ריסוס נגד פרעושים

כותב הטקסט המופלא:

פורסם ב-:

עודכן מתי?

ריסוס נגד פרעושים זה עניין למקצוענים – למה? כי בראש ובראשונה בניגוד להדברות של נמלים וג’וקים (על אף שעל החומרים הללו רשום שהם גם נגד פרעושים, ספויילר הם לא) צריך להשתמש בחומר נגד הפרעושים הבוגרים ונגד ביצי הפרעושים (I.G.R).

איך מתבצע הריסוס נגד פרעושים בבית?

ראשית לפני שנגיע לביתכם נשאל אתכם מספר שאלות מנחות: 

האם ברשותכם כלב או חתול? במידה וכן האם הם מטופלים נגד פרעושים?

הטיפול בכלבים ובחתולים יחד עם הסביבה (הריסוס שלנו) הכרחי כדי שנקבל תוצאות מצויינות. הטיפול בבעלי החיים יהיה באמצעות אמפולה או כדור נגד פרעושים שתקבלו מהוטרינר שלכם. 

האם הייתה המלטה של חתולים בחצר ביתכם? או במידה ואתם גרים בבניין, האם הייתה המלטה של חתולים בקומת הכניסה או בחצר הכניסה?

במידה וכן יש צורך לטפל גם בחצר או בכניסה לבניין שכן שם נמצא מקור הבעיה. נכון שברגע שנטפל בדירה כל פרעוש שיגיע ימות, אך במידה ואנו יודעים בוודאות מה המקור (ואם יש המלטה של חתולים הרי ששם נמצא מקור הבעיה) יש להתרכז בבית כמו גם בחצר הבית הבניין. 
למידע על עקיצות הפרעושים

צפו בדימה ממזיקיס מסביר על ריסוס נגד פרעושים

בסרטון דימה מסביר על הפרעושים הבוגרים, על הביצים והחומרים בהם אנו משתמשים.

מה עוד לוודא כשמדובר בריסוס נגד פרעושים?

מעבר לעובדה שלמדביר יש רישיון וכו’ – חשוב מאוד שהמדביר ישתמש בחומר ייעודי נגד פרעושים. כזה שמכיל חומר שהורג את הבוגרים וגם הורג את הביצים. שאלו את המדביר על IGR. אם הוא יודע במה מדובר סביר שהוא ישתמש בחומר כזה, אם לאו – עדיף שתבקשו מאיתנו (או ממישהו אחר) להגיע במקומו..

למה חשוב להשתמש במג”ח (מעקב גדילת חרקים) כשעושים ריסוס נגד פרעושים?

בניגוד למזיקים אחרים – חומרי ההדברה אינם יעילים נגד ביצי הפרעושים. במידה ומדביר אינו ישתמש בחומר המכיל מג”ח אתם תחוו “שקט יחסי” לאחר ההדברה. אך לאחר מספר שבועות הביצים יבקעו והפרעושים הבוגרים (הזכרים והנקבות) יחזרו לעקוץ אתכם ברגליים ואתם תצטרכו לבצע הדברה פעם אחת נוספת (מה שאומר לסדר שוב את הבית, להעדר מהבית למספר שעות וכו’).

מספר חדרים מחיר ההדברה

דירת חדר

350 ש”ח אחריות חצי שנה.

דירת 2 חדרים

400 ש”ח אחריות חצי שנה.

דירת 3 חדרים 450 ש”ח אחריות חצי שנה.
דירת 4 חדרים500 ש”ח אחריות חצי שנה.
בית פרטי

החל מ- 350 ש”ח (תלוי גודל הבית)

שמות החומר העיקריים בריסוס נגד פרעושים

ישנם חמישה חומר הדברה עיקריים שנחשבים מצד אחד לירוקים (מאחר ואינם מכילים זרחן אורגני וכן מכילים פיריתרואידים). החומרים הללו כולם מסוכנים ולגבי כולם יש לשים לב מה רשום בתווית חומר ההדברה – הן בהקשר של בני אדם והן בהקשר של בעלי חיים. חלקם עם ריח וחלקם נטולי ריח – חלקם מתאימים יותר לבפנים וחלקם רק לשימוש חיצוני – נעשה לכם סדר. 

חומרים המותרים לשימוש בתוך ומחוץ לבית

 • אדמירל סופר – חומר מעולה, חסר ריח – עדין וקטלני נגד פרעושים בתוך דירות ובבתים פרטיים.
  בתוך דירות מתאים לשימוש ברמת נגיעות גבוהה. בחצרות – לנגיעות נמוכה-בינונית. (שעה לבני אדם – אין התייחסות לבע”ח, נשים בהריון או תינוקות – ההמלצה שלנו –  6 שעות). 
 • דלתא פורטה לתברואה – חומר מצויין, עם ריח – מעולה נגד פרעושים לבפנים ובחוץ – כבר הרבה שנים שאינו נמצא במלאי החנויות. (שעה לבני אדם – אין התייחסות לבע”ח, נשים בהריון או תינוקות – ההמלצה שלנו –  6 שעות). 
 • דיפטרון – החומר הכי פחות רעיל – מניסיון שלנו אנו לא ממליצים עליו כיוון שלא ענה על הציפיות שלנו. (שעה לבני אדם – אין התייחסות לבע”ח, נשים בהריון או תינוקות – ההמלצה שלנו –  6 שעות). 
 • ברקת – חומר הדברה לפרעושים, חזק מאוד (20% חומר פעיל), מצריך יציאה מהשטח המרוסס לבעלי חיים של 12 שעות ולרוב משתמשים בו כשהמצב, הנגיעות ממש קשה (כלומר כל הבית מפוצץ פרעושים).

חומרים לשימוש חיצוני בלבד (אימפקט) וסופר חזקים (ברקת)

 • אימפקט – חומר להדברת פרעושים לשימוש חיצוני בלבד – מתאים לרמת נגיעות קשה כאשר מבצעים הדברת פרעושים בחצרות ובכניסות לבניינים בלבד. (שעה לבני אדם – אין התייחסות לבע”ח, נשים בהריון או תינוקות – ההמלצה שלנו –  6 שעות). 
 • ברקת – החומר הכי חזק נגד פרעושים – מתאים לשימוש בפנים ובחוץ – במידה ויש בעלי חיים לא ממליץ להשתמש בחומר הזה מאחר והוא גורם להם לתגובות חריפות. על החומר מצויין שבע”ח לא יכנסו ל – 12 שעות לאחר הריסוס – ההמלצה שלנו – לפחות 24 שעות. (שעה לבני אדם).

ברקת מותר לשימוש בתוך הבית אך כיוון שהוא מאוד חזק נשתמש בו רק במקרים קיצוניים של פרעושים או בחוץ בלבד (בדומה לאימפקט). 

 • קראתם, התעניינתם ובסוף החלטתם לנסות להדביר לבד את הפרעושים? הכנסו לדף שהכנו עבורכם – הדברת פרעושים DIY – ובמידה ותנסו ולא תצליחו, יותר מנשמח להיות לכם לעזר. 
ריסוס נגד פרעושים - פרעוש הכלב

אז איך בפועל מתבצע ריסוס נגד פרעושים?

אמל”ק – כאילו מכינים את הבית לספונג’ה. 

ולהרחבה..
יש להרים את הכל מהקרקע. הטבע של הפרעושים הוא לזנק על בעל חיים (או עלינו – בעיקר על הרגליים) לקחת קצת דם ולנשור חזרה לקרקע. מהסיבה הזאת ריסוס סביב הפנאלים בלבד (כמו שעושים בהדברת ג’וקים נמלים ) לא תהיה יעילה. 

בנוסף יש להרחיק את כל החפצים מהקירות כדי שנרסס על הדרך את כל הפנאלים (כדי למנוע מפרעושים לשהות שם + אתם מרוויחים בצורה הזאת גם הדברת ג’וקים ונמלים בבית).

אנו נרסס את כל המרצפות אצלכם בבית, את כל הפנאלים ובנוסף לגרים בבית פרטי את האזור המרוצף בחצר ואת אזורי המנוחה של בעלי החיים. 
בצורה הנ”ל אנחנו לא ניתן לאף פרעוש לשרוד לאחר הריסוס (מה גם שהמג”ח יטפל בביצי הפרעושים). כאשר מבצעים ריסוס נגד פרעושים בגישה הזאת, מנצחים במעל ל 95% בפעם הראשונה (ואל דאגה, בכל מקרה תקבלו חצי שנה אחריות לריסוס פרעושים).

היה חלק שעניין אתכם במיוחד?

נושאים רלוונטים – שבטוח תרצו לקרוא מהם עוד:

הדברת פרעושים לבד על קופים

מי כתב את כל השטויות האלה?

לפוסט הקודם:
לפוסט הבא (עלינו לטובה):

יותר מעניין מזה – אין. (פוסטים אחרונים שנכתבו)

 • הדברת דג הכסף לבד

  הדברת דג הכסף לבד

  אתם לא בטוחים מה אתם רואים לנגד עיניכם נכון? הזזתם את הספה, פתחתם את המגירה במטבח, הרחקתם את המיטה כדי לנקות מאחוריה ופתאום חרק בצבע אפור כסוף עם צורה לא ברורה מזדחל שם. מזל טוב, דג הכסף אצלכם בבית – איך מבצעים הדברת דג הכסף לבד? בכתבה הקצרצרה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? 

  מה זבובים אוכלים? זה יכול לנוע מנקטר צמחים ופירות עד כאלה שלא יכולים בלי המנה היומית הבשרית שלהם. רוצים לדעת עוד? (אנחנו יודעים שכן), בכתבה הבאה שלפניכם.

  קרא, קרא עוד..

 • הזבובים הנפוצים ביותר

  הזבובים הנפוצים ביותר

  זבובים הם המזיקים הנפוצים ביותר הקיימים, אין דרך להתחמק מהם ואין דרך להעלים אותם לגמרי (לצערנו). כן יש דרך לשלוט בכמות שלהם, למתן אותם ולהפחיתם לרמה שלא תזיק לכם.בכתבה הקצרה נספר אודות עובדות מעניינות על הזבובים הנפוצים ביותר, מידע תמונות וכל מה שיעזור לכם כדי לקבל תמונה קצת יותר ברורה (אם אתם רוצים רק להעלים…

  קרא, קרא עוד..