקרקע או הקומות הראשונות – כאן אתם קומת הקרקע, ולכן הדברה עם מזיקיס תוריד לכם את הדאגה הזאת מהראש. 

הגינה בבית הפרטי – הגינה בבתים הפרטיים הינה כר פורה למזיקים כגון: יתושים, נמלים, צרעות, ג’וקים וכו’. כמובן שלכל מזיק יש פתרון אך דעו לכם כשאתם שותים את הקפה של הבוקר, לעיתים יש אורחים נוספים שרוצים להנות יחד איתכם (“כרמלה, אורחים נוספים הגיעו..”)

יתושים יגיעו אליכם בגלל הצמחייה שלכם (גם זבובים לעיתים בצמחייה מוצלת). זבובי פירות יגיעו לפירות ההדר שבחצר ביתכם, נמלים יגיעו במידה ולא כל הגינה מרוצפת ויש לכם גם אזור יותר “חולי” או צמחייה. ג’וקים יגיעו מבורות הביוב ובתעופה מחצרות שכנות ועוד ועוד (לא נרצה להפחיד אתכם). 

הדברה לבית מחיר – מהם המחירים בהדברה לבית?

המחירים שונים ומגוונים. כמו שכל בית שונה ממשנהו גם המחירים. הסיבות הן בעיקר גודל הבית וסוג המזיקים. המחיר להדברת בית פרטי הינו החל מ- 350 ש”ח.
המחיר להדברת דירה הינו החל מ – 250 ש”ח.
כנסו למחירון המלא והשקוף של מזיקיס ודעו כמה תשלמו עוד לפני ההזמנה!

הדברה לבית

הדברה לדירה בבניין

הדברה לדירה בבניין שהיא לא דירת גן לרוב מבצעים ב – 2 מקרים. האחד כשאתם נכנסים לדירה חדשה, רגע לפני הניקיון מומלץ להדביר את הבית. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שתמיד יש מזיקים גם אם רואים וגם אם לאו. הסיבה השנייה היא חודשי הקיץ החמים – ומה הכוונה? ג’וקים יכולים להגיע בתעופה אליכם בקלות בין החודשים מרץ – נובמבר (החודשים החמים), נמלים לרוב חיות בקירות ויוצאות על השיש ומהפנאלים (סמוך לדלתות), יתושי עש חיים לרוב בקופסאות הביקורת ובניקוזים וכן הלאה.. 

נכנסתם בחודשי החורף? במידה ונכנסתם לדירה בין החודשים דצמבר – פברואר אולי יהיה היגיון לחכות עם ההדברה עד לתחילת מרץ (תחילת האביב והחודשים החמים) כדי שההדברה תחזיק לכם כמה שיותר לאורך זמן. 

הדברה במרפסת הבית חשובה לא פחות מהדברה בדירה כיוון שהמון מזיקים ביניהם התיקן האמריקאי – אוהב להגיע בתעופה למרפסת שלכם (ואם אתם חושבים שלא – ממליץ לכם לעשות הדברה במרפסת ולראות לאורך הזמן כמה ג’וקים מתים תמצאו שם).

במזיקיס – האחריות היא שנה לג’וקים וחצי שנה לנמלים (רק אומרים). 

להדברה לבית לפני כניסה יש יתרון בכך שלא צריך לפנות את הבית במיוחד לאחר מכן, לא צריך לסדר את הבית בצורה מסויימת ובכלל, תמיד כיף להיכנס לדירה שהראש שקט ושאתם יודעים שבמידה וג’וק או נמלה תרצה להגיע היא תמצא את מותה.

הדברה לדירת גן 

הדברה לדירת גן היא חשובה לפחות כמו הדברה לבית פרטי מהסיבות הללו: 

 1. לרוב בורות הביוב של כל הבניין נמצאות בחצר דירות הגן. 
 2. לעיתים קיימים שכנים שיכולים “בטעות” לזרוק דברים מהחלון שיגיעו אליכם לגינה – לא מעט פעמים אותם דברים יכולים לגרום להופעת מזיקים אצלכם בחצר. 
 3. כל הסיבות שמנינו להדברת בבית פרטי. 

הדברה לדירת פרטר

הדברה לדירת פרטר או מרתף חשובה מאוד. הסיבה נעוצה בעובדה שדירות פרטר ודירות מרתף הינן נמוכות ממפלס הקרקע. דירות כאלה פחות מאווררות, קרובות יותר לבורות הביוב (הרבה פעמים בור הביוב נמצא בחלון דירת הפרטר) וגם לחות יותר מדירות בקומות גבוהות יותר. 

חושך, לחות וחום אלה המרכיבים היחידים שמזיקים צריכים – מאחר שבדירת פרטר אלו התנאים הבסיסיים – מומלץ עד מאוד לבצע הדברה. 

הדברה לבית 1

הדברה לבית חדש

אין יותר כיף מלהיכנס לדירה או בית לאחר שביצעו שם ריסוס. הסיבות פשוטות:

 1. אין צורך לסדר לפני את הבית טרם ההדברה.
 2. אין צורך לצאת במיוחד לאחר ההדברה. 
 3. לרוב בדירות חדשות כבר ביצעתם ניקיון יסודי לפני הכניסה ולכן גם אין צורך לנקות לאחר ההדברה
 4. הראש שקט – גם אם ג’וק יגיע הוא מהר מאוד ימצא את מותו. 

אם זה לא מספיק לכם? אז חכו לג’וק הראשון שיפתיע אתכם באמצע הלילה.. 

הדברה בבית – כיצד להכין את הבית להדברה 

ישנם כללים ברורים לכל מזיק ומזיק. כמובן שאנו שולחים אליכם הכל גם במייל, גם בוואטסאפ וגם המדביר בשטח מסביר לכם לפני ולפנים כיצד מכינים את הבית ומסדר יחד איתכם במידה והבית צריך עוד טיפ טיפה הכנה. 

אז רוצים ללמוד עוד כיצד להכין את הבית? בלינק הבא

הדברת חרקים ומזיקים בהתאם לסוג המזיק

לא כל ההדברות דומות. הדברה לפשפש המיטה שונה מאוד מהדברת פרעושים. והדברת פרעושים שונה מאוד מהדברת ג’וקים ונמלים. 

לכן, ראשית יש לדעת “מול מה אנחנו נלחמים”. את זה אנחנו עושים בעזרתכם – בתיאור טלפוני (או בהזמנה באתר) שם אנחנו מבינים מה מציק (ומזיק) לכם.

לא בטוחים בסוג המזיק אותו אתם צריכים להדביר? הכנסו לזיהוי המזיקים שלנו ובדקו בעצמכם!

הדברה בבניין משותף

לרוב מבצעים הדברה בבניין לג’וקים אחת לשנה. מחיר ההדברה יחסית לבניין הינו זול (החל מ – 250 ש”ח + הנחות לדירות באותה העת) מצד אחד ומצד שני “פוגעת” בבית של המזיקים (בורות הביוב). כך שכדי שתהיו בטוחים שתעברו את עונת המזיקים בשלום תצטרכו לעשות ריסוס בבניין (כדי לפגוע במקור) וריסוס בדירה כדי שחלילה אם משהו יכנס מהר מאוד הוא ימצא את מותו. 

הדברה לבניין מבוצעת במקומות הבאים: 

 1. בורות הביוב. 
 2. מסביב לבניין.
 3. לובי הכניסה וחדר המדרגות
 4. חדר אשפה
 5. מקלט
 6. כל החדרים המשותפים (מועדון דיירים, חדרי גז, חדרי אופניים, חדר עגלות וכו’). 
 7. וכל השטחים הציבוריים הנוספים. 

לאחר מכן מונחת בלובי הבניין מדבקה (אל דאגה לא משאירה סימנים) עם כל פרטי המדביר, החומרים בהם השתמש, שעת ביצוע ההדברה, דגשים לאחר ההדברה ועוד. 

הדברה בחצר הבניין

ישנה אפשרות לבצע הדברה רק בחצר הבניין אך יעילותה מוגבלת. המון פעמים אנו נתקלים במבנים עם בורות ביוב “שבורים”. כפועל יוצא לאחר ריסוס הבורות הג’וקים בורחים לכל עבר – במידה ולובי הבניין לא יהיה מרוסס הג’וק ישגשג. במידה והלובי ירוסס הג’וק מהר מאוד ימות. 

הדברה בחצר הבניין יכולה להיות יעילה למכביר כאשר מדובר בהדברת יתושים. הדברה כזאת מבוצעת בחלל חיצוני בלבד (חצר הבניין) ועל גבי כל הצמחייה. הדברת יתושים בחצר בניין תתן שקט (באופן יחסי של בין 60%-100%) פחות יתושים למשך תקופה של בין 30-60 יום. 

נכון, זה לא המון, אבל במידה ואתם סובלים מיתושים זאת ההדברה היעילה ביותר. חומרי הדברה שאינם יעודיים ליתושים יחזיקו מעמד בין 12-24 שעות בלבד. 

סוג הדירההאם צריך להדביר?
בית פרטי 

הדברה לבית פרטי הינה הכרח ולא “מותרות. הדבר נובע מהסיבה הפשוטה שלבית פרטי לרוב יש גינה ורוב החרקים והמזיקים יגיעו מהגינה אלינו הביתה בכל מיני דרכים שונות. 

הדברה לדירה בבניין

הדברה לדירה בבניין שהיא לא דירת גן לרוב מבצעים ב – 2 מקרים. האחד כשאתם נכנסים לדירה חדשה, רגע לפני הניקיון מומלץ להדביר את הבית. תמיד יש מזיקים גם אם רואים וגם אם לאו. הסיבה השניי היא חודשי הקיץ החמים – ומה הכוונה? ג’וקים יכולים להגיע בתעופה אליכם בקלות ,נמלים לרוב חיות בקירות ויוצאות על השיש ומהפנאלים (סמוך לדלתות), יתושי עש חיים לרוב בקופסאות הביקורת ובניקוזים וכן הלאה.. 

הדברה לדירת גן
 1. לרוב בורות הביוב של כל הבניין נמצאות בחצר דירות הגן. 
 2. לעיתים קיימים שכנים שיכולים “בטעות” לזרוק דברים מהחלון שיגיעו אליכם לגינה – לא מעט פעמים אותם דברים יכולים לגרום להופעת מזיקים אצלכם בחצר. 
 3. כל הסיבות שמנינו להדברת בבית פרטי. 
הדברה לדירת פרטר מרתףדירות פרטר ודירות מרתף הינן נמוכות ממפלס הקרקע. דירות כאלה פחות מאווררות, קרובות יותר לבורות הביוב
הדברה לבית חדש

אין יותר כיף מלהיכנס לדירה או בית לאחר שביצעו שם ריסוס. הסיבות פשוטות:

 1. אין צורך לסדר לפני את הבית טרם ההדברה.
 2. אין צורך לצאת במיוחד לאחר ההדברה. 
 3. לרוב בדירות חדשות כבר ביצעתם ניקיון יסודי לפני הכניסה ולכן גם אין צורך לנקות לאחר ההדברה
 4. הראש שקט – גם אם ג’וק יגיע הוא מהר מאוד ימצא את מותו. 

הסבר קצר על הדברה ירוקה – סרטון שהפקנו לחברת מידרג

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

הדברה לבית

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..